Jump to content
Dogomania

Inka - holender z odzysku


Recommended Posts

Historia Inki w skrócie wygląda tak:
została znaleziona we Włocławku, gdzie w betonowej rurze na ulicy powiła 11 szczeniąt z nieprawego łoża.
Trafiła do domu w okolicach Krakowa.
Wygląda tak:

[IMG]http://img525.imageshack.us/img525/2469/dsc0538z.jpg[/IMG]

[IMG]http://img168.imageshack.us/img168/8283/dsc0999o.jpg[/IMG]
a tu link do starego wątku Inki:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/134044-Inka-Hurtownia-ca%C5%82a-dwunastka-w-swoich-domach.-Uff[/url]...

Z wyglądu, zachowania - z każdej strony po prostu - Inka to 100% holendra!
Pytanie brzmi skąd się coś takiego wzięło we Włocławku na ulicy?

Link to comment
Share on other sites

Śledziałam tamten wątek Inki, nawet przeklejałam na info na inne fora wiedziona sympatią dla rasy, SaJo na belgowym podała informację, że gdzieś pod Olsztynem działa pseudo, w której krzyżuje się maliniaki, holendry i ONy podobnież dla celów służbowych, może stamtąd?

A może po prostu czasem wychodzi taka krzyżówka do złudzenia przypominająca daną rasę z dwóch zupełnie innych. Niedaleko mnie mieszka pies też bardzo podobny do holendra, będący prawdopodobnie mieszanką owczarka z amstafem. Na dogo ktoś kiedyś linkował psa krzyżówkę ONka z briardem, który wyglądał toćka w toćkę jak owczarek pikardyjski :).

Ciekawa jestem, jak się sunia teraz miewa?

Link to comment
Share on other sites

Sunia miewa się świetnie.
Naprawdę wspaniale trafiła. Chodzi na szkolenie i to szkoleniowiec twierdzi, że to z całą pewnością holender. Kilka innych osób też ( podobno znających się na rzeczy osób). Zachowanie, wygląd, temperament i te specyficzne umiejętności (typu otwieranie lodówki tudzież klamki wymagającej przekręcenia do góry) przemawiają za jej "holenderskim rodowodem". Syn Inki, który mieszka z nią ( jeden z tej 11) wygląda z kolei bardziej jak maliniak, chociaż wyrósł na nieprzyzwoicie duże bydle.
Może uda mi się namówić właścicielkę Inki, żeby się tu odezwała ( z nieznanych mi przyczyn uważa się za osobę niepiśmienną ;)), bo ja tylko za pośrednika robię.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

o matko i corko! Jak zobaczyłam zdjęcia pyska - to pomyślałam, że mi ktos Ickową tutaj wkleił :-)
też słyszalam o holendrach spod olsztyna, hm...
a moze to jakiś niemiecki imigrant?
albo tak jak Rauni pisze - mix calkiem holenderski :-)
czy to ma jakies znaczenie dla wlaścicielki?
sprawdzicie ją na owce, jak pasie, to holender :-)
Włocławek niedaleko (hm...) to chyba pojadę z wizytą do holendra, po drodze do owiec przejeżdżam, a Wy w ogole na lowiecki blisko macie :-) ([URL="http://www.pastuszkowo.pl"]www.pastuszkowo.pl[/URL])

Link to comment
Share on other sites

O rany! A ja sobie na pastuszkowie tybetana wypatrzyłam ( jedni mają oko wyczulone na hieny pręgowane, a inni na tybetaniszcza ;) ) i to w dodatku krewniaka.

Jeśli chodzi o Inkę - pochodzenie w zasadzie nie ma znaczenia, ale tak się zastanawiamy skąd się takie cudo wzięło. Właścicielka Inki adoptowała ją jako kundla, a wychodzi na to, że z wyglądu i charakteru to holender i nie chce być inaczej. I jeszcze Jurand ze swoją Inką...Gdzieś musi być źródło takich Inek.

Link to comment
Share on other sites

Tybetany - też piękne :-), ale nie pasą :-)
tak, skądś się Inki biorą, .... a potem są bezdomne, dlatego jestem za sterylizacją, czipowaniem i w ogóle innym parwem dot hodowli, rozmnażania, trzymania psów
ale cudnie, że Inki mają domki. Jurandowa Inka trafiłą do nic jako szczeniak, tak zrozumiałam, ciekawe skąd?

Link to comment
Share on other sites

O! ciekwe gdzie ejst wylęgarnia Inek? To tak mało popularna rasa.... , chociaż... jakieś 30 lat temu przypętał się do nas piesek, czarny, śliczny, łagodny, a po kilku latach zobaczyłam w niemieckim piśmie labka - i okazalo się, że tocika w tocikę jak nasza pzrybłęda, a potem zaczęła sie inwazja labkowa :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...