Jump to content
Dogomania

ile powiniem ważyć mały szczeniak?


Marlena j

Recommended Posts

od niedawna mam 2,5 miesięcznego yorka pieska .Szukałam pieska malutkiego w docelowej wadze do 2kg. Psiak którego kupiłam jest po mamie 1,600kg. ojciec nie wiem ile waży , hodowczyni powiedziała ze piesek będzie maleńki a jego waga jako dorosłego ne powinna przekroczyć 1,500kg :roll: troche to dziwne bo ma 2,5 miesięca a waży już 1,100kg :crazyeye: czy to możliwe że to będzie mały piesek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marlena j']od niedawna mam 2,5 miesięcznego yorka pieska .Szukałam pieska malutkiego w docelowej wadze do 2kg. Psiak którego kupiłam jest po mamie 1,600kg. ojciec nie wiem ile waży , hodowczyni powiedziała ze piesek będzie maleńki a jego waga jako dorosłego ne powinna przekroczyć 1,500kg :roll: troche to dziwne bo ma 2,5 miesięca a waży już 1,100kg :crazyeye: czy to możliwe że to będzie mały piesek?[/QUOTE]
Po obecnej wadze mogę podejrzewać, że będzie to piesek "normalny" - 2,2-2,5 kg. I ja na Twoim miejscu cieszyłabym się z tego.

Link to comment
Share on other sites

to po co kupowałaś? a taty nie widziałaś także nie możesz wiedzieć czy ważył 1 czy 5kg. A pies który w wieku 2,5miesiąca (zakładam że wiek nie został sfałszowany przez "hodoffcę") waży 1,1kg to normalnej wielkości pies. nie będzie napewno ważył 1,5k g dorosły, na moje oko to z 2,5kg. 3 nie przekroczy napewno o ile go nie zapasiesz. i o ile nie ma w przodkach dużych psów, czego wiedzieć też nie możesz. tą wagę to piszę na podstawie moich szczeniąt, których już trochę miałam w hodowli na przestrzeni 10 lat:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']to po co kupowałaś? a taty nie widziałaś także nie możesz wiedzieć czy ważył 1 czy 5kg. A pies który w wieku 2,5miesiąca (zakładam że wiek nie został sfałszowany przez "hodoffcę") waży 1,1kg to normalnej wielkości pies. nie będzie napewno ważył 1,5k g dorosły, na moje oko to z 2,5kg. 3 nie przekroczy napewno o ile go nie zapasiesz. i o ile nie ma w przodkach dużych psów, czego wiedzieć też nie możesz. tą wagę to piszę na podstawie moich szczeniąt, których już trochę miałam w hodowli na przestrzeni 10 lat:)[/QUOTE]


piesek pochodzi ze znanej hodowli:)

Link to comment
Share on other sites

To czemu nie zaufałas temu co twierdziła hodowczyni?
A tak na marginesie 1.5 kg to strasznie mizerna waga. Ja bym pieska nie kupowała gdyby mi tak hodowca powiedział.:cool1:
Kazda hodowla popełnia błędy i nie ma idealnej takiej z której by były same championy. A 8 mies. to wclae nie jest tak duzo:) ja szukam i szukam od ok 3 lat i cały czas coś mojej siostrze nie pasuje:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marlena j']tak ,z bardzo znanej i uważanej za bardzo dobrą hodowlę która wychowała wiele championów i interchampionów z wiele dłuzszym stażem niż pa-ttti , więc zaufałam tej hodowli a pieska szukałam 8 miesiecy .[/QUOTE]

Proszę mojej hodowli nie porównywać do tych dużych,znanych, z wieloma utytułowanymi psami. Dużo mi jeszcze brakuje, będę na tą hodowlę wiele lat pracować dopóki dojdę do takiego poziomu:)
Z wcześniejszego opisu myślałam że pies jest kupiony z "hodoffli", ale pomyliłam się-przepraszam.
Natomiast nie rozumiem dlaczego jak napisałaś-matka miała mieć 1,5kg, a nie wyglądała na tyle? jeśli hodowca wprowadził Cię w błąd to chyba nie jest fajne. Ja zawsze byłam przekonana, i jestem wciąż, że zaufany, wiarygodny i uczciwy hodowca to nie zawsze te który ma dużą hodowlę od wielu lat. Przekręty są i tam gdzie są same interchampiony. Oczywiście każdy może mieć własne zdanie, i nie mówię tu absolutnie o hodowli z której kupiłaś psa, to jest taka moja opinia ogólna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...