Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

"[B]ZAGINĘŁA SUNIA!!!

PILNE!!! [/B]
Dnia 21.10 około godziny 15-16 zaginęła suczka -mieszaniec owczarka niemieckiego.Uciekła w okolicy Bykowina-Szpaków.Wabi się Tora,posiada czipa.Suczka jest nieufna i nie podchodzi do obcych.Jeśli ktoś ją widział lub coś o niej wie proszę dzwonić pod numer 726-199-306 lub bezpośrednio do schroniska "Fauna''.

Tora widziana była 7.11.2013 w Kochłowicach."


[IMG]https://m.ak.fbcdn.net/scontent-a.xx/hphotos-frc1/1002461_1427194754169055_700416209_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bjutko, w razie co Panowi od Hareta można dać namiary na Olę, ona jest teraz na miejscu, pewnie chętnie pomoże :) A nie wiesz co w końcu z ta umową adopcyjną?

Ankiety z października :)


[CENTER][CENTER][B]ANKIETA DLA OSOBY ADOPTUJĄCEJ ZWIERZĘ ZE SCHRONISKA[/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][B][U]PAŹDZIERNIK 2013[/U][/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][B][U] [/U][/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][B]Ilość osób ankietowanych: [COLOR=red]37[/COLOR][/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][B][COLOR=red] [/COLOR][/B][/CENTER][/CENTER] [FONT=&quot]1. [/FONT]Skąd dowiedziałeś się o naszym schronisku?
[FONT=&quot]o [/FONT]Znajomi [B][COLOR=red]17[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]Internet [B][COLOR=red]17[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]Telewizja
[FONT=&quot]o [/FONT]Prasa [B][COLOR=red]1[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]Bilbordy [B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]Miałem już wcześniej zwierzaka ze schroniska [B][COLOR=red]3[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]Plakaty i ulotki [B][COLOR=red]2[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]Akcje, imprezy i prelekcje na których pojawiali się przedstawiciele schroniska [B][COLOR=red]2[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]Inne (jakie?) ……… [B][COLOR=red] od córki wolontariuszki 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Z radia Piekary 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Byłam wolontariuszką 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]

[FONT=&quot]2. [/FONT]Czy zwierzaka, którego adoptujesz widziałeś już gdzieś wcześniej?
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Oficjalna strona schroniska [URL="http://www.psitulmnie.pl/"][COLOR=windowtext]www.psitulmnie.pl[/COLOR][/URL] [B][COLOR=red]24[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Inne portale ogłoszeniowe (jakie?)……… [B][COLOR=red]facebook 2[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Prasa (jaka?)……………………………..
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Telewizja (jaka?)…………………………………
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Pokazy psów ze schroniska
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)……………………………….. [B][COLOR=red] nie 9[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]U rodziny 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] U znajomej 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] Słyszałam w radiu 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[FONT=&quot]3. [/FONT]Co skłoniło Cię do adopcji zwierzęcia akurat ze schroniska?
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Duży wybór wśród zwierzaków [B][COLOR=red]1[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Chęć pomocy bezdomnym zwierzętom [B][COLOR=red]35[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Mniejsze koszta niż np. przy kupnie zwierzaka z hodowli
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Brak innych pomysłów na nabycie zwierzęcia [B][COLOR=red]1[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot][B]o [/B][/FONT][/COLOR]Inne (jakie?) [B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]


[FONT=&quot]4. [/FONT]Czy miałeś już wcześniej zwierzę? Jeśli tak to skąd?
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Schronisko [B][COLOR=red]7[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Hodowla [B][COLOR=red]5[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Znajomi i rodzina [B][COLOR=red]17[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Ogłoszenia prywatnych osób (prasa, Internet, itp.) [B][COLOR=red]5[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?) [B][COLOR=red] znaleziony [/COLOR][/B][B][COLOR=red] 3[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Sklep zoologiczny 2[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] nie 3 [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[FONT=&quot]5. [/FONT]Czy w domu mieszkają dzieci? Jeśli tak to w jakim wieku?
[FONT=&quot]o [/FONT]0-3 lat [B][COLOR=red]6[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]4-7 lat [B][COLOR=red]6[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]8-12 lat [B][COLOR=red]8[/COLOR][/B]
[FONT=&quot]o [/FONT]Powyżej 12 lat [B][COLOR=red]8[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Nie ma 17 [/COLOR][/B]


[FONT=&quot]6. [/FONT]Gdzie ma przebywać Twój adoptowany zwierzak?
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Domek z ogrodem : głównie w domu [B][COLOR=red]11[/COLOR][/B] /tylko na podwórku [B][COLOR=red] 2[/COLOR][/B] (zaznaczyć właściwe)
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Mieszkanie w bloku [B][COLOR=red]24[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Firma
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)……………………………….


[FONT=&quot]7. [/FONT]Jeśli w domu mieszkają jakieś inne zwierzęta to jakie?
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Pies [B][COLOR=red]9[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Kot [B][COLOR=red]9[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Gryzoń [B][COLOR=red]5[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Ptak [B][COLOR=red]2[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)…………………………… [B][COLOR=red]Rybki 2[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Nie 16 [/COLOR][/B]

[FONT=&quot]8. [/FONT]Czy chciałbyś utrzymywać stały kontakt z naszym schroniskiem tj. otrzymywać informacje o wszelkich imprezach, pokazach i akcjach związanych z naszą działalnością? Jeśli tak to w jaki sposób najlepiej się z Tobą kontaktować ?
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Tradycyjna poczta [B][COLOR=red]5[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Poczta mailowa [B][COLOR=red]19[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Telefonicznie [B][COLOR=red]14[/COLOR][/B]
[COLOR=#00000A][FONT=&quot]o [/FONT][/COLOR]Inne (jakie?)…………………………………. [B][COLOR=red]Nie 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

AKTUALNOŚCI 8-14.11.2013

Do schroniska przyjęliśmy 8 psiaków: 4 z interwencji, 1 przyprowadzony, jeden porzucony i 2 zwrócone z adopcji :-(
Z interwencji przyjechały do nas: suczka szczenię czarna-podpalana z ul. Gen. De Gaulle'a, pies mały czarny krótkowłosy z ul. Kowalskiej, suczka mała jasnobrązowa szorstkowłosa z ul. Poniatowskiego oraz psiak mały biały w brązowe łaty z średnim włosem i stojącymi uszkami :)
Osoba prywatna przyprowadziła suczkę małą brązową pręgowań z ul. Bałtyckiej po tym jak jakiś czas temu zmarł jej właściciel :-((
Przez schroniskowy płot został przerzucony malutki piesek biały w brązowe łatki, który prawdopodobnie kiedyś mieszkał na ulicy Reform Rolnych i ma imię Łatek :-(
Niestety do schroniska wróciły dwie suczki: Miga (7566) oraz Devi (5096), obie z powodu wyjazdu właścicieli zagranicę, z tym, że ta druga po prawie 7 latach od adopcji :-(
Do swoich właścicieli wróciły 3 psiaki: pekińczyk Zu (8682), który trafił do nas z ul. Jordana; Galia (8696), która trafiła do nas z ul. Wolności (Zaborze) okazała się Dorą i Saba (8725), która trafiła z ul. Poniatowskiego.
Adoptowanych zostało 8 psiaków :)) Nowa suczka szczenię (8721), Apsi (8679), Hurio (8698 ), Sonia (8574) i Bandzior (8374) zamieszkali w Zabrzu :) Pensi (8689) i Lunia (8602) zamieszkały w Gliwicach, a Szapo (8576) w domku z ogrodem w Chudowie.
Niestety za Tęczowy Most odeszły dwa staruszki :-( Cyprian (8667), który miał niewydolność wątroby i Randall (8717), który miał nowotwór płuc :-((((
Do schroniska przyjęliśmy 5 nowych kotów: kocię kotka czarna z ul. Wolności (Centrum), dwa kociaki z ul. Skargi, kocię biało-czarne z ul. Joliot - Curie i kocurek szarobury-pręgowany znaleziony na jednym z naszych wybiegów dla psów.
Adoptowane zostały cztery kotki :) Szarla (k-2285) zamieszkała w Zabrzu, Sobian (k-2283) w Bytomiu, a Malutki (k-2259) razem z Kluską (k-2248 ) w mieszkaniu w Chorzowie :)
Niestety za Tęczowy Most odeszła kotka Elsma (k-2282), która miała nowotwór szpiku kostnego i malutka koteczka (k-2279), która miała panleukopenię :-(
Otrzymaliśmy dary Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu, Przedszkola nr 3 w Katowicach, Przedszkola nr 82 w Katowicach, Społem Zabrze, od Bożeny, Sylwii, Jakuba, Łukasza, Urszuli oraz od Nowożeńców Magdaleny i Bartłomieja :) Wszystkim bardzo dziękujemy :)))

Edited by Mysia_
Link to comment
Share on other sites

I Badzior! :)

Mysiu, ja znowu nie przyjadę... :( Moje psy już muszą chodzić po ścianach... :(
Dwa tygodnie byłam chora, pojechałam w góry ze studentami na warsztaty, wyzdrowiałam, wróciłam do pracy (w której z oszczędności nie ogrzewali budynku przez 4 dni) i znowu się rozkładam... Strasznie mi przykro że tak te psy zawodzę.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1426417_472350242877576_1669734153_n.jpg[/IMG]




[I][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]"dnia 14.11.20013 do mojego znjomego przy ulicy Lompy przybłąkał się kundelek. Ma obroze czerwono czarną w białe kości. Prawdopodobnie jest czyjś..
Jezeli to twój pies lub twego znajomego to skontaktuj się z nim pod nr tel 510692028, ponizej podaje jego zdjęcie"[/FONT][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']A ja dzisiaj przy Piłsudskiego spotkałam samotnie biegającego pieska, który prawdopodobnie był po potrąceniu samochodu - kulał na jedną łapę, coś z nią miał :( niestety nie udało mi się go złapać - uciekać i szczekał na mnie :([/QUOTE]

Ola, nie sensu go łapać ;) Psiak ma porażoną łapkę od dobrych kilku lat, ma właścicieli i na prawdę świetnie sobie radzi :)

[quote name='Angi'][IMG]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1426417_472350242877576_1669734153_n.jpg[/IMG]




[I][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]"dnia 14.11.20013 do mojego znjomego przy ulicy Lompy przybłąkał się kundelek. Ma obroze czerwono czarną w białe kości. Prawdopodobnie jest czyjś..
Jezeli to twój pies lub twego znajomego to skontaktuj się z nim pod nr tel 510692028, ponizej podaje jego zdjęcie"[/FONT][/COLOR][/I][/QUOTE]

to jest chyba zaginiony Pluto, widziałam już wcześniej na facebooku i dałam znać właścicielom :)

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=2]Kochani wolontariusze z Zabrza, miałabym do Was wielką prośbę.

Przygotowuję referat na konferencję o wolontariuszach w schronisku - co robimy, co to dla nas znaczy, co mają z tego zwierzęta itp.
Bardzo byście mi pomogli, gdybyście wypełnili ankietę: dotyczy ona wolontariuszy w schroniskach dla zwierząt w Województwie Śląskim .
Ankieta jest w całości anonimowa, nie można nikogo rozpoznać. Powinna zająć max 15 minut.
To naprawdę dla mnie bardzo ważne i będę wdzięczna za wszelką pomoc.

[URL="http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.ebadania.pl%2Fa27683db8e8b70d9&h=qAQEBRA5OAQF6KIGC6yommP2m7iENtxA9oICVZsTmzGLfJg&s=1"]http://www.ebadania.pl/a27683db8e8b70d9[/URL] [/SIZE]

Z góry dziękuję![/B]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Darel i Łatek mają szanse na wyjście ze schroniska:

[/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/248873-Darel-i-%C5%81atek-porzuceni-w-okrutny-spos%C3%B3b-teraz-maj%C4%85-szanse-na-DT-Pomo%C5%BCesz"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248873-Darel-i-%C5%81atek-porzuceni-w-okrutny-spos%C3%B3b-teraz-maj%C4%85-szanse-na-DT-Pomo%C5%BCesz[/URL]

Link to comment
Share on other sites

AKTUALNOŚCI 15-21.11.2013

Do schroniska przyjęliśmy 7 psiaków. Z interwencji przyjechały do nas: suczka mała czarna-podpalana z ul. Kosmowskiej, suczka mała jasnobrązowa z białymi dodatkami szorstkowłosa z ul. Miłej, psiak średni jasnobrązowy ze sklepu przy ul. De Gaulle'a, pies średni wilczasty z Centrum Handlowego przy Placu Teatralnym i mały biszkoptowy piesek z ul. Jordana.
Osoba prywatna przyniosła suczkę szczeniak brązową pręgowaną z białymi dodatkami i stojącymi uszkami znalezioną w parku przy ul. Dubiela.
Niestety po raz kolejny ktoś przez schroniskowy płot przerzucił pieska :-( Małego, biszkoptowego z ciemnym grzbietem szorstkowłosego, ale mocno wyłysiałego od pcheł :-(
Do swoich właścicieli wróciły trzy pieski :) Misiek (8731), który trafił z Placu Teatralnego; Balto (6071), który trafił z ul. De Gaulle'a oraz Lemik (7394), który 2 i pół roku temu trafił do nas z ul. Łokietka!
Do nowych domków trafiło 7 psiaków :) Arga (8487), Kebi (8704) i Suza (8699) zamieszkali w Zabrzu, a Meybel (8702) i Arston (6729) w Bytomiu. Nulka (8716) zamieszkała w Piekarach Śląskich, a Kasjo (8684) w Łodzi.
Niestety za Tęczowy Most most odszedł Horus (8464) z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej oraz suczka Tina (8728 ), która trafił do nas z ul. Kosmowskiej w bardzo złym stanie.
Do schroniska przyjęliśmy kociaka kocurka biało-czarnego z ul. Podleśnej, kocura rudego pręgowanego z ul. Witosa i kocię kotkę szaroburą pręgowaną z ul. Tatarkiewicza.
Adoptowanych zostało 5 kotów :) Duśka (k-2245) zamieszkała w Zabrzu, bezimienny kocurek (k-2294) w Piekarach Śląskich, Panda (k-2284) w Rudzie Śląskiej, a Karhi (k-2263) i Amun (k-2264) razem w Gliwicach :)
Na szczęście żaden kotek nie odszedł za Tęczowy Most.
Odwiedzili nas wolontariusze z Gimnazjum Publicznego w Siemoni, Gimnazjum nr 20 i Zespołu Szkól nr 4 w Zabrzu oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr w Zabrzu :-) Oprócz tego otrzymaliśmy dary: z Domu Kultury w Grzybowicach, z Śląskiego Centrum Chorób Serca, z świetlicy przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, z Przedszkola nr 16 w Zabrzu, z Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, z Przedszkola nr 30 w Zabrzu, z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu, od Wioletty i Helmuta, od Lidii, dary z Niemiec oraz od osób anonimowych :) Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc! :)

Link to comment
Share on other sites

Mysiu_, ja już mówiłam Sandrze odnośnie tego jamnisia, który jest od wczoraj w schronie. Widziałam jaki był przerażony, jak się cały trząsł - jamniki niestety znoszą schronisko jeszcze gorzej niż inne psy :( więc jak już będzie po szczepieniach i mógłby pójść na dt to dajcie znać - mogę go wziąć do siebie. Mam nadzieję, że się jednak znajdzie właściwiel, że go odbierze, boroczka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...