Jump to content
Dogomania

Od kiedy karma dla psów dorosłych?


a-38

Recommended Posts

mam boksera 12 miesecy karmie go karma dla szczeniakow ,kiedy powino czy nawet mozna przejsc na karme d;la doroslych psow ,noi jak dlugo mozna karmic kar..dla szczeniakow ile jeszcze,czy jusz nalezalo by przejsc na karme dla doroslych ?!!?poradzce prosze!!!

Link to comment
Share on other sites

Psu powinno się dawać tak jak jest napisane od do taka a od 12 dla doroslego...szczeniak ma zupelnie inne zapotrzebowanie na jedzenie...potrzebuje wiecej skladnikow np do prawidłowego rozwoju kości...Dorosly pies natomiast potrzebuje już mniej tego....Zreszta jak podajesz Purine to dobra to jest karma więc tam pewnie caly skład i zapotrzebowanie jest na opakowaniu albo na jakis ulotkach:-) Ja bym się bardziej tym kierowała a nie hodowcą :evil:

Link to comment
Share on other sites

Hodowca moze mieć sporo racji - roczny bokser to nie dorosły pies. To pies w trakcie intensywnego rozwoju. A nalezy także pamiętać, że informacje podane na opakowaniu są tylko ORIENTACYJNE. Ponadto, każda rasa ma swoja specyfikę - a trudno na opakowaniu karmy wymieniać wszystkie rasy z ich indywidualnymi orientacyjnymi zapotrzebowaniami. Duze znaczenie ma tu tez specjalizacja karmy - nie karmię purina, więc nie wiem - czy ta karma, którą karmisz, jest specjalistyczną karmą dla psów ras dużych ?

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie ze nie jest to karma ogulna raczej dala wszyskich ras malych i srednich ,a karmie ja dlatego ze bardzo mi chorowal po jedzeniu domowym niewiem dla czego???! bo gotowalem mu osobno wedlug zalecenz ziolami i witaminami tak by mu niezaszkodzic !a jednak cos sie czasem zawsze dzialo z zoladkiem a po proplanie nie jest spokuj nawet weterynasz sie dziwize nie przychodzimy!!!! na zaszczyki byly ciagle niezyty zoladka i jelit za duzo tracilem na weta !!takze wole kupic lepszą troche od tych przecietnych bo faktycznie sa lepsze bo to widac po psaku ...

Link to comment
Share on other sites

Ja tez uwazam ze powinienes podawac karme dla szczeniat.Ja mam 14 mies airedale i planuje podawac mu Acane Puppy Large Breed do 18 mies

zycia.Z tego co slyszalam od weta i hodowcy wieksze psy rozwijaja sie dluzej i maja inne potrzeby niz psy ras malych.Z reszta nawet na opakowaniach wielu karm dla szczeniat ras duzych jest info ze jest to karma do 18 mies zycia.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co slyszalam od weta i hodowcy wieksze psy rozwijaja sie dluzej i maja inne potrzeby niz psy ras malych.

Również się z tym zgadzam tylko która z karm zaspokaja te wszystkie potrzeby w odpowiednim stopniu skoro każda jest "doskonale zbilansowana" ale każda ma inną ilość wapnia, białka, fosforu, tłuszczy itd?

Czy doskonale zbilansowana jest ta, która ma wapnia 1,3 (Gilpa - polecana dla Labradorów) czy ta która ma 1,1 (np. Acana). A białko - słyszałam opinie, że Labradory (nie wiem jak inne duże rasy) powinny dostawać karmę niskobiałkową a Royal Canin ma tego białka chyba ze 30%. Ja zauważyłam że niektóre karmy dla psów dorosłych mają więcej np. wapnia niż te innej marki dla szczeniąt bo każdy producent ma swoją "doskonałą" recepturę...

Tak więc skoro przynajmniej ja nie wiem ile mój pies powinien otrzymywać jakich składników czyli jaki bilans jest dla niego najlepszy to trudno powiedzieć również czy dla rocznego psiaka lepsza jest karma dla szczeniąt czy dla dorosłych...

Ps. Przepraszam że moją wypowiedz odniosłam do Labradorów ale o wymaganiach żywieniowych tej rasy najwięcej się naczytałam i zauważyłam że im więcej czytam tym mniej wiem. :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mam pytanko czy u 8 miesiecznej suni rasy sredniej tj.47 cm w kłebie,lekkiej budowy przejscie ze szczenięcej karmy (Royal) na dorosłą nie jest jeszcze za wczesnie? tak polecił wet
mi sie wydaje ze lepiej by conajmniej do roku była na juniorze???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...