Jump to content
Dogomania

zółtko - mit czy prawda?


esos

Recommended Posts

No to ja tylko dodam do swojej wypowiedzi :)

ze mozna dodawac do jedzenia oleje slonecznikowy, sojowy i kukurydziany zezaomowy i orzechowy ( bo zwieraja omega 6)
]natomiast omega 3 zawieraja : siemie lniane , olej sosojwy , rzepakowy ( nieiwlkie ilosci sa w mleku krowim i ikozim oraz w drobiu)


ale najwiecej kwasow jest w oleju z wiesiolka :)


mozna tez dawac oliwe z oliwek :)


[U]a teraz przepis na siersc Pana Adama Janowskiego z "poradnika pilęgnacji psa"[/U]


zółtka + oliwa zmieszac razem (1 zótko na ok 8 - 10 lyzek oliwy)

nakladamy na psa i czekamy od 45 do 60 min - nastepnie kapiemy psa :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Jeśli Twój pies to ten sam w avatarku to muszę powiedzieć że na serio świetnie wygląda :D ja daje mojemu żółtko z połówką opakowania twarożku. Psina to wprost kocha! I sierść ma po tym piękną... ale ograniczamy się do dawania raz lub góra dwa razy w tygodniu. Czy jest możliwość tego przedawkowania? Tzn pytam z ciekawości...

Link to comment
Share on other sites

moj Dili za jajko dal by sie pokroic chyba:) czasem u znajomej ktora ma swoje kurki porywa jajo z koszyka, zjada sobie w kacie razem ze skorupka:) jak dotad nie zaszkodzilo mu to, siersc ma ladna i blyszczaca:) oprocz tego dodaje mu jajko 2 - 3razy w tygodniu do jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dealer']moj Dili za jajko dal by sie pokroic chyba:) czasem u znajomej ktora ma swoje kurki porywa jajo z koszyka, zjada sobie w kacie razem ze skorupka:) jak dotad nie zaszkodzilo mu to, siersc ma ladna i blyszczaca:) oprocz tego dodaje mu jajko 2 - 3razy w tygodniu do jedzenia.[/quote]

Jak pożera ze skorupką,to znaczy,że mu brak wapna!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wajola']Czy jest możliwość tego przedawkowania? Tzn pytam z ciekawości...[/quote]


[COLOR=navy]Tak, jest. Pies powinien dostawać żółtko raz w tygodniu, bez względu na to jak bardzo je lubi. Żółtko to bomba witaminowa, która świetnie wspomagaga rozwój naszego psa, ale można też nią łatwo skrzywdzić. Przewitaminizowanie jest bardzo groźne, nawet dla życia, dlatego chwalenie się swoją dobrocią w postaci częstego dawania żółtka, to chwalenie się niewiedzą lub brakiem odpowiedzialności za zdrowie ulubieńca.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Jak pożera ze skorupką,to znaczy,że mu brak wapna![/quote]

to znaczy ze brak mu wiele rzeczy.....bo pozera tez mandarynki ze skorka :)kapuste i buraki w calosci:)...czy ja nie mam przypadkiem krolika:crazyeye: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na stronach o BARF-ie wyczytałam, ze barfowcy całe jajo daja ze skorupka
mój chce tylko żółtko
ale zjada 1/4 hehehe (no ale rozmiar też ma nikczemny -pewnie dlatego, całe jajko to na tydzień by miał)
nie będę z nim walczyc, zeby żarł skorupki

wsiowe psy u mnie na działce wsuwają całe jajka i dobrze im z tym o ile gospodarze nie zauważą. Wtedy juz nie jest dobrze, bo piekla się okrutnie (gospodarze)
Ale ostatnio dostali ode mnie cenną i odkrywczą rade -psa wystarczy regulatnie karmic i nie będzie jajek podbierał. Szok! To działa.
Eh... ta moja wieś. ale ludzie na szczęście podatni na dobre rady...

Link to comment
Share on other sites

Ja barfuję ale nie podaję całego jajka, tylko żółtko. Skorupki też nie daję, skoro pies ma kości, nie musi jeść skorupy (i nie chce). Raz w tygodniu mały piesek, dwa razy w tygodniu duży. :p
I nie mam pojecia, czy akurat to ma wpływ na wygląd sierści, bo zawsze jest błyszcząca jak foka z wody a dostaje dużo innych składników, dających zdrowy wygląd (i zdrowie);) np. kwasy tłuszczowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...