Jump to content
Dogomania

Tośkowa ferajna - Ozzy, Loca, Gorbi i przyjaciele


Tośka_m

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W imieniu Loci dziękuję ślicznie za urodzinowe życzenia! :loveu:

Trenuj Vica, trenuj. A jeśli podgapisz jakieś ćwiczenie od nas, to może Nasza Szanowna Pani Trener (znaczy się Marysia, ta od gończego ;) ) nie będzie miała nic przeciwko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']A tymczasem, moi drodzy, zupełnie niespodziewanie i bez uprzedzenia Loca... [B]skończyła dziś rok[/B]!
Wierzyć się nie chce. Toż to dzieciuch taki :lol:[/QUOTE]

O rany! Niemożliwe!
Ale te dzieci rosną... ;)
Trochę z poślizgiem składam najlepsze życzenia :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam :)

Wakacjujemy sobie na wsi, gdzie pieski zażywają świeżego powietrza, ruchu i wszelkich radości typowych dla czasu urlopowego.

Np. w chwili, gdy to piszę, Loca udaje miłośniczkę dzieci. Udaje, bo generalnie ich fanką nie jest, ale jako że dzieci są jedynymi frajerami, którzy niezmordowanie od ponad półgodziny rzucają jej zabawki do aportowania, to jednak jakąś tam sympatią do nich pała. Najwyraźniej nie robi jej różnicy ile centrymetrów wzrostu ma rzucacz, byleby rzucał ;)
(btw po raz kolejny widac jak bardzo przydaje się komenda "puśc". Loca bynajmniej nie jest małym pieseczkiem, a dodatkowo uwieeelbiaaa się przeciągac zabawkami, co, jak sądzę, mogłoby się skończyc nieciekawie w przypadku, gdy rzucacz waży mniej więcej tyle co ona sama. Będąc jednak grzecznym pieseczkiem biegnie, przynosi, oddaje do rąk i puszcza na komendę. Dodatkowe atrakcje w postaci obrotów, warujów, siadania i podawania łapek na komendę spotkały się z niemym zachwytem w dziecięcych oczach)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Dodatkowe atrakcje w postaci obrotów, warujów, siadania i podawania łapek na komendę spotkały się z niemym zachwytem w dziecięcych oczach)[/QUOTE]

A nie masz tak, że dziecko po zorientowaniu się, że taki piesek umie różne komendy, chodzi potem za pieskiem i nieustannie domaga się ich wykonywania, powtarzając np. siad siad siad siad siad siad, zwykle bez nagród, choć czasem oddaje psu przy tym swoją kolację, piesek w pewnym momencie ma już dość, ale z uprzejmości nie zje dziecka, tylko próbuje odejść, a dziecko nadal chodzi za pieskiem i powtarza siad siad siad siad siad...
Takie mamy z Wiką doświadczenia kilkukrotne ;)

Link to comment
Share on other sites

Ewka - w wakacje jestem tak leniwa, że nie mam żadnych nowych psich zdjęć :oops:

Marta - no wiesz... moje psy nie są zbytnio uprzejme :evil_lol: toteż nie dopuszczam do sytuacji, w której jakieś dziecko by za którymś z nich chodziło i kazało siadaćsiadaćsiadaćwarowaćdaćłapkęsiadaćsiadać.
Poza tym, szczerze mówiąc, ja niespecjalnie przepadam za dziećmi i wszystkie wydają mi się być na tyle niewychowane i niesubordynowane, że zabraniam im bawienia się z moimi psami. Niestety, jako że te dzieci są faktycznie nieusłuchane i zwykle nie reagują na moje prośby zostawienia psów w spokoju (a przecież nie huknę na takiego domorosłego w obecności jego matki, bo mnie kobieta zdzieli), toteż moje psy są poszkodowane - lądują w zamkniętym pokoju.

Niestety, zwykle ktoś w towarzystwie "chlapnie", że psy potrafią fajne sztuczki. Oczywiście po chwili wszyscy namawiają mnie na występ, po którym jest bis, potem kolejny bis i następny. Potem dzieci chcą też trochę potresować psy. Zwykle się zgadzam, ale zabawa jest tylko i wyłącznie na moich warunkach. Jestem bezwzględną niańką :cool3:

Poza tym jestem ewidentnie przewrażliwiona na punkcie tworzenia par dziecko + pies. Moim zdaniem, choćby nie wiem jak bardzo łagodny i posłuszny był pies, nigdy nie należy pozwalać mu bawić się z dzieckiem. Dzieci są natarczywe, gwałtowne, piszczące i nieuważne. A psy mają zęby.

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam mojego szurniętego owczarka.

Spośród niezliczonej listy zalet i bardzo krótkiej przywar, które sprawiają, że Loca jest Locą, najbardziej kocham w niej jej wzrok.

Wzrok tek intensywny, że można go kroić nożem. Taki, o którego istnieniu wiesz siedząc tyłem do psa. Taki, który jest niemalże osobnym bytem. Namacalny.

Ów wzrok Loca prezentuje właśnie teraz, hipnotyzując jednocześnie trzy piłki leżące na środku łóżka oraz mnie, siedzącą przy komputerze.

Piłki + Tośka + Loca = zabawa.
Piłki. Tośka. Loca. Osobno? Coś z tym trzeba zrobić!

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/248/06000d03c9f7489c.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wzrok, który jest osobnym bytem - rzeczywiście, bardzo pratchettowskie :lol:

U Wiki oprócz wzroku jest jeszcze jękolenie :roll: Wydawanie dźwięków o różnej wysokości, tonacji i natężeniu, od cichutkich popiskiwań, przez jęki, śpiewy, pomruki, warki, aż po szczekanie :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Dziś będzie koszmarnie nudno, czyli Locowe portrety.

Nudno i tylko portrety, bo spacer zesmyczony - sucz przedwczoraj rozcięła sobie łapę i ma zakaz biegania.
Ozzy na zdjęcia się nie załapał, bo miał o wiele fajniejszy spacer później - bieganie przy rowerku, a to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Nie jakieś nudne portrety ;)

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/251/a9fa335e5cf4b172.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/316/64cc64305b8f7f8e.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/316/f9b79461cefef0b6.jpg[/IMG][/URL]

Toś, zobacz, jak tu niebiesko!
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/316/1d1096a409beade2.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

Nie robię zdjęć na treningach, ponieważ:
a) nie potrafię jednocześnie ćwiczyć z psem i fotografować ;)
b) opuściłam ostatnie treningi Artefaktu. I będę opuszczać aż do połowy września :( więc przez dłuższy czas nie będzie fotek treningowych. W sumie to żadnych fotek nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...