Jump to content
Dogomania

Maks za TM


tamb

Recommended Posts

[quote name='tamb']Dziękuję, postaram się to ogarnąć. Maks ma 12 lat, 4 lata temu podjęłam decyzję o zabraniu go do hotelu a od 2 lat jest u mnie.[/QUOTE]

Udało się załatwić sprawę ze Skarpetą i z Klubem? :)
Ile jeszcze brakuje/będzie brakować do opłacenia operacji?
Jak się Maksik czuje?

Link to comment
Share on other sites

Skarpeta przyznała 150 zł a Klub odpowie po zapoznaniu się z wątkiem. Zdjęcie szwów i kołnierza w czwartek i uśpienie. Przy okazji wizyty domowej poproszę o przywiezienie z lecznicy karmy bo mam jeszcze do połowy przyszłego tygodnia a musiałabym kombinować dodatkowy transport. Dojdzie koszt czwartkowej wizyty i karmy, która wystarcza na 5 tygodni.
Maks czuje się dobrze ale postękuje i żali się na kołnierz.

Link to comment
Share on other sites

Paula_t, wysłałam PW z wyjaśnieniem i przeprosinami.
Dzwoniłam do doktora, który operował Maksa z prośbą o potwierdzenie przelewu, żeby oficjalnie napisać na wątku i podziękować. Okazało się, że w między czasie zmienił konto (miesiąc temu). W związku z tym wysłane pieniądze powinny wrócić do nadawcy. Przepraszam za kłopot, miałam jego numer konta w mailach i nie zapytałam o potwierdzenie bo nie przyszło mi do głowy, że coś mogło się zmienić. Aktualny numer konta wysłałam na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamb']Skarpeta przyznała 150 zł a Klub odpowie po zapoznaniu się z wątkiem. Zdjęcie szwów i kołnierza w czwartek i uśpienie. Przy okazji wizyty domowej poproszę o przywiezienie z lecznicy karmy bo mam jeszcze do połowy przyszłego tygodnia a musiałabym kombinować dodatkowy transport. Dojdzie koszt czwartkowej wizyty i karmy, która wystarcza na 5 tygodni.
Maks czuje się dobrze ale postękuje i żali się na kołnierz.[/QUOTE]

Super, że Skarpeta przyznała pomoc, teraz jeszcze tylko poczekajmy na decyzję Klubu, która mam nadzieję będzie pozytywna.
Ehhh, to ogromne wydatki w tym miesiącu na Maksa :(

[quote name='tamb']Paula_t, wysłałam PW z wyjaśnieniem i przeprosinami.
Dzwoniłam do doktora, który operował Maksa z prośbą o potwierdzenie przelewu, żeby oficjalnie napisać na wątku i podziękować. Okazało się, że w między czasie zmienił konto (miesiąc temu). W związku z tym wysłane pieniądze powinny wrócić do nadawcy. Przepraszam za kłopot, miałam jego numer konta w mailach i nie zapytałam o potwierdzenie bo nie przyszło mi do głowy, że coś mogło się zmienić. Aktualny numer konta wysłałam na PW.[/QUOTE]

Nie ma najmniejszego problemu, wieczorkiem prześlę pieniądze na nowy numer konta :) Nie sprawdzałam w przeciągu tych paru dni stanu konta, ale teraz spojrzałam i faktycznie pieniądze wróciły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Pieniądze przelane na nowy numer konta :)[/QUOTE]
Pieniądze na koncie doktora, jeszcze raz dziękuję.
Dzisiaj była wizyta, czyszczenie uszu po "głupim Jasiu", Zdjęcie kilku szwów ale nie wszystkich. Dalej musi chodzić w kołnierzu, 7 lipca mam dzwonić. 7 lipca, po powrocie z wyjazdu doktora, powinnam dostać na maila rozpisane dzisiejsze działania weterynaryjne, ich cenę razem z przywiezioną karmą.

Edited by tamb
zmiana daty
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Max miał wykonaną operację polegającą na otworzeniu lewego przewodu słuchowego, aby dojść do guzka wyrastającego w okolicy błony bębenkowej.Guzek, ze względu na trudny dostęp (część poprzeczna zewnętrznego przewodu sł.) i miękką konsystencję, został wyłyżeczkowany (z tego powodu nie ma materiału nadającego się do badania histopatologicznego).
Na podstawie dotychczasowych doświadczeń z tego typu przypadkami można powiedzieć, że rokowanie jest generalnie dobre, ale może się zdarzyć konieczność powtórnego zabiegu - będzie on jednak znacznie prostszy, bo wykonano dojście do przewodu słuchowego, które pozostanie na stałe.
Pewnym problemem jest tu agresja psa, która powoduje, że wszystkie czynności (łącznie z kontrolnymi oględzinami) muszą być wykonywane w znieczuleniu.


Badanie krwi;
- obniżyła się ilość krwinek czerwonych z 6 na 5,5 miliona. Nie jest to coś groźnego (dolna granica normy), ale dobrze byłoby za 3 miesiące sprawdzić znowu morfologię
- wzrosła powyżej normy fosfataza alkaliczna. Może to mieć związek z guzkiem w uchu - w takim wypadku przy kolejnym badaniu powinna się obniżyć.
Generalnie wyniki badań krwi nie są złe.


Koszty leczenia:
1) Usługa weterynaryjna - znieczulenie, transport, operacja - 200 zł
2) Badania krwi - 50 zł
3) Leki - - 282 zł
(zastosowano droższe, ale bezpieczniejsze znieczulenie z użyciem Dexdomitoru i Butomidoru
oraz antybiotyk Convenia, który działa przez 2 tygodnie
i którego dawka dla psa ważącego 23 kg kosztuje 204 zł)
RAZEM: - 532 ZŁ

Ciąg dalszy:
Leczenie pooperacyjne - wizyty domowe: 26,06,2014 i 8,07.2014.Najpierw częściowe usunięcie szwów, potem usunięcie pozostałych szwów.
Gojenie rany pooperacyjnej dobre (szczególnie, że otwarcie przewodu sł. zewnętrznego wykonywano przy jego infekcji, związanej z przewlekłym zapaleniem spowodowanym obecnością guzka), kanał słuchowy i okolica błony bębenkowej w dniach badania prawidłowe (bez objawów wznowy).
Koszt leczenia:
- 2* wizyta domowa - 2*50 zł = 100 zł
- 2* kontynuacja leczenia - 2*20 zł = 40 zł
- 2* znieczulenie ogólne domięśniowe - 2*15 zł = 30 zł
- 2* leki (Dexdomitor, Antisedan, Butorfanol, Oridermyl) - 2*28 zł = 56 zł
_________________________________________________________________
226zł

532zł
226zł
280zł - zakup karmy Royal Canin Sensitivity
___________________
Razem 1038 zł

pomoc z dogo na chwilę obecną: 400zł
dług: 638zł

Edited by tamb
Link to comment
Share on other sites

Nie mogę zmienić sama tytułu wątku, ostatnio prosiłam moderatora.
Wydatki się szykują bo niezależnie od wszystkiego mam zamiar wziąć niewidomego staruszka ze schroniska na BDT. Teraz to tylko kwestia organizacji transportu. Obiecałam to sobie biorąc na tej samej zasadzie Mobiego i Bellę. Ich adopcja graniczyła z cudem ale obiecałam sobie, że jak znajdą domy to wezmę staruszka, o którym dowiedziałam się, kiedy zabierałam Mobiego. Mobi i Bella mają wspaniałe domy a tamten czeka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamb']Nie mogę zmienić sama tytułu wątku, ostatnio prosiłam moderatora.
Wydatki się szykują bo niezależnie od wszystkiego mam zamiar wziąć niewidomego staruszka ze schroniska na BDT. Teraz to tylko kwestia organizacji transportu. Obiecałam to sobie biorąc na tej samej zasadzie Mobiego i Bellę. Ich adopcja graniczyła z cudem ale obiecałam sobie, że jak znajdą domy to wezmę staruszka, o którym dowiedziałam się, kiedy zabierałam Mobiego. Mobi i Bella mają wspaniałe domy a tamten czeka.[/QUOTE]
to staruszek z krakowskiego schronu czy z Twoich obecnie okolic?

edytuję: doczytałam, że Yodę wzięłaś z krakowskiego schronu:)

uff Maks ma duży dług :(

Edited by AgaG
Link to comment
Share on other sites

Ponad [B]600,00[/B] zł długu !:crazyeye:
To strasznie dużo, zwłaszcza że bieżące utrzymanie[B] Maxa[/B] ( specjalistyczna karma) też dużo kosztuje.

I tak Max ma szczęście że jest pod opieką dr.[B]A.Wątrob[/B]y, który dla takich bid ma specjalne ceny.
No ale dług jest długiem.
Trzeba spłacić i tyle, tylko jak .....?
[B]Tamara[/B] sama tego nie uciągnie !:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='togaa']Ponad [B]600,00[/B] zł długu !:crazyeye:
To strasznie dużo, zwłaszcza że bieżące utrzymanie[B] Maxa[/B] ( specjalistyczna karma) też dużo kosztuje.

I tak Max ma szczęście że jest pod opieką dr.[B]A.Wątrob[/B]y, który dla takich bid ma specjalne ceny.
No ale dług jest długiem.
Trzeba spłacić i tyle, tylko jak .....?
[B]Tamara[/B] sama tego nie uciągnie !:shake:[/QUOTE]

No zapewne samej jej będzie trudno, ale wątek musi żyć. A tu tego nie ma.
Nie ma zdjęć, a info jedynie jakby "rachunkowe".
Wiem, że Tamara ma dużo zajęć i z psami i zawodowych, ale musi być tu więcej osób.

Może jakieś bazarki na Maxa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...