Jump to content
Dogomania

Imiona i nadawanie + przegląd niedlugo


Loria_xD

Recommended Posts

Hej urodziło mi się 8 szczeniaków, 5 suczek i 3 psy. Oczywiscie rodzice maja uprawnienia hodowlane i wogle. Chcemy im wyrobic metryczki i tatuaże żeby to byly rodowodowe psy. Zaczynam własnie przygode z hodowlą więc prosze czy moglibyscie odpowiedziec mi na kilka pytań...? z góry dziekuje ;)
Więc tak
Nie wiem na jaką litere nazwac szczeniaki hehe ale to sie jeszcze wykombinuje czy macie jakies pomysły? wiem ze musza byc na jedna litere wszystkie. No i teraz tak czy te imiona mają byc takie bardzo skomplikowane??? Bo wiem ze niektóre hodowle daja takie strasznie długie i dziwne moim zdaniem nie sa one zbyt potrzebne tak "w domu". No własnie a jesli przyjedzie ktos do mnie po szczeniaka i sobie wybierze np. sunie z imieniem załózmy Bafra i nie spodoba mu sie i bedzie chciał inne to co potemz tym zrobić???;/ jak ja kupywałam moja sunie to mnie sie własnie pytali czy moze byc takie imie jakie jest w rodowodzie czy chcemy zmienic my akurat powiedzielismy ze moze byc. Wiec takie pytanie co zrobic jak ktos bedzie chcial inne imie czy je wogle mozna zmienić i jak???

a i jeszcze odnośnie przeglądu miotu mozecie cos bardzije powiedziec o nim?
Nie wiem.... szczeniaki maja juz miec kokardki z imionami i ksiązeczki tak? prosze o odpowiedz bede bardzo wdzieczna a własnie i wktorym tygodniu sie robi przegląd w 6 czy 7???

Link to comment
Share on other sites

Co do imienia to to, które jest napisanie w rodowodzie a jak wołamy na psa nie zawsze jest to samo. Nie da się tego zmienić w papierach z tego co wiem. Moja niunia nazywa się Georgia i nie wyobrażam sobie tak na nią wołać więc zmieniliśmy imię na Koka. Na wystawach sędziowie też pytają się mnie jak na nią wołam mimo, że widzą jak jest nazwana przez hodowcę i wtedy mówią do niej "witaj Koka pokaż zęby" :-)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]hehe mysle ze nie ma takie potrzeby na robienie tego badania bo wszystkie sa takie same i wyglądaja i sa małymi labkami [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]

ale co z tego jak wyglądają?
pudel + kundel daje piękne pudelkowe szczenięta, dopiero jak wyrosną widać że to jednak nie koniecznie pudel.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe co by powiedzieli w ZK na taki przekręt, chętnie bym to zobaczyła. No i ciekawe czy nabywcy tych "labków" wiedzą o prawdopodobnym drugim kryciu kundla, o super wiedzy hodowlanej osoby od której biorą psa :)
Ja ciągle mimo wszystko mam nadzieję, że Loria to troll, który sobie z nas paskudnie robi jaja za przeproszeniem ;-) I mam nadzieję, że ludzie, którzy już wiedzą jak zrobić psom hodowlanki jednak są minimalnie zainteresowani PRZED dopuszczeniem zwierząt i mają podstawową wiedzę na ten temat. [size=1]przypomina mi się przykład bloga emo-martynki, co na szczęście okazało się zaplanowaną akcję dwóch nastolatek... ;)[/size]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ile masz Loria?? Przeglądarka forum nie gryzie jest tu wszystko .... jak ju z zaczęłaś bawić sie w kynologię powinnaś sie dokształcić przed "powstaniem" miotu!
Pieski moga mieć imiona jakie zechcesz zacznij od literki której chcesz jest olbrzymi wątek z imionami :)
CZYTAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']przezabawne :)[/QUOTE]

Raczej nie biorąc pod uwagę, że to nie troll i dość łatwo znajdziesz ogłoszenia o tym miocie, swoja drogą szczeniaki (na zdjęciach 3-miesięczne) wygladają na fajne. Dogomaniacy raczej by nie kupili psy z hodowli, gdzie hodowca tak mało wie o psach, ale sadzę że alergowicze nie mieli z tym problemu - aukcja zakończyła się 28 listopada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...