Jump to content
Dogomania

Osowiały szczeniak!


sachma

Recommended Posts

Dziś koło 12 byliśmy na szczepieniu przypominającym.. (maluch ma 4 miesiące)
czyli w sumie już czwarte.. szczepionka to Vanguard Plus 7.
o godzinie 14 szczeniak zaczął mi się pokładać - myślałam że był po prostu zmęczony, normalnie ucina sobie drzemkę koło 13.. ale że byliśmy na szczepieniu później odwiedzić babcię to nie miał kiedy..
od godziny 14 się nie załatwił, ciągle leży, śpi albo patrzy się na mnie tak smutno..
Nie je i nie pije..
Nie wiem czy jest sens jechać do weta, bo temp w normie, ma 39 stopni, a o tej porze za samo dzień dobry dam 50zł w naszej całodobówce.. a teraz mam już prawie debet na koncie więc jechać po samą poradę "do rana przejdzie, proszę podawać wodę strzykawką" za bardzo mi się nie widzi..
Czy powinnam już zacząć na siłę podawać wodę czy jeszcze mogę poczekać? nie jest odwodniony, skóra pięknie wraca na miejsce.
Odczuwa lekką bolesność w miejscu w którym miał zastrzyk, po za tym nic nie boli - brzuszek jak zawsze odsłania do głaskania, ale nie boli.
Nie wiem za bardzo jak mogłabym mu trochę ulżyć.. czy w ogóle po szczepieniu po za nawodnieniem i ew zbiciem temp wet może coś zrobić?
Pierwszy raz tak przeżywa szczepienie, zawsze tylko trochę bolało miejsce w które miał zastrzyk i był osowiały kilka godzin, ale nigdy tak długo..

Link to comment
Share on other sites

Jesli to tylko gorszy nastrój i brak apetytu to poczekałabym spokojnie do jutra - to może byc po prostu reakcja poszczepienna. Fakt, że na poprzednie szczepienia nie reagował tak spektakularnie jeszcze o niczym nie świadczy .Wiele czynników ma wpływ na reakcję na dane szczepienie i wcale kolejne nie musi byc lepiej tolerowane niz poprzednie.
Na tym etapie pomoc wet. sprowadzała by się jedynie do ew. leczenia objawowego a nic z tego co opisujesz nie jest specjalnie niepokojące i wymaga natychmiastowej interwencji.
Myślę więc że na Twoim miejscu poczekałabym spokojnie do jutra i dopiero jesli ten stan będzie się utrzymywał albo co gorsza pojawi sie jeszcze cos innego ( np zmieniona temp. , dyspepsja, wyraźne zaburzenia aktywności, odczyn zapalny w miejscu wkucia...) to wtedy oczywiscie bez weta się nie obejdzie.
A kilkunastogodzinna głodówka u szczeniaka w tym wieku i przy obecnej nizszej na szczescie temperaturze otoczenia nie powinna zaszkodzić /odwodnić wiec raczej nie poiłabym na siłę bo możesz sprowokować odruch wymiotny i wtedy faktycznie piesek się szybko odwodni

Link to comment
Share on other sites

co to jest dyspepsja?

Mama właśnie dostała dziaba za głaskanie :/ ale to akurat normalne, bo skoro boli go udo to się biedaczek broni przed dotykaniem, tak samo było jak bolał go brzuszek, więc specjalnie nikt się nie przejął.. reaguje już na moje piski i głupie minki, nawet merdnął do mnie ogonkiem.. na wodę i jedzenie nadal odwraca pyszczek..
Na razie nie dotykam go, leży na poduszce, chyba dziś czeka mnie spanie bez poduszki :D
pojawił się przyspieszony oddech :/
ogólnie objawy są podobne do bólu brzucha kiedy zjadł pestki od słonecznika ze szczurzej karmy.. tylko że tym razem boli udo a nie brzuszek..
jutro jadę ze szczurem na czyszczenie ropnia, więc przy okazji wezmę i małego żeby sprawdzić co się dzieje, chociaż mam nadzieję że do jutra się unormuje..

Link to comment
Share on other sites

obserwuj pieska w nocy. moja suka miała po tej szczepionce silny wstrząs. Zaczeło się od utraty humory, potem wymioty i utraty równowagi i po kilkudziesięciu minutach pies był już nieprzytomny. Tyle, że była to nagła reakcja (ok. 15 min. od wkucia).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...