Jump to content
Dogomania

jak przygotować do wystawy


Madziara

Recommended Posts

Cześć. Sama miałam ten sam problem , myślałam ,,,,,ze do klasy szczeniat to piesio musi być "" super'' . jak pojedziesz na 1 wystawe to się przekonasz. W klasie szczeniąt wystawiają TYLKO amatorzy tak jak Ja np. :oops: :oops: :oops:

Jeżeli nigdy nie wystawiałas psiak to jest dobra lekcja.

Podstawowa zasada to : WYSTAWA JEST DOBRĄ ZABAWĄ DLA CIEBIE I PSINKI :D :D :D :D

Wychodząc z tego założenia można się dobrze bawić na wystawie i NIGDY NIGDY nie przejmować sie oceną sędziów bo szybko można się zrazić

Pozdrawiam nowego wystawcę :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Hahaha wstawiałam, olbrzymy i miniatury ze znajomej hodowli, strzygłam i skubałam do wystaw pieski, ale to jest pierwszy tylko mój, tamtych byłam tylko "kochaną ciocią';) i się przejmuję jak głupia. Mały ma jeszcze trzy miechy do wystaw, a chcę z niego zrobić reproduktora (o ile mu jakieś wady nie wyjdą - wnętrostwo, zęby stałe) i musi mieć jak najwięcej tytułów :) Ale i tak niestety wiele ocen to kumoterstwo, mimo to dzięki i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

chodzilo mi o to ze obcina sie psa w zaleznosci od hodowli. smieszne...

mam 14 letnia suke sznaucera sredniego. pieprz i sol. 2 razy wystawialem. obcinam zawsze sam. sa takie czeskie nozyczki - niezle. obcina sie wg jednego wzorca (mozna znalezc np. w ksiazce "sznaucery" z serii hobby) i jest pieknie

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co Augiasz, nie rozsmieszaj mnie swoja hmm... glupota? Smieszny to ty jestes.

Wyobraz sobie, ze mam troche pojecia o psim fryzjerstwie i troche wiem o sznaucerach.

Madziara - nie interesuje mnie, jakiego i skad masz psa. Nie jestem ciekawska. Poza tym nie uwazam, zeby to byla jakas tajemnica, skoro sama chwalisz sie swoim psem na forum.

Wiem po prostu, ze rozne LINIE HODOWLANE (to tak na marginesie dla ciebie Augiasz, moze czegos sie nauczysz?) niosa okreslone typy. Psy moga sie roznic rodzajem szaty, jej kolorem, szybkoscia odrastania, itp. I KAZDEGO psa przygotowuje sie inaczej - to wie kazdy wytrawny hodowca sznaucerow. Ale z mojej strony zadnych wskazowek nie bedzie, jak widac zyczliwosc nie jest tu mile widziana.

Wspolczuje twojej suce, pewnie przez 14 lat nie ostrzyles tych nozyczek, zeby zaoszczedzic? Na pewno suka wyglada pieknie :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Augiaszku, nie pograzaj sie bardziej. Swoim poziomem dorownujesz nijakiej Librze... :lol:

Jak widac, twoj poziom wiedzy zatrzymal sie 14 lat temu na niewysokim poziomie :-? Wiesz, istnieje cos takiego jak postep cywilizacyjny, sama kynologia sie rozwinela i czesc ludzi ma szczescie, ze czegos sie w tym czasie nauczyla. Ach, zapomnialabym dodac - "wytrawny znawco" :lol:

Link to comment
Share on other sites

ok, fakt faktem każdego psa strzyże się inaczej, ale... nikt nie jest w stanie udzielić fachowej odpowiedzi na podstawie opisu (zwłaszcza subiektywnego - patrz właściciel).

A poza tym nie kłóćcie się nie ma o co... :)

No to widze tu sprzecznosc - i to duza. Po co wiec pytasz sie na forum o prowadzenie psa, skoro sama twierdzisz, jakoby

nikt nie jest w stanie udzielić fachowej odpowiedzi na podstawie opisu
? :o Moze po prostu sama zacznij dbac o psa jak umiesz, albo znajdz dobrego fryzjera, KTORY MA POJECIE O WZORCU, A JEGO WIEDZA O RASIE NIE JEST SPRZED 14-TU LAT? I nie uzywa tylko nozyczek czeskich...
Link to comment
Share on other sites

A cośty taka uszczypliwa? Psa do wystawy oczywiście, że przygotuję sama. Dorosłe psy przygotowywałam, ale nie interesowałam się nigdy szczeniakami, bo takich nie miałam i nie wystawiałam. Jak lubisz się czepiać, to miłego... ale nie widzę powodu do kłótni. A ta twoja uszczypliwość... sorki nie jest to złośliwość najwyższych lotów, podwyższ trochę poziom.

Link to comment
Share on other sites

W 90% jestem stoikiem, więc się nie denerwuje ;) Te 10% (od razu "w mordę leję" - jak ktoś kopnie, szczuje, wyzywa mojego psa lub jakiego kolwiek innego, albo w jakiś inny sposób usiłuje się nad nim znęcać). Wyzwisk też nie toleruje, a KULTURALNA polemika jest jak najbardziej OK, więc proponuje więcej kultury, mniej osobistego "najeżdżania" i będzie OK :)

Link to comment
Share on other sites

madziara: sadze ze nie warto nawiazywac jakiejkolwiek polemiki z dixie_s... po co sie denerwowac?

Przyganial kociol garnkowi :lol: Boisz sie, ze za malo wiesz na temat przygotowania psa do wystawy i nie dasz rady nic madrego od siebie dodac? Nie mam najmniejszego powodu czepiac sie tych twoich nozyczek. One tylko swiadcza o twojej wiedzy na temat wzorca i przygotowania psa do wystawy.

Madziara, nie jestem uszczypliwa. Po prostu nie lubie, gdy ktos zaprzecza sam sobie. Skoro nie chcesz udzielic informacji, jakiego masz psa - trudno. Mi to do niczego nie jest potrzebne. Gdybys jednak chciala komus o tym powiedziec, mialabys wieksze szanse na szybkie i dobre rezultaty. The End.

Link to comment
Share on other sites

Hihi, mam psa z hodowli Cieknąca Broda (i tak ci to nic nie powie). Oboje rodzice są Sasquehanna (ojciec - Foremniak, matka - Domi). Niestety nie załapałam się na potomstwo Why Not-a :( Pies będzie skubany, bo amerykaniec, więc nie mam wyjścia. Skubać będę sama i nie będzie to "mój pierwszy raz" hihihi Szkoda mi małego jak cholera, ale mus to mus :( Całe szczęście (i nieszczęście), że sierść ma jak typowy amerykaniec - pierwsze skubanie nie będzie aż tak bolesne

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...