Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sabina02'][B][B][B]Dziewczyny, czy Wy macie jakas starsza sunie do adopcji maksimum do 8 kg?[/B][/B][/B][/QUOTE]

To jeszcze na pewno Mysia napisze ale ja tak na szybko przeglądając pomyślałam o:

1. [url]http://psitulmnie.pl/galeria.php?pid=2088&statusid=1&animaltype=8&virtual=0&senior=0[/url] (nie wiem jak dokładnie z jej wagą?)
2. [url]http://psitulmnie.pl/galeria.php?pid=3456&statusid=1&animaltype=8&virtual=0&senior=0[/url] (kilkuletnia więc nie wiem czy nie za młoda?)
3. [url]http://psitulmnie.pl/galeria.php?pid=3743&statusid=1&animaltype=8&virtual=0&senior=0[/url] (kilkuletnia więc nie wiem czy nie za młoda?)
4. [url]http://psitulmnie.pl/galeria.php?pid=3862[/url] (na pewno starsza ale nie wiem jak z jej wielkością i wagą?)
5. [url]http://psitulmnie.pl/galeria.php?pid=3377&statusid=1&animaltype=8&virtual=0&senior=0[/url] (i starsza i chyba "najlżejsza" ;) )
6. [url]http://psitulmnie.pl/galeria.php?pid=3354&statusid=1&animaltype=8&virtual=0&senior=0[/url] (kilkuletnia więc nie wiem czy nie za młoda?)

To takie na szybko moje typy przeglądając naszą stronkę ale Mysia na pewno jeszcze zweryfikuje i wiek i wagę ;)

Link to comment
Share on other sites

Sabinko, a to musi być sunia? Bo chyba takiej starszej do 8 kg to nie ma :-( Sarenka jest u Syli no i już raczej do adopcji nie pójdzie, bo jest strasznie problemowa :-( Z tych suń co wstawiła Sara to wszystkie będę już powyżej 8 kg, np. Graszka jest starusią w dużej potrzebie, ale nie jest malutka :-( Jeśli chodzi o chłopców starszych i malutkich to coś by się znalazł na 100%

[quote name='jofracy']dobrze zrozumiałam na jamnikowatych, że znalazł się właściciel?[/QUOTE]

tak, zauważona na facebooku przez znajomą właściciela :)

Link to comment
Share on other sites

Mysia, ja szukalam suni dla siebie, bo stracilam moja mielecka sunie Kasie w listopadzie. :( Waga psa niestety musi byc max 8 kg, bo sunia bedzie leciala samolotem w kabinie pasazerskiej, a tam jest limit wagowy. No i wole jednak suczke.

Dzisiaj wyszukalam sobie jednak sunke z Mielca (znowu), i mam nadzieje ze bedzie u mnie juz w marcu. :) W sumie to dobrze ze takiej nie macie, bo bym miala dylemat.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,
pisałam do Bjuty na komóre już jakiś czas temu, ale się nie odezwała.
Założyłam wątek na głównej stronie w "Adopcjach", że zasponsoruję wyróżnienia psiakowych ogłoszeń.
Psitul zawsze będzie najbliższy memu sercu, z wielu powodów, więc zapraszam Was osobiście do skorzystania z tej możliwości.



w ciągu miesiąca wyklaruje mi się sytuacja, bo chciałabym być wolontariuszem w schronisku, zacznę blisko nowego miejsca zamieszkania, ale z tego co rozeznawałam, na 90% wyląduję u Was na stałe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asikowska']Bjuta jest teraz na wyjeździe chyba w górach to pewnie ma problem z zasięgiem[/QUOTE]

Tak, zgadza się. Tam zasięg jest tylko w jednym miejscu ;)

Jutro jedziemy do psitula :multi: i oby pogoda nam planów nie popsuła

Buuu... zamiast do schroniska trzeba było do weta :-(

Edited by Naklejka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']Za 2 tygodnie po kastracji będzie do adopcji, ale już go odwiedza zainteresowana osoba :)[/QUOTE]

Kurcze taki piękniś z niego :) Pewnie dużo osób się nim interesuje? A ile chłopak ma lat? Jest prześliczny tylko taki smutny :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bozenna']Kurcze taki piękniś z niego :) Pewnie dużo osób się nim interesuje? A ile chłopak ma lat? Jest prześliczny tylko taki smutny :/[/QUOTE]


To młodziutki piesek, trafił do nas bardzo zadbany, więc liczyliśmy, że ktoś go będzie szukał - niestety póki co cisza :-( Jeśli nikt go nie odbierze to po kastracji zostanie adoptowany. Na zdjęciach to jego pierwsze dni w schronisku, teraz już się trochę rozkręcił ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']To młodziutki piesek, trafił do nas bardzo zadbany, więc liczyliśmy, że ktoś go będzie szukał - niestety póki co cisza :-( Jeśli nikt go nie odbierze to po kastracji zostanie adoptowany. Na zdjęciach to jego pierwsze dni w schronisku, teraz już się trochę rozkręcił ;)[/QUOTE]

Pewnie właściciele się znajdą bo jest przepiękny <3 A jakie są koszty adopcji w psitulu? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bozenna']Pewnie właściciele się znajdą bo jest przepiękny <3 A jakie są koszty adopcji w psitulu? ;)[/QUOTE]

właściwie jest to wolny datek, ale przyjęte jest, że jest to zwrot szczepień i czipowania czyli w zależności od tego co przy danym zwierzaczku było robione jakieś 50-100 zł :)

Link to comment
Share on other sites

KTUALNOŚCI 3-9.01.2014

Do schroniska przyjęliśmy 7 psiaków: 4 z interwencji, 1 przyprowadzony i 2 zwrócone z nieudanej adopcji :-(
Z interwencji trafiły do nas: psiak mały czarny-podpalany z dłuższym włosem z ul. Stalmacha, suczka jamniczka brązowa z ul. Witosa, suczka mała czarna-podpalana z siwym pyszczkiem i stojącymi uszkami z ul. Sitki oraz piesek mały biszkoptowy z krótkim ogonkiem z ul. Klonowej.
Osoba prywatna przyniosła suczkę szczeniaka czarną z białym krawacikiem z ul. Hermisza.
Niestety wróciły z adopcji dwa psiaki: Laurent (8709), który za bardzo skakał po malutkim dziecku i szczeniak Dżek (8758), który chyba był kompletnie nie przemyślaną decyzją.
Do swoich właścicieli wróciło aż 7 piesków, oby tak wyglądało to przez cały ten rok :) Ludzia (8774), która trafiła z ul. Kowalskie okazała się Sarą; Racuch (8780), który trafił z Al. Korfantego okazał się Kapslem; Enerdżi (7766) po długie tułaczce wrócił w końcu do swojego Pana z Piekar Śląskich; Szana (8777), która trafiła do nas z ul. Miki okazała się Fedrą; Kimi (8781), który trafił do nas z ul. Stalmacha; Matylda (8782), która trafiła z ul. Witosa oraz Gaston (8770), który okazał się Diablem :))
Nowe domki znalazło 6 psiaków :) Ama (8775) i Książę (8688 ) trafili do mieszkań w Zabrzu; Kontar (8289) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Szpiluś (8753) w domku z ogrodem w Miasteczku Śląskim, a Atis (7150) w końcu po 3 latach czekania pojechał do domku z ogrodem w Syryni :) Sabcia (8757) trafiła do mieszkania w Katowicach gdzie zamieszkał razem z adoptowanym od nas Kłem :)
Niestety za Tęczowy Most odeszły dwie, niedawno przyjęte do nas suczki :-( Czitta (8779), która miała okropne ataki w związku z poważnymi zaburzeniami neurologicznymi oraz sunia szczeniak (8776), którą przyprowadziła osoba prywatna do Kliniki - bidulka miała parwowirozę :-(
Do schroniska przyjęliśmy jednego kotka - szaroburego kocura z ul. Rodakowskiego.
Żaden kotek nie znalazł nowego domu, a za Tęczowy Most odeszła kotka Tarja (k-2288 ), umarła nagle w nocy z nieznanych nam przyczyn :-(
Otrzymaliśmy dary od Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, z Szkoły Jak Dom w Katowicach, od Krystyny z dziećmi, od Marty, od Sary, od Michała i od osób anonimowych. Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc :)))

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][CENTER][B]ANKIETA DLA OSOBY ADOPTUJĄCEJ ZWIERZĘ ZE SCHRONISKA[/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][U]GRUDZIEŃ 2013[/U][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][B]Ilość osób ankietowanych: [COLOR=red]38[/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[FONT=&amp]1. [/FONT]Skąd dowiedziałeś się o naszym schronisku?
[FONT=&amp]o [/FONT]Znajomi [B][COLOR=red]11[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]Internet [B][COLOR=red]16[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]Telewizja [B][COLOR=red]2[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]Prasa [B][COLOR=red]1[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]Bilbordy [B][COLOR=red]1[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]Miałem już wcześniej zwierzaka ze schroniska [B][COLOR=red]9[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]Plakaty i ulotki [B][COLOR=red]2[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]Akcje, imprezy i prelekcje na których pojawiali się przedstawiciele schroniska
[FONT=&amp]o [/FONT]Inne (jakie?) ……… [B][COLOR=red] z innego schroniska 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Robiłem tu fotoreportaż 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Jestem wolontariuszkom 1 [/COLOR][/B]


[FONT=&amp]2. [/FONT]Czy zwierzaka, którego adoptujesz widziałeś już gdzieś wcześniej?
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Oficjalna strona schroniska [URL="http://www.psitulmnie.pl/"][COLOR=windowtext]www.psitulmnie.pl[/COLOR][/URL] [B][COLOR=red]9[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Inne portale ogłoszeniowe (jakie?)……… [B][COLOR=red]facebook 2[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]tablica pl. 3[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] portal o adopcji jamników 1[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Prasa (jaka?)……………………………..
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Telewizja (jaka?)…………………………………
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Pokazy psów ze schroniska [B][COLOR=red]1[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)……………………………….. [B][COLOR=red] nie 23[/COLOR][/B]




[FONT=&amp]3. [/FONT]Co skłoniło Cię do adopcji zwierzęcia akurat ze schroniska?
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Duży wybór wśród zwierzaków [B][COLOR=red]5[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Chęć pomocy bezdomnym zwierzętom [B][COLOR=red]28[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Mniejsze koszta niż np. przy kupnie zwierzaka z hodowli [B][COLOR=red]3[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Brak innych pomysłów na nabycie zwierzęcia [B][COLOR=red]4[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp][B]o [/B][/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)


[FONT=&amp]4. [/FONT]Czy miałeś już wcześniej zwierzę? Jeśli tak to skąd?
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Schronisko [B][COLOR=red]13[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Hodowla [B][COLOR=red]4[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Znajomi i rodzina [B][COLOR=red]15[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Ogłoszenia prywatnych osób (prasa, Internet, itp.) [B][COLOR=red]4[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?) [B][COLOR=red] znaleziony [/COLOR][/B][B][COLOR=red] 3[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] kupiony na targu 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] nie 1[/COLOR][/B]



[FONT=&amp]5. [/FONT]Czy w domu mieszkają dzieci? Jeśli tak to w jakim wieku?
[FONT=&amp]o [/FONT]0-3 lat [B][COLOR=red]6[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]4-7 lat [B][COLOR=red]6[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]8-12 lat [B][COLOR=red]3[/COLOR][/B]
[FONT=&amp]o [/FONT]Powyżej 12 lat [B][COLOR=red]8[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Nie ma 20 [/COLOR][/B]


[FONT=&amp]6. [/FONT]Gdzie ma przebywać Twój adoptowany zwierzak?
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Domek z ogrodem : głównie w domu [B][COLOR=red]12[/COLOR][/B] /tylko na podwórku [B][COLOR=red] 0[/COLOR][/B] (zaznaczyć właściwe)
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Mieszkanie w bloku [B][COLOR=red]26[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Firma
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)……………………………….


[FONT=&amp]7. [/FONT]Jeśli w domu mieszkają jakieś inne zwierzęta to jakie?
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Pies [B][COLOR=red]9[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Kot [B][COLOR=red]5[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Gryzoń [B][COLOR=red]2[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Ptak [B][COLOR=red]1[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)…………………………… [B][COLOR=red]Nie 24 [/COLOR][/B]


[FONT=&amp]8. [/FONT]Czy chciałbyś utrzymywać stały kontakt z naszym schroniskiem tj. otrzymywać informacje o wszelkich imprezach, pokazach i akcjach związanych z naszą działalnością? Jeśli tak to w jaki sposób najlepiej się z Tobą kontaktować ?
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Tradycyjna poczta [B][COLOR=red]1[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Poczta mailowa [B][COLOR=red]20[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Telefonicznie [B][COLOR=red]13[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&amp]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)…………………………………. [B][COLOR=red]Nie 8[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa, ale pilnie szukam osoby do wizyty przed adopcyjnej -Racibórz-dla biednej suni z cieszyńskiego schroniska...
To jest link do sunieczki:
[URL]http://schronisko.ustronet.com/?311,ruma[/URL]
Jeśli ktoś moze mi pomóc , to proszę o kontakt na pw lub maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub tel. 508-063-271

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Gosiu, ja mam pytanie o RTV - bo widziałam wczoraj, że nie jest w najlepszym stanie. Co jest z tymi jego oczkami? Miał strasznie je zaropiałe :( i ogólnie taki wychudzony mi się wydaje? trząsł się na tym zimnie.[/QUOTE]

Niesterty tak z nim jest :-( Był z tego powodu długo w Klinice, ale badania nic nie wykazały... Jeść je, a wciąż jest bardzo chudy :-( Z oczami też non stop w kółko to samo :-( Chyba po prostu brakuje mu domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']Niesterty tak z nim jest :-( Był z tego powodu długo w Klinice, ale badania nic nie wykazały... Jeść je, a wciąż jest bardzo chudy :-( Z oczami też non stop w kółko to samo :-( Chyba po prostu brakuje mu domu.[/QUOTE]

Normalnie serce mi się krajało :( myślę żeby mu DT poszukać, bo martwię się o niego. Gosiu, a jak on się zgadza z innymi psiakami? Ok? I powiedz: jak byłby na DT to będzie miał zapewnione jedzonko i leczenie w ramach schroniska?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Normalnie serce mi się krajało :( myślę żeby mu DT poszukać, bo martwię się o niego. Gosiu, a jak on się zgadza z innymi psiakami? Ok? I powiedz: jak byłby na DT to będzie miał zapewnione jedzonko i leczenie w ramach schroniska?[/QUOTE]

jasne, jedzenie i leczenie jak najbardziej, jednak najlepiej, żeby to było gdzie niedaleko nas :) Z innymi psami żyje w zgodzie, był w domu gdzie podobno warczał i ugryzł kogoś, ale u nas takiego problemu na szczęście nigdy nie było.. Nie wiadomo czy mówili prawdę Ci ludzie ;-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']jasne, jedzenie i leczenie jak najbardziej, jednak najlepiej, żeby to było gdzie niedaleko nas :) Z innymi psami żyje w zgodzie, był w domu gdzie podobno warczał i ugryzł kogoś, ale u nas takiego problemu na szczęście nigdy nie było.. Nie wiadomo czy mówili prawdę Ci ludzie ;-([/QUOTE]

Mysiu_, a czy jest szansa żeby on miał te oczka przemywane, chociaż raz dziennie? Mam jeszcze pytanko czy dałoby radę zrobić mu więcej zdjęć, bo na stronie Psitula jest tylko jedno. Wiem, że pogoda teraz paskudna, ale może uda Wam się jakoś kilka cyknąć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bozenna']Czesc dziewczyny ;)
Co z pieskiem w typie shih tzu? Znalazł się właściciel czy adoptowali go ludzie którzy go odwiedzili?
Bo jeśli jest jeszcze w schronisku to wsiadam do auta i przyjeżdżam po niego :-P[/QUOTE]

Panią doktor mamy w czwartki, więc dopiero jutro będzie mógł trafić do swojej nowej Pani :)

[quote name='__Lara']Mysiu_, a czy jest szansa żeby on miał te oczka przemywane, chociaż raz dziennie? Mam jeszcze pytanko czy dałoby radę zrobić mu więcej zdjęć, bo na stronie Psitula jest tylko jedno. Wiem, że pogoda teraz paskudna, ale może uda Wam się jakoś kilka cyknąć?[/QUOTE]

on ma te oczy robione codziennie... Z zdjęciami może być ciężka sprawa, z powodu powodu stoję też nowymi psiakami :-( Zapytam dziewczyn, które z nim wychodzą czy nie mają przypadkiem jakiś zdjęcia, którego jeszcze mi nie podesłały...

Link to comment
Share on other sites

Na portalu Morusek.pl natknelam sie na takie ogloszenie umieszczone 13-go stycznia:

[QUOTE]Zaadoptuje psa lub sukę. Chcę mieć małego psa np.mieszaniec do zabawy i nowego członka rodziny. Piesek ma być max 4 lata. Okolice Mikołowa :) [/QUOTE]

Mikołów to chyba niedaleko od Was, moze podeslecie tej osobie jakies propozycje? Oczywiscie ja nic o tym domu nie wiem, wiec trzeba by bylo go sprawdzic.

Edited by Sabina02
Link to comment
Share on other sites

Cześć, mam u siebie na DT Dolca i Darela. Chłopcy mają ogłoszenia na tablicy, ale nikt się nie interesuje nimi, więc chciałabym ogłosić ich na innych portalach. Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? Albo jest jakiś bazarek z ogłoszeniami?
ogólnie chłopcy są grzeczni, niestety Darela nie można zostawić samego na dworze, bo znalazł sobie sposób na ucieczki z podwórka :( Nie wiem jak, bo to pierwszy pies, który zdołał uciec przez nasze ogrodzenie. A szkoda, bo w czasie mojej pracy, mogliby sobie biegać wszyscy razem po całym podwórku... I niestety zamiast biegac po kilkunastu arach, zostaje na kilkunastu metrach kwadratowych kojca, z którego uciec nie potrafi. Poza tym nie sprawia problemów, jest super słodki :)

Dolc za to troszke terroryzuje pozostałych mieszkańców. Nie może mieć zabawki, kiedy mnie przy nim nie ma, bo warczy i atakuje (resztkami zębów) inne psy. Jeśli ktoś jest przy nim- problemu nie ma. Niestety miał też epizod warczenia i ataku na mojego brata, którego dobrze zna i widuje codziennie kilka razy. Nie toleruje też spotkań z dominującymi psami. Mam nadzieje, że to wypracujemy, teraz już przestał warczeć i atakować takie psy, ale niestety tylko przy mnie. Najlepszym domem dla niego byłaby samotna osoba, która nie ma psa, ewentualnie jakąś uległą suczkę. Myśle, że przez wzgląd na jego wiek nie będize łatwo znaleźć dla niego czegoś odpowiedniego,dlatego proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...