Jump to content
Dogomania

karma Canun dog???


ewelinabuck

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

dawkowania dalej nie znalazłam, ale znalazłam skład Digestive Adult

Składniki: mięso ([FONT=Verdana][SIZE=1]min. 5% kurczaka i 4% jagnięciny)[/SIZE][/FONT], zboża (ryż min. 5%), zestaw witamin i minerałów, drożdże, ryby i produkty rybne .

Niczym się nie różni od Pedigree czy Chappi!

Za taką kasę to wolę kupić mojemu psiakowi Brit Adult minimum 35% mięsa

Link to comment
Share on other sites

Dawkowanie na opakowaniu jest mniej więcej od 100-600g w zależności od wagi pieska.

Co do ilości mięsa w % weterynaż napewno każdego poinformuje że jest różnica między "Mięsem" a "Suchym mięsem". Karmy typu brit, pedigree, chapi zawierają "Mięso" i widać przedział %. (słaba karma = 5% mięsa pedigree) a lepsza karma (35% mięsa - Brit).
W przypadku "Suchego mięsa" przedziały % są inne - obliczany % w karmie jest na podstawie jego objętości w produkcie. Tak więc - 1kg świeżego mięsa jest równy kilku kilogramom "suchego mięsa".
Podsumowywując:

5-15% - świeżego mięsa to słaba karma
35% - świeżego mięsa to przeciętna karma.
5% - suchego mięsa w karmie to przeciętna karma
7-20% - suchego mięsa to dobra karma.

Taka informacja została podana przez specjalistę weterynarii z Kalisza. Dodatkowo informacja ta poparta jest źródłami internetowymi o zawartości mięsa w karmie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Biedroneczka']dawkowania dalej nie znalazłam, ale znalazłam skład Digestive Adult

Składniki: mięso ([FONT=Verdana][SIZE=1]min. 5% kurczaka i 4% jagnięciny)[/SIZE][/FONT], zboża (ryż min. 5%), zestaw witamin i minerałów, drożdże, ryby i produkty rybne .

Niczym się nie różni od Pedigree czy Chappi!

Za taką kasę to wolę kupić mojemu psiakowi Brit Adult minimum 35% mięsa[/QUOTE]


no nie wiem czy się nie różni od pedigree czy chappi - jest kilka rodzajów karmy Canun Dog, ja zamówiłam swojemu psu Canun Dog menu a jej skład to :
Białka 25%
Surowe oleje i tłuszcze
10%
Błonnik 2,8%
Surowy popiół
11.5%
Wilgotność 10%
Wapń 2.8%
Fosfor 1,6%


Witaminy A. ..................................... 7,000 U.I / kg.
Witamina D-3 .................................... 700 U.I / kg.
Witamina E (-tokoferol )...................... 40 mg / kg.
Miedź .............................................. 7 mg / kg.


Canun Dog Sport skład :
Białka 32%
Tłuszcze
14%
Błonnik 2%
Surowy popiół
11.5%
Wilgotność 10%
Wapń 3%
Fosfor 1.7%
Witaminy A. ..................................... 14,000 U.I / kg.
Witamina D-3 .................................... 2.000 U.I / kg.
Witamina E (-tokoferol )...................... 80 mg / kg.
Miedź .............................................. 8 mg / kg


karma jest stosunkowo tania - bo dopiero od maja weszła na polski rynek, więc jej "popularność" w naszym kraju powoli się rozkręca - Canun Dog Menu 20 kg kosztuje 69zł z przesyłką, Canun Dog Sport kosztuje 84 zł z przesyłką również 20 kg. Są też inne rodazje Canun Dog - w zależności od wieku psa, od aktywnosci, jak i ceny są różne - jeden rodzaj - 20kg kosztuje około 100zł a inny rodzaj Canuna 5 kg kosztuje około 100zł. Ja dopiero na karmę czekam, czy posmakuje psu zobaczymy - jeśli tak to na niej zostaniemy i na wiosne przerzucimy się na Canun Dog sport ze względu na jego dużą aktywność w dog frisbee.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Słyszałam,że ta karma nie jest taka zła. Mój znajomy obiecał mi ,ze mi ją kiedyś przywiezie, bo akurat ma nadmiar:) Ja jednak jestem przywiązana do royal canin, to naprawdę dobra karma może nie najtańsza,ale warta swojej ceny( na krakvet.pl można ją kupić taniej) . Zreszta weterynarz do którego chodzę z psem twierdzi,że nie powinno się często zmieniać karm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u nas Canun dog menu sprawdził sie, ba zostało nam jej jeszcze ok. 10 kg ( pies oprocz suchej je mokre wiec u nas karmy ogolnie są wydajne ) . Teraz wzięłam psu canun dog sport, czekamy bo przyjdzie za pare dni ( przed samymi świętami nie wezme, bo zamawiamy na allergo więc tam okres przed i świąteczny to są przeważnie przerwy w dostawie) i zaczniemy jak tylko menu nam się skończy .W każdym bądz razie nie było problemów po tej karmie, siersć zrobiła się bardzo mięciutka, kupale ok, i nareszcie nie musze psu karmy dosmaczać - jedyna karma którą wcina z apetytem bez dosmaczania.

Link to comment
Share on other sites

Canun naszpikowany chemią,w Hiszpani nie istnieje(nie liczy się zupełnie) Współwłaścicielem firmy jest pan China i z tego co wiem to komponenty(większośc pochodzi z Chin)Fuj i tyle odradzam.Lepiej kupic Brita(dla tych co słabo z kasą stoją) przynajmniej bez konserwantów i małe dawkowanie.

Link to comment
Share on other sites

My z Josery przeszliśmy na Canun, Zamówiłam 20kg na spróbowanie , na razie sprawdza się świetnie , smakuje,kupy ok i obyło się bez sensacji żołądkowych. Zobaczymy jak się będzie sprawdzała w połowie worka. Nie powiem - przekonała mnie cena i w miarę dobry skład w porównaniu np. do chappi , pedigree itp.
A przerabialiśmy już dość sporo karm i ta chyba została najbardziej entuzjastycznie przyjęta :)

Link to comment
Share on other sites

My już po drugim worku Dog Sporta - napisze tak karma jak na taką cene super, kupale małe i zwarte, psiaki nie piją hektolitrów wody jak przy bricie czy innych karmach z tej półki cenowej. jak narazie pozostajemy przy tej karmie aż suką się nie znudzi ;)

Link to comment
Share on other sites

no więc już trochę się karmimy i obserwacje takie : Idzie jej więcej niż poprzedniej Josery ( Ale też warunki pogodowe są cięższe więc wybaczam) i Amon pije zdecydowanie więcej wody...
No i jak dla nas mogłyby być ciut większe granulki,ale może w innych rodzajach takie są. Na razie jednak karma na dużym plusie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biedroneczka']dawkowania dalej nie znalazłam, ale znalazłam skład Digestive Adult

Składniki: mięso ([FONT=Verdana][SIZE=1]min. 5% kurczaka i 4% jagnięciny)[/SIZE][/FONT], zboża (ryż min. 5%), zestaw witamin i minerałów, drożdże, ryby i produkty rybne .

Niczym się nie różni od Pedigree czy Chappi!

Za taką kasę to wolę kupić mojemu psiakowi Brit Adult minimum 35% mięsa[/QUOTE]

mysle podobnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='GATUSO']Canun naszpikowany chemią,w Hiszpani nie istnieje(nie liczy się zupełnie) Współwłaścicielem firmy jest pan China i z tego co wiem to komponenty(większośc pochodzi z Chin)Fuj i tyle odradzam.Lepiej kupic Brita(dla tych co słabo z kasą stoją) przynajmniej bez konserwantów i małe dawkowanie.[/QUOTE]


można prosić o dowód, ze współwłaścicielem są Chiny ? Bo to że canun działa na rynkach poza granicami Hiszpani to wiem :
w m.in :
Eastern Europe
Africa
Eastern Asia
Western Europe
Central America
Northern Europe
Southern Europe

zresztą sami napisali , że :

"Unzue feed is located in Navarra ( Spain), but we with a heavy national and international distribution. Unzue feed in an effort to meet the needs and demands of our customers, we created a new line of animal feed Companies that marketed under the brand Canun."
Karma eksportowana z Navarry w Hiszpani - natomiast na stronie karmy nie wspomniano nic o tym, aby Chiny miały coś szczególnie wspólnego z tą karmą. Owszem Chiny to najprawdopodobniej jeden z krajów, gdzie karma jest rozprowadzana, tak samo jak w Ameryce , Polsce itp. są DYSTRYBUTORAMI "Dystrybutor -osoba uprawniona do kupowania, sprzedaży i
rozprowadzania na danym obszarze towarów wytworzonych przez inną osobę."
[URL]http://www.piensoscanun.com/en/index.htm[/URL]
Właścicielem jest - Legal Representative/ Buisness Owner : Juan Louis Unzue Labiano, żadnego co-ownera czyli współwłaściciela nie znalazłam. [URL]http://www.alibaba.com/member/es102512591/aboutus.html[/URL]





Pozatym proszę mi w dzisiejszych czasach znależć karmę dla psów, bez jakichkolwiek konserwantów :)

btw. i czekam na wspomniany wyżej dowód tego 'bliskiego' powiązania z Chinami, z góry dziękuje.

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Własnie poszperałam za ta karmą, myślałam ze to coś ciekawego... i co znalazłam - Ta karma ma taką ilość BHT, że w przypadku mojego 40-kilowego psa dawałabym mu dziennie SZEŚCIOKROTNĄ bezpieczną dawkę tego swiństwa !!!

[url]http://www.food-info.net/pl/e/e321.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Mój pies po 20kg worku Canuna zaczął kaszleć,charczeć nie wiem jak to nazwać - jakby drapało go w gardle i próbował to wykrztusić , wróciliśmy do brita i po połowie worka już jest o niebo lepiej i kaszel się skończył...nigdy więcej wątpliwych zamianek ... szczerze wam powiem,że gdybym jeszcze raz musiała z niezależnych ode mnie przyczyn przejść na coś tańszego to już wolałabym jakieś pedigree albo boscha economy kupić niż Canun ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...