Jump to content
Dogomania

Wielkoucha Pigi! Czyli swinskie opowiesci Dag :D


masienka

Recommended Posts

  • Replies 766
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 10 months later...
  • 7 months later...

Oj... jak strasznie długo mnie nie było...

świnie obie w jak najlepszym porządku, przedwczoraj chciały zjeść dobermankę... nie odzywałam się do nich cały dzień... chyba zrozumiały, że niewolno...

w domu najukochańszym psem na świecie jest Pigi. Przepraszam wszystkich wielbicieli Chrumy- ale taka jest prawda. wtula się tym różowym ryjem tak pięknie... można ją układać jak człowiekowi wygodnie, a jełopa tak będzie leżeć... wszystko jej pasuje. Kaganiec ok, kubraczek ok, szelki ok, deszcz fajny, kałuże zajebiste... ogólnie świat bez wad :multi:
Czasami tylko jeszcze leje w domu, potrafi też mnie w zabawie upiełdolić, że aż mi kosteczki trzeszczą, ale po tym jak ja ostatnio urąbałam w ucho- teraz sie dwa razy zastanawia.
no i jak ona pięknie wygląda jak się zawiesza... albo jak myśli...
(chociaż zawias i myślenie w jej przypadku wygląda niepokojąco podobnie:eviltong:)
taki biały gamoń no...:p

Chruma opanowała jakies pól roku temu nowy trick... a mianowicie po tym jak odcięłam zabawę nr 1- czyli włam do kosza na śmieci poprzez zamontowanie silniejszego magnesu, oraz zabawę nr 2, pt ściaganie moich kurtek z wieszakow i haczyków i wygryzanie im dziur w kieszeniach (bo na spacerach były tam chrupki)- teraz ma zabawę nr 3.
OTWIERA SOBIE SZUFLADĘ NA WYSOKOŚCI PYSKA, WSKAKUJE NA NIĄ, A POTEM JUŻ TYLKO POZOSTAJE LEKKO WSPIĄĆ SIĘ NA BLAT KUCHENNY... I RAJ NA ZIEMI.
Niby już nauczyłam się wszystko chować do szafek i do lodowki, ale zeżarła mi niezliczoną ilosć chlebków, herbatek (takich suchych torebek też), ciasteczek itd. Kilka dni temu (ale to już chyba za pomocą Pigi, która jest mistrzem w otwieraniu słoikow), zeżarły marynowany czosnek, oliwki w oliwie nadziewane serkiem feta oraz pesto... Wszystko było w zakręconych słoiczkach.
Jakoś dziwnym trafem nie ruszyly słoika z zielonym pieprzem, ktory stał obok... ciekawe czemu...:mad:

Na spacerach Chruma jest mózgiem, a Piga jest mięśniem. Chruma popsuła Pidze już 3 koleżanki do zabawy, bo jak Piga się z nimi ganiała cała szczęśliwa i pokojowa, to zazdrosna Chrum nagle dawała sygnał do ataku i Piga w mgnieniu oka napadala na koleżankę...

Po 3ciej koleżance- Chrum jest łapana na smycz, jak się Pigusia bawi.

Generalnie, pomijając kilka niedogodności mam z nimi zabawnie na maksa i nie wiem jak kiedyś mogłam żyć bez dwóch świń.


Z ciekawostek w grudniu na moich imieninach uzbierałam 4500pln na zwierzaki.
3000pln juz wplacilam na schron p. Bożeny Wahl w Rawie, 1000pln jeszcze muszę tam przeslać.
300pln wpłaciłam na fundację AST z przeznaczeniem na Fionę ze strzelec Opolskich (jest tak zajebiście podobna do Pigi, że pazurami się powstrzymuję przed wzięciem 3ciego świniaka).
200pln jeszcze muszę rozlosować na jakąś bullowatą bidę. A może Fionie klatkę kupię? Bo podobno niszczy na potęgę jak się ją zostawi samą w domku...

Piga też demolowała, a po 2 latach jej przeszło i teraz już nie zamykam klatki nigdy- pies Pawłowa działa i dopiero po kilku miesiącach zostawiania drzwiczek otwarych pies zaczął witać mnie z kanapy, a nie z klatki... bo tak to w klatce siedziała jak mnie nie było- ot tak- na ochotnika...

wkleję foty kiedyś...
Albo Acroba wklei prędzej.

W każdym razie dziękuję Ci Masieńka za takie kofane zwierzątko. Jest najcudowniejsza na świecie i tylko raz na tydzień chcę ją przerobić na pasztet. Chrumę chcę przerobić raz na 2-3 dni- bo jojczy o żarcie- czyli sama rozumiesz, jak jest to kochany pies!!!!!

Buziaki dla wszystkich ze starej gwardii dogomaniowej!
Dag i świnie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaaaa... no i jak sie patrzę na tą fotę Pigi z mojego podpisu to mi się płakać chce!:shake:

Bo jej nos zczerniał!

Dalej po boczkach ma jeszcze przebłyski rożowiości, ale ta dziurka, która była różowa jest teraz czarnaaaaaaaaaaaaaaaaa.... chlip...

Masieńka- składam reklamację. Pies mi sie popsuł! :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dag']Pies mi sie popsuł! :mad:[/quote]

Popsuł? Popsuł? Pewnie sam do tego???

trzeba było unikać produktów z cynkiem :diabloti:
a poza tym to najpierw foty a potem moze nad reklamacja pomyślimy :p


tak mnie ostatnio naszło dopytywanie o daaaawno wyadoptowywniete psy a nigdzie nie było tak zabawnie jak tutaj :p milo wiedzieć, że świnskie opowiastki nie zniknęły na zawsze :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

[quote name='masienka']Popsuł? Popsuł? Pewnie sam do tego???

trzeba było unikać produktów z cynkiem :diabloti:
a poza tym to najpierw foty a potem moze nad reklamacja pomyślimy :p


tak mnie ostatnio naszło dopytywanie o daaaawno wyadoptowywniete psy a nigdzie nie było tak zabawnie jak tutaj :p milo wiedzieć, że świnskie opowiastki nie zniknęły na zawsze :loveu:[/QUOTE]


Masieńka, jesteś Ty tam?
Ciekawe, czy ktoś z zamierzchłych czasów się odezwie... :)

Link to comment
Share on other sites

Ano w skrócie:
Chruma na 2 miesiące przed 12tymi urodzinami umarła w październiku na raka całego pieska- tzn. rano w poniedziałek zasłabła biegając za frisbee, a we wtorek o 14tej umarła- no bo po co wcześniej pokazać, że coś psu jest... zajęta była frisbee... ale nie cierpiała, hasała do końca- tylko ja się czuję jakby mi psa samochód trafił...

Pysia tydzień po Chumie postanowiła dokonać próby samobójczej i pożarła ok. 50 tabletek Ibupromu, które to zarąbała z biurka (stały za monitorem komputera- głupia ja). Kroplówki przez tydzień 2 x3h dziennie- i ku zdziwieniu lekarzy- Pysia powstała jakby nigdy nic, badania po 2 tyg od zatrucia zadziwiły cała klinikę- turbo świnia ;)

A teraz Chrumy nie ma, w domu nudno, więc dla "rozrywki" - mojej i Pysiej- zaczęłam się bawić w dom tymczasowy przy pomocy Fundacji AST. W piątek wyadoptowałam po 2 tyg. zajefajnego 7mioletniego staffika, a zaraz się chyba następny pojawi- także nudy nie ma ;)

I tak właśnie szukając kolejnego kandydata na DT- trafiłam na Dogo na jakiś swój post z 2004- i mnie natchnęło, żeby sprawdzić kto tu jeszcze działa ;)

Cześć wszystkim ;) Co u Was? Powklejajcie mi jakieś linki do Waszych topików, to ponadrabiam zaległości ;)

Nie obiecuję, że powstawiam foty Pigi jakoś "rychło", ale zapraszam na FB - Dagmara Nasiorowska, folder Świniaki i trochę w folderze "zdjęcia na tablicy".

:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dag']Ano w skrócie:
Chruma na 2 miesiące przed 12tymi urodzinami umarła w październiku na raka całego pieska- tzn. rano w poniedziałek zasłabła biegając za frisbee, a we wtorek o 14tej umarła- no bo po co wcześniej pokazać, że coś psu jest... zajęta była frisbee... ale nie cierpiała, hasała do końca- tylko ja się czuję jakby mi psa samochód trafił...

Pysia tydzień po Chumie postanowiła dokonać próby samobójczej i pożarła ok. 50 tabletek Ibupromu, które to zarąbała z biurka (stały za monitorem komputera- głupia ja). Kroplówki przez tydzień 2 x3h dziennie- i ku zdziwieniu lekarzy- Pysia powstała jakby nigdy nic, badania po 2 tyg od zatrucia zadziwiły cała klinikę- turbo świnia ;)

A teraz Chrumy nie ma, w domu nudno, więc dla "rozrywki" - mojej i Pysiej- zaczęłam się bawić w dom tymczasowy przy pomocy Fundacji AST. W piątek wyadoptowałam po 2 tyg. zajefajnego 7mioletniego staffika, a zaraz się chyba następny pojawi- także nudy nie ma ;)

I tak właśnie szukając kolejnego kandydata na DT- trafiłam na Dogo na jakiś swój post z 2004- i mnie natchnęło, żeby sprawdzić kto tu jeszcze działa ;)

Cześć wszystkim ;) Co u Was? Powklejajcie mi jakieś linki do Waszych topików, to ponadrabiam zaległości ;)

Nie obiecuję, że powstawiam foty Pigi jakoś "rychło", ale zapraszam na FB - Dagmara Nasiorowska, folder Świniaki i trochę w folderze "zdjęcia na tablicy".

:)[/QUOTE]



ojej :( szkoda gacusi :(


a ten czorny staffik był u Ciebie? fajny chłopina z niego :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...