Jump to content
Dogomania

zółtko - mit czy prawda?


esos

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przelciałam prawie całe forum i nie moge znaleź :)) podobno psom sie podaje żłtko na ładną sierśc:)) pierwsze czego szukam :)) jakie to ma byc zóltko surowe czy gotowane :)) a drugie to czy mozna podawac 4. miesięcznemu szczeniakowi??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']Super Gosia a na co dokładnie jest ten specyfik??
jak jest jego cena??
będe się błyszczec cała czy tylko moje owłosienie??:cool3:[/quote]

To olej z nasion wiesiolka, bardzo pomocny przy sklonnosci do atopowego zapalenia skory (takze dla ludzi).
Ja daje swojemu psu, sama tez lykam. Pies sie blyszczy, ja - niekoniecznie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dory']A ja daję 2 razy w tygodniu całe jajko. Chyba nie powinno zaszkodzić?[/QUOTE]
Zależy jak duży pies. :cool3: A surowe dajesz? Surowe białko jest niedobre... już nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale białko zabija coś wartościowego z żółtka... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

żółtko to tez białko :razz:
Podobno bialko surowe moze uczulac, moj pies białka nie je, mozna tez psa posmarowac zoltkiem po kapieli i potem splukac letnia woda, ale ja odkad uzywam na psie ludzkich odzywek nie uzywam zoltka do smarowania

Link to comment
Share on other sites

Tzn. jak gdzieś wyczytałam, ze poprostyu nie można podawać samego białka,jak już tylko z żółtkiem, bo jakieś <na chłopski rozum napisze> ważne składniki "zabiera", kurde nie potrafię wytłumaczyć :/

A bokserowi żółtko podwać raz, czy dwa razy w tygodniu????

Link to comment
Share on other sites

w MOJ PIES jest wlasnie caly artykul o metodach na siersc o tych babcinych co to maja niezawodzic ale czasami wiecej zlego robia i o tych co to maja nie pomagac a jednak czynia cuda.

Jajko pomimo ze jest uwazane za cudotworce - moze sie nie sprawdzac i raczej sie nie sprawdza ( wiem z doswiadczenia) a na dodatek moze uczulac.

Siemie lniane i wiesisolek maja swowich zwolennikow. ( siemie lniane pomaga jak pis ma chore gardlo :P)

Polecam oleje które wplywaja na okrywe wlosowa ..



Ja osoboscie polecam jednak preparat zbilansowany w odpowiednie kwasy omega 6 i 9 ( o i ch wplywie na wlos nie trzeba pisac bo jesli ktos ma psa dlugowlosego to czytal pewnie nie raz jak one wplywaja na siersc) - krotko mowiac polegam OMEGAN.

Link to comment
Share on other sites

Surowe żółtko jak najbardziej, ale od zaufanej kury :cool3: Natomiast w surowym białku znajduje sie czynnik wiążący wit. H z żółtka, a witamina H pomaga na włosy, więc surowe białko na włosy szkodzi. ;) Mozna podawać ścięte.
A co do ilości. Małe rasy/psy - jedno jajko/żółtko w tygodniu, średnie i duże - dwa.

Jeszcze w kwestii siemienia lnianego - pojawiło sie siemię lniane odtłuszczone, pozbawione WNKT, które są dobre dla włosów i skóry, więc siemię pozbawione tych składników :shake: będzie wspomagać skóry i włosów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...