Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

szkoda, myślałam, że mógłby może zająć miejsce Dolca i Darela. W najbliższym czasie mam mieć przez miesiąc młodą sunie owczarka, troche szalony pies ;P Jej właścicielka jedzie do sanatorium. więc tym razem musze zabrać psa, który zniesie zaczepki większego i zaczepnego owczarka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olakazek']szkoda, myślałam, że mógłby może zająć miejsce Dolca i Darela. W najbliższym czasie mam mieć przez miesiąc młodą sunie owczarka, troche szalony pies ;P Jej właścicielka jedzie do sanatorium. więc tym razem musze zabrać psa, który zniesie zaczepki większego i zaczepnego owczarka ;)[/QUOTE]

hmmm.. z dziewczynami to on raczej zgadza się bez problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

Trochę boje się zabrać Arsę, bo u mnie jest istny dom wariatów. Młoda bassetka która zaczepia wszyzstkie psy do zabawy a jak ktoś nie chce sie z nią bawić to leży obok i szczeka na delikwenta, a pod koniec marca mam mieć przez miesiąc 10-miesięczną sunie owczarka niemieckiego od znajomej, która jedzie do sanatorium. Dosłownie wulkan energii i straszna zadziora. Widze, że Darel jest tym towarzystwem mocno przytłoczony, a tym bardziej nie byloby to dobre dla Arsy :( któryś inny tymczas nie zabrałby jej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olakazek']Możecie mi powiedziec coś o Jarzębince? W jakim jest wieku i jak z innymi psami?[/QUOTE]

Jarzębinka to starsza sunia, jest łagodna w stosunku do innych psiaków, ale ogólnie jest po przejściach i jak się wystraszy, jak np. ktoś ją nagle złapie za obroże to potrafi dziabnąć.

[quote name='Naklejka']Arsa miała jakiś regres ostatnio. Miałam problem ją złapać, ale jak już wyjdzie z boksu to nie jest tak źle.
Szkoda jej, bo przez jej lękliwość ma raczej niewielkie szanse na adopcje.
No i jest okropnie gruba :eviltong:[/QUOTE]

Ostatnio już prawie poszła do adopcji, była na spacerze ludźmi, ale niestety w efekcie końcowym, dziadkowi z tej rodziny bardziej się spodobała młodsza od niej Sanga :-(

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=ania >;21895760]powiedzcie ktore nasze hotelikowe psiaki maja najgorsza sytuacje finansowa? bo jest kwota 442 zl po Laosie ktora trzeba rozdzielic[/QUOTE]

Bjutka jak tam finanse twoich hotelowiczów?
jakby coś zostało to proszę o grosik dla Bartusia i Pimpka, Zdzisiu chyba też ma deklaracji tak na styk ale to musi się wypowiedzieć saraisa

Link to comment
Share on other sites

Ja bym bardzo chętnie dziabnęła coś na Mongołka. Zrobię dziś rozliczenia, ale wydaje mi się, że do pierwszego będzie mi brakować ok 150 zł, żeby bez wysiłku zapłacić za hotel. Z tym, że może jeszcze coś przyjdzie. Ale na pewno Mongołkowi jakieś wsparcie chodźby 50 zł by się przydało. Bo resztę mam psów mam w dobrej kondycji finansowej.

EDIT U Mongołka brakuje mi niecała stówka - więc ew. jakiś mały grosik by się przydał, ale jakby co do dam radę. Reszta moich psów (Dżizys, Lider, Bond) jest OK.

Edited by Bjuta
Link to comment
Share on other sites

AKTUALNOŚCI 14-20.02.2014

Do schroniska przyjęliśmy 11 psiaków: 9 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne.
Z interwencji przyjechały do nas: psiak mały czarny szorstkowłosy z ul. Tuwima, suczka duża czarna-podpalana w typie owczarka niemieckiego z ul. Joliot - Curie, psiak mało-średni czarny-podpalany szorstkowłosy z Lecznicy dla Zwierząt przy ul. Lipowej, suczka mała czarna-podpalana z Apteki na ul. Olchowej, psiak duży jasnobrązowy otyły z rozpadającym się nowotworem koło ogona z ul. Sitki, pies duży czarny z białym krawatem z ul. 1-go Maja, suczka mała czarna-podpala z białym krawacikiem z stojącymi uszkami z ul. Kruczkowskiego, suczka duża czarna-podpalana w bardzo kiepskim stanie z ul. Krótkiej i pies średnio-duży czarny-podpalany z ul. Sejmowej.
Osoby prywatne przyprowadziły suczkę szczeniaka czarną-podpalaną z ul. Stalmacha i suczkę małą brązową pręgowaną z ul. Grottgera.
Właściciele odebrali cztery psiaki: Sabę (8828 ), która trafiła do nas z ul. Joliot-Curie; Tytusa (8813), który trafił do nas z ul. Fabrycznej; Nukę (8834), która trafiła z ul. Grottgera i Miję (7303).
Nowe domki znalazło 11 piesków :) Trypson (8812), Haddock (8803), Lolka (8825), Bazra (8794) i Kinder (8156) zamieszkali w Zabrzu. Dolc (6449) zamieszkał w Wrocławiu, Matra (8796) w domku z ogrodem w Toszku, Zeflik (8826) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej, Zmoruś (8795) w mieszkaniu w Mierzęcicach, a zarówno Sanga (8618 ), jak i Dondi (5878 )w domkach z ogrodem w Gliwicach :)
Niestety za Tęczowy Most odeszła nasza Lolunia (2112) w 12 rocznicę swojego pobytu w schronisku, od prawie 2 lata walczyła z poważną niewydolnością krążeniową :-(((
Nie przyjęliśmy ani jednego kotka, a do nowych domków trafiły trzy :) Rapson (k-2315) zamieszkał w Zabrzu, a Kusia (k-2320) i bezimienna kotka trikolorka (k-2319) w Gliwicach. Odwiedziły nas dzieci z Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 20 w Zabrzu, oprócz tego otrzymaliśmy dary z sklepu Aquael Zoo w C.H. Arena w Gliwicach, od Emilii (właścicielki naszego Huragana), Magdy i Maćka, Kasi i Iwony, Doroty, Lidii, Grzegorza, Państwa Lachendro, Urszuli, Henryka, Wioletty z Telewizji Katowice, Ewy, Adama, Beaty (właścicielki adoptowanej od nas Dismy), Anny i Łukasza, Rodzinki adoptowanego od nas Ekso i os osób anonimowych. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Ja bym bardzo chętnie dziabnęła coś na Mongołka. Zrobię dziś rozliczenia, ale wydaje mi się, że do pierwszego będzie mi brakować ok 150 zł, żeby bez wysiłku zapłacić za hotel. Z tym, że może jeszcze coś przyjdzie. Ale na pewno Mongołkowi jakieś wsparcie chodźby 50 zł by się przydało. Bo resztę mam psów mam w dobrej kondycji finansowej.

EDIT U Mongołka brakuje mi niecała stówka - więc ew. jakiś mały grosik by się przydał, ale jakby co do dam radę. Reszta moich psów (Dżizys, Lider, Bond) jest OK.[/QUOTE]

to może 200 zł dla Mongołka, po 50 zł dla Pimpka i Bartusia, a reszta dla Zdzisia

co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']A czy ta pani mogłaby zrobić zgłoszenie do schroniska? (32) 271-47-97 Tam zawsze ktoś jest na dyżurze, a teraz nie wiadomo kiedy ktoś zajrzy na dogo. Bo to jeszcze na terenie Zabrza rozumiem?[/QUOTE]
Pani zadzwoniła już na straż miejską, bo do schroniska numeru nie miała, ale z strażą to nigdy nic nie wiadomo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia.uje93']Hej dziewczyny, znajoma dziś niedawno widziała owczarka niemieckiego przywiązanego do barierek na DTŚ w stronę Katowic na wysokości zjazdu na ulicę Wolności.[/QUOTE]

Straż Miejska nie zgłaszała nic pracownikowi, który ma dyżur, ale może sami sprawdzili i psiaka już nie było? W razie co nasz pracownik tam zajrzy, ale jeszcze jest w schronisku, bo miał inną interwencję.

Link to comment
Share on other sites

A to super. A po 17 nr do interwencji jest taki jak podałam, ten zwykły?

Mysiu, wieści o Dondim są takie. (Rozmawiałam tym razem z żoną pana Jana). Dondi wydaje im się staruszkiem, nie bardzo wierzą w te 4 lata i się tym martwią, bo kochają go nad życie i chcą żeby żył jak najdłużej, bo jest najcudowniejszym, najmilszym przytulakiem. Dał się wykąpać, tylko by się przytulał i miział. Uwielbia bawić się z bernardynem, wogóle nie szczeka, wszystkich kocha...
Mówiłam, że może jeszcze się rozkręci i pokaże nieco inne oblicze, ale pani nie wierzy... Jest cudownym milutkim misiakiem! hm...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...