Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

Wiem że wolontariat w Psitulu jest od 16stki ale czy nie da się tego troszkę ominąć bo ja to już od dwóch lat chcę być wolontariuszką w tym schronisku ale jeszcze nie mam 16. Widzę że macie naprawdę dużo psiaków a ja 16 mam ale rocznikowo bo urodzinki dopiero w sierpniu, dało by się jakoś mnie tam wkręcić ?? Czy muszę czekać aż faktycznie będę miała te 16

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Musiałabyś poczekać na Mysię, co odpisze. Ale już się wstępnie cieszymy! :)
Raczyno - dzięki za propozycje steropianowe - to też Mysia by musiała się wypowiedzieć. :)

Kochani, z [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/187891-%C5%9Aliczna-Kaja-wr%C3%B3ci%C5%82a-z-adopcji-uda%C5%82o-si%C4%99-Kaja-jedzie-do-hoteliku-%29?p=20675467#post20675467"]Kają [/URL]raczej marnie. Ale powalczymy trochę.

Link to comment
Share on other sites

No ale właśnie Angi pisze, że jej się udało ciut wcześniej załapać! :) Najlepiej by było gdybyś przyjechała w weekend, kiedy jest dużo wolontariuszy - bo podczepić się do kogoś, to chyba Mysia na pewno pozwoli... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Raczyna']20 kwietnia nie będzie mnie w Polsce, szkoda, bo bym się chętnie z Wami wybrała


mam pytanie
u mamy w piwnicy jest kilka styropianowych płyt, tych takich najgrubszych do ocieplania budynków, mam też spory kawałek wykładziny- z takiej dużej kuchni, reflektujecie na to?
styropian jest w Chorzowie na 3-go Maja a wykładzina w Świętochłowicach na Szkolnej
nie wiem czy się wam opłaca po to jechać- jeśli nie to dam cynk do chorzowskiego schroniska, ale wy jakoś tak jesteście u mnie na pierwszym miejscu ;)[/QUOTE]

Raczyna my mamy póki co bud nawet więcej niż potrzeba i wszystkie są ocieplone, to może faktycznie jakimś innym bidą się przydadzą?

[quote name='__Lara']Dostałam takie info:

"dziś do mnie dzwonił facet w sprawie adopcji mojej podopiecznej ze schroniska. Szuka psa w typie owczarka niemieckiego, w Rudzie już psa nie dostał, facet jest co najmniej nieodpowiedzialny, podobno patologia więc UWAŻAJCIE, jak coś mam numer tel"[/QUOTE]

nie wiem czy to nie przypadkiem tacy co chcieli naszą Torię....

[quote name='prochu']Wiem że wolontariat w Psitulu jest od 16stki ale czy nie da się tego troszkę ominąć bo ja to już od dwóch lat chcę być wolontariuszką w tym schronisku ale jeszcze nie mam 16. Widzę że macie naprawdę dużo psiaków a ja 16 mam ale rocznikowo bo urodzinki dopiero w sierpniu, dało by się jakoś mnie tam wkręcić ?? Czy muszę czekać aż faktycznie będę miała te 16[/QUOTE]

Jak rocznikowo masz to spoko ;) Podaj mi maila to Ci wyślę co i jak :)

[quote name='Bjuta']Musiałabyś poczekać na Mysię, co odpisze. Ale już się wstępnie cieszymy! :)
Raczyno - dzięki za propozycje steropianowe - to też Mysia by musiała się wypowiedzieć. :)

Kochani, z [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/187891-Śliczna-Kaja-wróciła-z-adopcji-udało-się-Kaja-jedzie-do-hoteliku-)?p=20675467#post20675467"]Kają [/URL]raczej marnie. Ale powalczymy trochę.[/QUOTE]

jejku, co się dzieje ? :-( Ta zima już za długo trwa i tyle złego to z sobą niesie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Kochani, jeśli znajdziemy auta i kierowców, to kto się wybierze na dogtrekking do Jerzmanowic (jura Krakowsko-częstochowska) 80 km od Zabrza 20 kwietnia ?

[URL]http://www.dogtrekking.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=257&Itemid=226[/URL][/QUOTE]
ja bankowo :) + 1 osoba (ewentualny kierowca)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=#ffd700][B]Pegi (5899)[/B][/COLOR][/SIZE] ogłoszona na:
Kokosy.pl
Ojej.pl
Najpewniej.pl
Hiperogloszenia.pl
Tablica.pl
Pajeczyna.pl
Adopcjapsa.pl
Pineska.pl
Azbazar.pl
lento.pl
ale.gratka.pl+naszemiasto.pl+wp.pl(Tutaj podałam swój mail,bo się zapisał i nie umiem go edytować,numer podałam już wasz)
top-ogloszenia.net
adin.pl
arena.pl
gumtree.pl
slaskieogloszenia.pl

Mam nadzieję,że wystarczająco stronek:)
Jeśli nie-Mogę dorobić;)

Link to comment
Share on other sites

Aha, znalazł się Pluto (mamy go na Psitulu w zaginionych), pani wet mi napisała tak:

"Chciałam tylko przekazać, że Pluto się znalazł. Po tygodniu, w Bytomiu.

Zamelinował sie na laubach na ogródkach działkowych a stołował na okolicznych osiedlowych hasiokach.
Zdradziła go czerwona obroża.

Jest teraz mocno obrażony i nieszczęśliwy, ale cały i zdrowy." :)

Link to comment
Share on other sites

to świetne wieści! :)

A ja Wam zdradzę, że dzisiaj Batis wybiera się do domu :evil_lol::multi:




AKTUALNOŚCI 29.03.-4.04.2013

Do schroniska przyjęliśmy 8 psiaków: 6 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne.
Z interwencji przyjechały do nas: młodziutki psiak czarny-podpalany średniej wielkości z ul. Klonowej, pies brązowy w typie amstaffa z ul. Witosa, suczka w typie husky czarno-biała z niebieskimi oczami z ul. Rymera, piesek mały czarny z malutkim białym krawatem wyglądający jak mini labrador z ul. De Gaulle'a, pies beagle trikolor z myjni samochodowej przy ul. Korczoka i pies średni brązowy z czarnym nalotem po wypadku z pętli tramwajowej na Zaborzu.
Osoby prywatne przyprowadziły dwa pieski: małego brązowego z ciemnym nalotem dłuższym włosem stojącymi uszkami z Osiedla Młodego Górnika i psiaka mało-średniego czarnego-podpalanego krótkowłosego po wypadku z ul. Grunwaldzkiej.
Do swoich właścicieli wróciły dwa psiaki :) Flawia (8392), która trafiła z ul. De Gaulle'a okazała się Sarą i beagle Lucky (8413), który trafił z ul. Korczoka.
Do nowych domków trafiło 7 piesków :) Cwaniak (8332), Maryś (8124) i Idziak (7964) zamieszkali w Zabrzu :) Nakil (7573) w mieszkaniu w Katowicach, Bofun (8320) w mieszkaniu w Bytomiu, Bobiś (8406) w mieszkaniu w Gliwicach, a Hari (8379) w domku z ogrodem w Sączowie :)
Niestety za Tęczowy Most odszedł psiak po wypadku z Pętli Tramwajowej na Zaborzu, miał złamany kręgosłup i nie można było mu pomóc :-(
Nie przyjęliśmy żadnego nowego kotka, za to trzy trafiły do nowych domków :) Murzyn (k-2077) i Muminek (k-2071) zamieszkali w Zabrzu, a kotka Fredzia (k-2063) w domku z ogrodem w Nowym Chechle :)
Otrzymaliśmy dary od Magdaleny oraz osób anonimowych, odwiedzili nas wolontariusze niemieckiej organizacji Tierhilfsnetzwerk Europa e.V., którzy przywieźli cały samochód prezentów dla naszych podopiecznych :)) Wszystkim bardzo dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

[B]ANKIETA DLA OSOBY ADOPTUJĄCEJ ZWIERZĘ ZE SCHRONISKA[/B]
[U][B]MARZEC 2013[/B][/U]


[B]Ilość osób ankietowanych: [/B][COLOR=#ff0000][B]37[/B][/COLOR]

1. Skąd dowiedziałeś się o naszym schronisku?

[LIST]
[*]Znajomi [COLOR=#ff0000][B]12[/B][/COLOR]
[*]Internet [COLOR=#ff0000][B]24[/B][/COLOR]
[*]Telewizja
[*]Prasa [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Bilbordy [COLOR=#ff0000][B] 3[/B][/COLOR]
[*]Miałem już wcześniej zwierzaka ze schroniska [COLOR=#ff0000][B]5[/B][/COLOR]
[*]Plakaty i ulotki [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR]
[*]Akcje, imprezy i prelekcje na których pojawiali się przedstawiciele schroniska [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?) ……… [COLOR=#ff0000][B]przejeżdżam obok w drodze do pracy 1[/B][/COLOR]
[/LIST]




2 .Czy zwierzaka, którego adoptujesz widziałeś już gdzieś wcześniej?

[LIST]
[*]Oficjalna strona schroniska [URL="http://www.psitulmnie.pl/"]www.psitulmnie.pl[/URL] [COLOR=#ff0000][B]18[/B][/COLOR]
[*]Inne portale ogłoszeniowe (jakie?)……… [COLOR=#ff0000][B]Facebook 3[/B][/COLOR][COLOR=#ff0000] [B] tablica.pl 3[/B][/COLOR]
[*]Prasa (jaka?)……………………………..
[*]Telewizja (jaka?)………………………………… [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Pokazy psów ze schroniska
[*]Inne (jakie?)……………………………….. [COLOR=#ff0000][B] nie 11[/B][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][B]byłem jego wirtualnym opiekunem i wyprowadzałem na spacery 1[/B][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][B]na plakacie 1[/B][/COLOR]
[/LIST]



3. Co skłoniło Cię do adopcji zwierzęcia akurat ze schroniska?

[LIST]
[*]Duży wybór wśród zwierzaków [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Chęć pomocy bezdomnym zwierzętom [COLOR=#ff0000][B]34[/B][/COLOR]
[*]Mniejsze koszta niż np. przy kupnie zwierzaka z hodowli [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR]
[*]Brak innych pomysłów na nabycie zwierzęcia [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?) [COLOR=#ff0000][B]miałam takiego samego psa 1[/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B] bo w schronisku są kundelki, a one są najlepsze 1[/B][/COLOR]
[/LIST]


4 Czy miałeś już wcześniej zwierzę? Jeśli tak to skąd?

[LIST]
[*]Schronisko [COLOR=#ff0000][B]17[/B][/COLOR]
[*]Hodowla [COLOR=#ff0000][B]5[/B][/COLOR]
[*]Znajomi i rodzina [COLOR=#ff0000][B]11[/B][/COLOR]
[*]Ogłoszenia prywatnych osób (prasa, Internet, itp.) [COLOR=#ff0000][B]3[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?) [COLOR=#ff0000][B] znaleziony [/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B] 2[/B][/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=#ff0000][B] nie 2 [/B][/COLOR]

5. Czy w domu mieszkają dzieci? Jeśli tak to w jakim wieku?

[LIST]
[*]0-3 lat [COLOR=#ff0000][B]6[/B][/COLOR]
[*]4-7 lat [COLOR=#ff0000][B]6[/B][/COLOR]
[*]8-12 lat [COLOR=#ff0000][B]4[/B][/COLOR]
[*]Powyżej 12 lat [COLOR=#ff0000][B]9[/B][/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=#ff0000][B]Nie ma 19 [/B][/COLOR]


6. Gdzie ma przebywać Twój adoptowany zwierzak?

[LIST]
[*]Domek z ogrodem : głównie w domu [COLOR=#ff0000][B]8[/B][/COLOR] /tylko na podwórku (zaznaczyć właściwe)
[*]Mieszkanie w bloku [COLOR=#ff0000][B]29[/B][/COLOR]
[*]Firma
[*]Inne (jakie?)……………………………….
[/LIST]


7. Jeśli w domu mieszkają jakieś inne zwierzęta to jakie?

[LIST]
[*]Pies [COLOR=#ff0000][B]8[/B][/COLOR]
[*]Kot [COLOR=#ff0000][B]3[/B][/COLOR]
[*]Gryzoń [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR]
[*]Ptak [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?)…………………………… [COLOR=#ff0000][B]rybki 1[/B][/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=#ff0000][B]Nie 22 [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...