Jump to content
Dogomania

To będzie najmniejszy pies na świecie?


Kinya

Recommended Posts

Cyt z art.:
"Ogólnie nie jest też wybredny, jada kaszkę z mięskiem"

Taaa, 150 lat hodowli i 40 lat doswiadczenia Pana Nowickiego a karmi kaszka...:roll:


"Kiedyś jeździłem z nimi na wystawy. Dziś to coraz droższe [COLOR=#0000FF]hobby[/COLOR], więc hoduję je tylko dla siebie"

Taaa, teraz hoduje dla siebie, szczeniakow nie sprzedaje, trzyma wszystkie:evil_lol:

Kolejny pseuduch :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"Państwo Nowiccy ze Strzelina mają ponad 150-letnią tradycję hodowli psów rasy Ratler i Chihuahua." - dla mnie to jest najciekawsze w tym artykule. [/QUOTE]

[QUOTE]Hoduję te pieski od 40 lat. Wcześniej trzymali je mój ojciec i dziadek, i nigdy jeszcze nie widziałem takiego maleństwa. [/QUOTE]

jakby zliczyć że dziadek hodował je przez 50lat a dziadek przez 60lat (co jest jak najbardziej możliwe) to mamy 150lat..

Link to comment
Share on other sites

Dobra,ale biorac pod uwage to:

"[SIZE=2]Po raz pierwszy pinczer miniaturowy dał się poznać światu na wystawie w Stuttgarcie w 1900 roku."[/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2]oraz to,ze pierwsze chihuahua zostaly przywiezione do Europy pod koniec XIX wieku (a nie sadze,ze Polska byla pierwszym krajem,w ktorym sie znalazly),to ta "ponad 150-letnia tradycja" troche sie kurczy.[/SIZE]
[SIZE=2]A poza tym wydaje mi sie,ze profesjonalny hodowca powiedzialby,ze hoduje pinczery miniaturowe,a nie ratlery.Bo to prawie tak,jakby hodowca ON powiedzial,ze hoduje wilczury.[/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

tylko teraz pytanie, czy on tak powiedział czy tak napisał redaktor ;) miałam 2 wywiady do gazety - w ani jednym nie było słowo w słowo mojej wypowiedzi, w jednym nawet tak przekręcili moje słowa że wyszło coś zupełnie innego niż mówiłam ;) a on o 150letniej tradycji mówi o pinczerach a nie chiłkach ;) ale to też uogólnienie redaktora, to starszy chłowiek może mieć kłopoty z dodawaniem :P bo jeśli już, zakładając że był jednym z pierwszych hodowców to koło 100lat można dopiero policzyć ;)

Link to comment
Share on other sites

ale co to wogóle za głupoty? najmniejszy pies na świecie??? 3 miesiące i 450dkg?? no cóż, miałam sunię yorczkę w ostatnim miocie, miała 10tyg i ważyła 350dkg. takioe maluchy się zdarzają. ale mogą trafić tylko w bardzo odpowiedzialne ręce, bo są najczęsciej słabe i chorowite.

nie rozumiem czym się tu chwalić że pies stanął w rozwoju w wieku 1 miesiąca, podczas gdy powinien rozwijać się jakieś 8 miesięcy? to znaczy że ludzie będą "bić" się o niedorozwiniętego psa?

i to raczej będą osoby które chcą się nim chwalić, albo różowe panienki. napewno odpowiedzialny człowiek, który przemyślał decyzję o zakupie psa, dowiedział się trochę na ten temat, nie popełni błedu kupowania niedorozwiniętego karzełka, który ledwo co przeżył pierwszy miesiąc swojego życia...

Link to comment
Share on other sites

' Jest za mały, by zostać ze swoimi braćmi. Mogliby go zamęczyć podczas zabawy.'

ciekawe co by powiedział o moim stadzie 4-7 kg psy bawią się z 50-55 kg i oprócz włosów na głowie i łapach dużych nikt nie cierpi :evil_lol:

'Z jedzeniem nie ma problemu, jada w małych ilościach, maksymalnie dwie łyżeczki od herbaty dziennie'

to przypadkiem nie jest troszek za mało jak na szczeniaka? Moja mała lhasaczka wazyła tylko troszke wiecej od niego jak do mnie przyszła a jadła na pewno wiecej niz dwie łyzeczki :shake:

po za tym szczeniak nie przybrał na wadze przez 2 tyg- to jest dziwne i nie jest to na pewno normalne, coś z tym szczeniakiem musi byc nie tak pomijajac karłowatość

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natula']'

po za tym szczeniak nie przybrał na wadze przez 2 tyg- to jest dziwne i nie jest to na pewno normalne, coś z tym szczeniakiem musi byc nie tak pomijajac karłowatość[/QUOTE]

narazie niech się nie cieszą. mały nie urósł, ale narządy wewnętrzne mogą rosnąć. wiecie co to oznacza...
to jest CHOROBA.
u znajomej w hodowli była kiedyś taka chihuahua, malutka, prawie nie rosła, w wieku 5 miesięcy ważyła pół kilo. ale sprzedawana nie była, hodowczyni postanowiła ją sprzedać jak skończy rok, żeby mieć pewność że sprzedaje zdrowego psa. niestety nie dożył on wieku pół roku. to jeden z naprawdę wielu przykładów jakie słyszałam i widziałam w znajomych hodowlach z kilkunastoletnim doświadczeniem. ale normalni ludzie nie widzą w tym nic fajnego, nie chwalą się tym że ich pies jest chory, tylko modlą się żeby wszystko było z nim ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gordonowa']No właśnie, tak się zastanawiałam, czy ten pies dożyje roku? Bo to na pewno normalne nie jest, że taki szczeniak się urodził...
Zaraz będzie po sensacji...[/QUOTE]

W sumie to w ten sposob powstawaly rasy miniaturowe,to znaczy mniejsze wersje np. bulteriera czy shar pei,przez selekcje takich sztuk ponizej standardu.
Tylko,ze miniaturyzowanie miniatury to chyba faktycznie niezdrowa sprawa by byla.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Wiesz pa-tti może nie został usunięty ale przynajmniej ja tak od pewnego czasu mam, że piszę posta a za kilka chwil albo nast dnia go nie ma, wydaje mi się,że to dogomania szaleje

Ja np go wczoraj ( a może to było dzisiaj rano?) go widziałam. Pisałaś o szczeniorach, które urodziły się wyjątkowo małe w Twojej hodowli

Link to comment
Share on other sites

Aaa to już całe szczęście nieaktualny banerek, psiak znalazł domek u dogomaniaczki. Wiesz to stary ratlerkowaty dziadek, wylądował w Warszawskim schronie gdzie nie dawał sobie rady, Miał 2 zęby na krzyż dosłownie i chude krzywe nóżki, uroczy psiak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']

nie rozumiem czym się tu chwalić że pies stanął w rozwoju w wieku 1 miesiąca, podczas gdy powinien rozwijać się jakieś 8 miesięcy? to znaczy że ludzie będą "bić" się o niedorozwiniętego psa?
.[/QUOTE]

dokładnie.

"Ten mały to ewenement,[B] jest dla mnie jak milion w totolotka[/B]."

Super, po prostu super podejście..:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...