Jump to content
Dogomania

Co najlepsze na gestsza siersc?


Dinusia

Recommended Posts

[quote name='TangoBlue'][COLOR=red]Mere pels[/COLOR] dunskiej firmy KW. Jest dostepny na przyklad w sklepie internetowym karusek.[/quote] troche to drogie :/
[quote name='Paulinka18']Ja właśnie dostałam dzisiaj z karuska Levate Super i Amino Biotin [/quote]
Ale dwoch naraz chyba nie mozna?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, do tanich nie nalezy :(. Ale u mnie sie sprawdzilo. Moj pies wymiotowal zarowno po Lavecie, jak i po Omeganie wiec musialam znalezc cos innego. Tylko po Mere Pels nie bylo klopotow a wlos wyraznie wypieknial ( york ). Dlatego podalam nazwe, moze komus sie przyda.

Link to comment
Share on other sites

Ja podaje Borysowi (ON) Dermatex.
Po schronisku (pewnie zanim do niego trafił nawet) miał problemy ze skora plus jakies grzybiczne sprawy przez co jego sierść była w niektorych miejscach wyleniała :shake: Teraz nie ma po tym w ogole śladu i wszystko pięknie i dosc szybko odrosło.
Poza tym włosy juz tak bardzo nie wypadają i nie wychodzą garściami.
W skaładzie tabletki maja miedzy innymi biotyne, cynk, niacyne, nienasycone kwasy tłuszczowe, wit.B2, pantotenian wapnia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dinusia']Ale dwoch naraz chyba nie mozna?[/quote]

Mi się wydaje, że można, mają przecież inne składy i każdy zawiera inne witaminy i składniki. Ale i tak amino biotin będe dawać tylko po 3 tabletki dziennie mimo, że Jura powinna ich dostawać 7.

Link to comment
Share on other sites

no my jak adoptowalismy afganka to mial taka siersc ze eh...kazdy myslal ze albo to szczeniak albo ze nie afgan..hodowcy mowili ze ta siersc juz nie urosnie bo slaba jakosc i takie tam bzdury
a daje mu to co dla konia dawalam ktory mial problemy z sierscia bo co chwile gubil alergicznie potem odrastala i tak w kolko:)
czyli zwykla prosta biotynen najtansza jaka jest tyle ze dawke podwajam:)
biotyna jest na szybszy wzrost ogolnie i na gestsza siersc.nie narzekam.siersc rosnie szybciutko a i puchu przybywa:)do tego dajemy siemie na ogolna kondycje siersciuchy.ale ja zawsze mede wierna biotynie:)

Link to comment
Share on other sites

wiesz co..hmm...dla klaczki kupowalam zwykla prosta biotyne w proszku w konskim sklepie a grallikowi daje biotyne zwykla mikity tam jest ze niby 1 tabletka na 10 kg masy a ja daje mu 6 tabletek na dzien tzn do amu bo zakladam ze 1-2 wyrzuci hehe:) a wazy 24 kg wiec powinien 2,5 tabletki wiec dawka podwojna.dlatego lepsza jest w proszku ale jak bede miala nadmiar pieniazkow to pojde i poszukam jakiejs w proszku moze i konskiej...z tym ze konskei sa w ogromnych opakowaniach eh

Link to comment
Share on other sites

tak samo w konskim sklepie mozna kupic siemie lniane w oleju.sprytniejsze to to i wygodniejsze niz z tymi glutami sie meczyc...hihi bo poszukiwalam w aptekach itp to nie ma...ale poradzili ze jeszcze w sklepach ze zdrowa zywnoscia moze byc...klaczki nie mam juz 2 lata i wypadlam z obiegu konskiego i ciezko mi sie teraz zorientowac kurce:D

Link to comment
Share on other sites

Cytuje to, co jest napisane o tym preparacie:

Odżywka podawana do jedzenia. Zalecana przy problemach ze skórą i sierścią (włos suchy, przerzedzony, intensywnie liniejący). Mieszanina Boragu, oleju Omega3, kwasów tłuszczowych: EPA, DHA, GLA i kwasu linolowego zapewnia doskonałe przyswajanie cynku i witamin zawartych w KW MERE PELS.Nadaje głębię i puszystość zdrowej sierści.

Na yorka wlasnie ten preparat zadzialal. Nie wyprobowalam go niestety na innych psach. Z tego co napisali wynika, ze nie jest to preparat przeznaczony dla psow okreslonej rasy wiec mam nadzieje ze na sznaucerka miniaturke rowniez zadziala :).

Link to comment
Share on other sites

"Dermatex" gdzie go mozna dostac?

ja mam briardka ze schroniska tez uzywałam mikity amino biotin chyba tak sie nazywa +len (sama mieliłam),
aha i choc drozsze to flawitol, znajoma bardo gorąco mi go polecała, ale moja gaja nie zje sproszkowanych witaminek, dlatego musielismy zrezygnowac zeby sie pies nie zagłodził
dodatkowo preparaty z all system drogie ale naprawde skuteczne uzywam od niedawna a róznica naprawde jest :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TangoBlue'][COLOR=red]Mere pels[/COLOR] dunskiej firmy KW. Jest dostepny na przyklad w sklepie internetowym karusek.[/quote]

TangoBlue ile ml jest w tym pojemniku, bo nie udało mi się znależć takiej informacji, a chciałabym się zorientować na jak długo to wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...