Jump to content
Dogomania

Pamiętasz była jesień


Oscar Patric

Recommended Posts

No nie ma w tym logiki ....
 
Oscarek <3






Właśnie, więc albo jesteś przeciwko znecaniu umyslnym lub nie umyslnym albo przeciwko, przecież innej opcji nie ma.
Karani powinni być i jedni i drudzy, myslac rozsądnie.




Ok 200h przeogladalam w necie filmików z Pitbulkami i przeczytałam sporo artykułów, nigdzie nie znalazłam że one maja wyglądać jakby Hitlerowi przez ruszta uciekły. W większości to takie szczupłe zadbane psiaki, pelne energii i wigoru, zyjace u normalnych ludzi.
Link to comment
Share on other sites

AGA,czerpiacy zysk z psiakow znajda sie wszedzie....

jest popyt /jest sprzedaz ....

kasa ,kasa to tylko dzis sie liczy....

min dlatego przestalam chodzic na wystawy...

ja jak mialam swoje papierowe spaniele,tez je wystawialam ,tez zajmowaly miejsca ,ale ja mialam je dla przyjemnosci a nie dla trzepania kasy...

nie wierze ,ze ktos kto wystawia np 5/6 suk robi to ,bo ma takie  hobby....utrzymanie psa kosztuje/musi sie wiec zwrocic....

znam jednak osobiscie hodowcow ,ktorzy na wystawy biora zamiennie dobrze utrzymanych seniorow ze swej hodowli ..,wiec tez nie mozna uogolniac i wszystkich do jednego wora wkladac...

OSKAREK wyglada slicznie -)

pozdrawiamy :-)

Link to comment
Share on other sites

Witamy się :)

Wiem że nie każdy hodowca jest taki sam, tych z prawdziwego zdarzenia jest co raz mnie, a szkoda.
Gdybym miała na dzień dzisiejszy kupić Pitbulla z Polski byl by duży problem. Żadna hodowla nie spełnia moich wymogów, nie ma prawdziwych koneserów rasy, gdzie psiaki byly by raz na jakiś czas, takie chciane i wychuchane.
Aby miały świetne warunki dorastania, , były dobrze zadbane itd.
A większość hodowców Pitbulli nie dba o swoje psiaki, widac to po ich sierści, są trzymane w kiepskich warunkach.Tak samo rodzice są źle dobierani do siebie, a potem to odbija się na szczenietach.




To samo dotyczy Amstaffow, na razie 3 hodowle są ok, ale wszystko w praniu wyjdzie. Są to młode hodowle, ale mają świetne psiaki, zadbane. Widać że na razie tym hodowca zależy na tym co robia, miejmy nadzieję że im też nie odbije pala na punkcie pieniedzy.

Link to comment
Share on other sites

Witam się niedzielnie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...i deszczowo :(

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Witamy się :)

No cóż, w tej chwili świat składa się przede wszystkim z egoistów, ja też na palcach jednej ręki mogę policzyć hodowle "mojej" rasy, którym ufam i od których kupiłabym psa. Z 2. strony uważam, że nie ma nic złego w tym, by hodowca zarabiał na psach, byleby dawał psom godne warunki... Niemniej jednak do temat-rzeka ;) I pocieszam się, że raczej nie będę mieć psa z hodowli, tylko adopcyjniaka, więc w pewien sposób omija mnie problem hodowców, tfu... hodofffców ;)

 

Oscarek nieźle się trzyma.
 

Link to comment
Share on other sites

Pitbull ma wyglądać smukło i muskularnie, są psy kościste ale przy naprężeniu uczysz się anatomii mięśni . Wygląd ogólny pracującego pita jest trochę przekombinowany przez zawody i zaniżonymi kategoriami wagowymi dlatego każdy chce mieć najmniej ważącego psa. Mówię tu o psach typowo pod sport, takie pitki "kanapowe " także nie powinny być zalane tłuszczem chociażby dlatego że to psy żywiołowe i nie wyobrażam sobie skaczących parówek bo to przynosi więcej skutków ubocznych niż korzyści.  Co do wspomnianej sierści niestety wielu właścicieli nie potrafi wprowadzić planu diety przy takim wysiłku jakie są treningi pod zawody ale osobiście nie rzuciło mi się aby którykolwiek pies był jakoś rażąco zaniedbany. 

Link to comment
Share on other sites

Nie mówię o zalanych tluszczem Pitbullach, bo wiadomo że to ani ładne ani zdrowe dla psiaka.
Agutka-masz racje Pity typowo sportowe są źle zywione. Taka dieta kupę kasy wynosi na jednego psa, a co dopiero jak mają ich po kilka.
A do tego trzeba dodać kasę na wyjazdy i w Polsce a także za granicę oraz na sprzęt do pracy.
Jak dlamnie jak Cię nie stać na tak drogie hobby, to powinno się nie brać za hodowlę psów.
Hodowla wg mnie to kasa, kasa i jeszcze raz kasa ale nie z zysków tylko taka którą trzeba włożyć.
Obecnie co raz mniej jest hodowli z prawdziwego zdarzenia, gdzie nią zajmują się prawdziwi miłośnicy rasy, nie oglądający się za kasa :(


Hej dziewczyny :)

Link to comment
Share on other sites

Nie mówię o zalanych tluszczem Pitbullach, bo wiadomo że to ani ładne ani zdrowe dla psiaka.
Agutka-masz racje Pity typowo sportowe są źle zywione. Taka dieta kupę kasy wynosi na jednego psa, a co dopiero jak mają ich po kilka.
A do tego trzeba dodać kasę na wyjazdy i w Polsce a także za granicę oraz na sprzęt do pracy.
Jak dlamnie jak Cię nie stać na tak drogie hobby, to powinno się nie brać za hodowlę psów.
Hodowla wg mnie to kasa, kasa i jeszcze raz kasa ale nie z zysków tylko taka którą trzeba włożyć.
Obecnie co raz mniej jest hodowli z prawdziwego zdarzenia, gdzie nią zajmują się prawdziwi miłośnicy rasy, nie oglądający się za kasa :(


Hej dziewczyny :)

Link to comment
Share on other sites

hej Wam:)

 

Agutka-nie daję wszystkich hodowców do jednego worka,ale sporo hodowli Pitbulli mi się nie podoba a także właścicieli,a mianiowicie to że nie kryje się rodzeństwa ze sobą,suki mają po 8/9 miotów przez całe życie,że są już kryte jak skończą rok życia,jak mają powyżej 7 lat.Szczenięta zamiast profesjinalnego legowiska do odchowu szczeniąt mają siano?!(na nim egzystują),są chude i malutke,a powinny być kluskowate ale oczywiście nie monstrualnie zapasione.

A po drugie do SP,HJ powinny być to szczupłe Pitbulle ale nie chudzielce do WP.Gdzie nie raz patrząc to wygląda jak by kręgosłup miał się im złamać,bo jest tak w pałak wygięty.Zobacz jak pracują psy w Ameryce albo na Tajlandii,nie są to ani chude szkapy ani zapasłe świnie.

 

Chciałą się do Ciebie zwrócić po imieniu ale zapomniałam

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Hodowle są różne. Wystarczy popatrzec na pudle, owczarki szkockie collie czy husky... zawsze jest jakiś trend w hodowli i wszyscy do niego dążą... Ludzie kupują takie psy, a popyt rodzi podaż, więc hodowcy dalej hodują psy, które podobają się ludziom... i koło się zamyka... Mnie też wiele rzeczy razi w hodowlach, uważam że podążanie za durną modą jest szkodliwe dla samych psów, ale co my, zwykli wyjadacze chleba możemy zrobić? Chyba jedynie uświadamiać, edukować innych. ;) ewentualnie dokształcić się i samemu założyć hodowlę (choć akurat uważam, że nie każdy kto chce powinien zakładać hodowli)

Link to comment
Share on other sites

Włączę się w temat hodowli. (troche z innej beczki)

Mnie osobiście przeraża, że kiedyś psy widywało się jak we wzorcu danej rasy,a teraz przez te pseudooo nie ma takiego czegoś. Każdy labrador, husky, amstaff, york itd itp jest inny ! Kiedyś nie były tak popularne i stawiano na jakość nie ilość.. Są niskie, wysokie, długie, krótkie itd jakie sobie wymarzyć można.. Mało widuje takich wzorcowych ras nawet jeśli są z dobrej hodowli. Wiem, że te z pseudo są kundelkami poprostu ale to psuje wizerunek rasy. Chociaż dla właściciela jest RASOWY bo przecież kosztował 350zł.. Niestety temat rzeka..

Link to comment
Share on other sites


Agutka-nie daję wszystkich hodowców do jednego worka,ale sporo hodowli Pitbulli mi się nie podoba a także właścicieli,a mianiowicie to że nie kryje się rodzeństwa ze sobą,suki mają po 8/9 miotów przez całe życie,że są już kryte jak skończą rok życia,jak mają powyżej 7 lat.Szczenięta zamiast profesjinalnego legowiska do odchowu szczeniąt mają siano?!(na nim egzystują),są chude i malutke,a powinny być kluskowate ale oczywiście nie monstrualnie zapasione.

A po drugie do SP,HJ powinny być to szczupłe Pitbulle ale nie chudzielce do WP.Gdzie nie raz patrząc to wygląda jak by kręgosłup miał się im złamać,bo jest tak w pałak wygięty.Zobacz jak pracują psy w Ameryce albo na Tajlandii,nie są to ani chude szkapy ani zapasłe świnie.

 

Akurat, jeśli chodzi o siano (czy słomę) do odchowu szczeniąt, to jest to w hodowli na plus, a nie wada.

Szczyle srają i sikają na potęgę. Im więcej szczyli, tym więcej sprzątania.

Łatwiej i czyściej jest zmienić podłożę, które jest wyłożone np. sianem, niż wymiana jakiś kocy itp.

Siano czy słoma wchłania też zapachy odchodów. A jakiś koc czy szmaty, po zasikaniu nadają się tylko do śmieci.

Koc, choćby był nie wiem ile razy prany, to po obsikaniu przez kilka szczyli będzie siedliskiem bakterii.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Magda-tak masz rację siano na odchody się nadaje,ale nie żeby szczeniaki cały czas na nim przebywały,tam jest wsiągnięty mocz,więc jak one mogą na nim leżeć,to nie zdrowe i nie higieniczne

 

Agutka-Ameryka ma sporo świetnych Pitbulli,tak samo są oni lepszymi hodowcami,My Polacy jesteśmy na poziomie przedszkolnym a Oni na studiach,to kolosalna różnica.Jeżeli chodzi o wiedzę i hodowlę.

Oczywiście nie mówię o American Bully

 

Tyśka- masz rację,nie każdy kto chce powinien hodowlę zakładać

 

Pchełka-tak,każda rasa psa jest zepsuta,za dużo jest pseudohodowli,kiepskich hodowli oraz psów w typie rasy

Link to comment
Share on other sites

hej:)

 

Dzisiaj na dworze jest ciepło i słoneczko świeci,w pracy mamy zajob to koleżnka jest na L-4,masakra.

Napisałam już 4 referaty do szkoły,co raz bliżej do egzaminów,brat był wczoraj u lekarza i ma zapalenie zatok i chora wątrobę,ma mieć dietę.Misiek będzie musiał zrobić badania wątroby co mu kąkretnie dolega.Ja mam naderwany mięsień,za 5/6 tygodni mam mi się wygoić,dostałam maść i plastry.Jest to od tego jak Księciunio do kotka mnie pociągnoł.

Link to comment
Share on other sites

Oskarowa- tak ale nie podoba mi się amerykańskie podejście do psów ;) W naszym kraju hodowcy także się kształcą ,idą na studia czy wszelakie kursy aby wiedza szła w potęgę. Burdel hodowlany jest taki sam jak w każdym innym kraju 

 

Pchełka jeżeli mówimy o pseudo to tak każdy pies jest inny a to dlatego że nikt nie przykłada wagi do charakteru, dobierania partnerów tak aby miot miał "tuszowaną" np dopuszczalną wadę matki .. czemu niektóre psy w typie potrafią być wielkościowo molosami? Bo suka duża to i samca  dadzą wysokiego ...bo muszą być wieeelkie ;) Jak czytam ogłoszenia pitbull xxl (pseudo) to płakać mi się chce :( a ktoś głupi poleci na takie ogłoszenie bo chce mieć wielkiego pita ze strzelonymi stawami czy wadą serca .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...