Jump to content
Dogomania

Skarpeta PLASKATYCH :-)


Agucha

Recommended Posts

[quote name='renia13']Dziekuję :):)Agucha
przelew zrobiony - :)
tak na dobry początek x dwa :):):)...
wpłacać nie żałować ,
niech skarpeta w szwach nam pęka :):)[/QUOTE]
Serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich plaskatych, które będą miały okazję skorzystać z Twojej hojności :) :) :)

Pieniążki jeszcze nie doszły, ale pewno po weekendzie będą :)

Link to comment
Share on other sites

Witam.No nie, gdzie nie zajrzę, tam Agucha :lol:;):evil_lol: Też bawisz się w księgową, tak jak ja? Skoro koleżanka zza miedzy to podeślę jutro jednorazowo 20 zł.Pozdrawiam serdecznie i życzę pełnej Skarpety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']Witam.No nie, gdzie nie zajrzę, tam Agucha :lol:;):evil_lol: Też bawisz się w księgową, tak jak ja? Skoro kolezanka zza miedzy to podeślę jutro jednorazowo 20 zł.Pozdrawiam serdecznie i zyczę pełnej Skarpety.[/QUOTE]
Sylwuniu kochana,nie wiem jak Ci dziękować... Wiec podziękuję chociaż stokrotkami :Rose::Rose::Rose:

Ps. W księgowanie na mikrusach normalnie mnie wrobili :cool3:
Ale pomyślałam, że skoro się qw to bawię to założe też skarpetę na moje ukochane plaskate ;)

DZIĘKUJĘ, ŻE Z NAMI JESTEŚ :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[FONT="Georgia"][SIZE="3"]W związku z pytaniami które dostajemy: [/SIZE]

[SIZE=5]Skarpeta im Qtiego powstała z prywatnej inicjatywy a nie z inicjatywy "Kociego Świata".
Konto skarpety nie jest naszym kontem
Fundacja "Koci Świat" nie korzysta z funduszy tejże skarpety.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"]Prywatnie uważam za bardzo dobry pomysł powstanie takiego fudnuszu bo czasami określona w poście pierwszym forma pomocy jak np. transport jakiejś plaskatej bidy z jednego końca Polski na drugi jest sprawą życia lub śmierci.
Jednak nazwa "PLASKATE" większości kojarzy się z naszą fundacją i darczyńcy muszą wiedzieć że
[COLOR="#ff0000"] pomoc finansowa z tej skarpety jest pomocą dla danego płaskonosego psa który akurat potrzebuje pomocy i nie jest to pomoc finansowa dla fundacji "Koci Świat."[/COLOR]
Przy wyborze nazwy trzeba było wziąć również pod uwagę zdanie Gioco która słusze zauważyła że Qtiemu na sercu leżały dwie fundacje -właśnie nasza i Niczyje a niestety nie da się akurat z tej skarpety wspomagać i Niczyje.
To tak na marginesie.
Jak będę miała zastrzyk gotówki również wspomogę wpłatą[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Osa'][SIZE=3]Prywatnie uważam za bardzo dobry pomysł powstanie takiego fudnuszu bo czasami określona w poście pierwszym forma pomocy jak np. transport jakiejś plaskatej bidy z jednego końca Polski na drugi jest sprawą życia lub śmierci.
Jednak nazwa "PLASKATE" większości kojarzy się z naszą fundacją i darczyńcy muszą wiedzieć że
[COLOR=#ff0000] pomoc finansowa z tej skarpety jest pomocą dla danego płaskonosego psa który akurat potrzebuje pomocy i nie jest to pomoc finansowa dla fundacji "Koci Świat."[/COLOR]
Przy wyborze nazwy trzeba było wziąć również pod uwagę zdanie Gioco która słusze zauważyła że Qtiemu na sercu leżały dwie fundacje -właśnie nasza i Niczyje a niestety nie da się akurat z tej skarpety wspomagać i Niczyje.
To tak na marginesie.
Jak będę miała zastrzyk gotówki również wspomogę wpłatą[/SIZE][/QUOTE]
Formy pomocy, zasady funkcjonowania itp są opisane w pierwszym poście.
Nigdzie nie jest napisane, że skarpeta jest związana/połączona z Fundacją Koci Świat i raczej to oczywiste, że tego typu inicjatyw nie tworzy się na Organizacje Pożytku Publicznego.

Jeżeli Gioco uważa, że nazwa skarpety jest nie trafiona - zmienię ją. To żaden problem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Jeżeli Gioco uważa, że nazwa skarpety jest nie trafiona - zmienię ją. To żaden problem ;)[/QUOTE]
Zostałam wywołana do odpowiedzi więc wypada odpowiedzieć :razz:
Qti jako Qti był wolnym i wysoce niezależnym człowiekiem, który swojego prawa do wolności słowa, wyznania i przekonań bronił zawzięcie - o czym niejednokrotnie przekonywali się moderatorzy tegoż forum ;-). Nie wydaje mi się żebym była uprawniona do dyspozycji mianem Qti. Jedno co mogę, to zaproponować przeprowadzenie ankiety przez autorkę pomysłu ( chociażby dlatego, że ankietę może wkleić autor wątku ). Niech zadecydują ludzie czy odpowiada im nazwa skarpety i forma pomocy jaką ma ona nieść. Wcześniej wyraziłam swoją wątpliwość czy aby na pewno skarpeta Qtiego powinna pomagać tylko plaskatym, ponieważ Qtiemu kompletnie obojętne było czy bida, którą trzeba ratować jest plaskata czy nie. Qti miał zasadę, że jeśli jest potrzebna pomoc to trzeba ją udzielić bez względu na wygląd, rasę, typ i cokolwiek innego.
Na dogo pojawił się żeby wspomagać Niczyje, które w tym momencie potrzebowały tej pomocy. Chwilkę później w naszym życiu pojawiła się również Fundacja Koci Świat, dzięki której mamy naszego wspaniałego Dyza. Ponieważ działo się wiele i brakowało zarówno Niczyim jak i Kociemu Światu ludzi do pomocy ( chociażby poprzez podnoszenie i pilnowanie bazarków ) Qti, nie proszony zajął się tym - ponieważ tyle mógł. Sympatyzował i pomogał również innym i nikomu pomocy nie odmówił. Taki był. Nie wybierał i nie przebierał, robił co mógł i na ile mu stan zdrowia pozwalał.
Mało bywałam na dogo, dlatego też myślę, że moje zdanie może być subiektywne, gdyż z Qtim byłam związana nie tylko poprzez pomoc dla zwierzaków. Myślę, że dlatego dobra byłaby ankieta ponieważ ludzie z dogo mogliby się wypowiedzieć, bo znali Qtiego i znali formę jego działalności.
Żyjemy w państwie demokratycznym, gdzie liczy się głos większości. Dlatego proponuję - głosujcie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Gioco :)

Myślę, że nie ma sensu zakładać ankiety bo jest nas tutaj wciąż za mało ;)
Zmienię po prostu nazwę i będzie po "problemie". Wszak tytul to sprawa drugorzędna.
Qtiego znałam od strony "plaskatych" tak więc obrałam go jako patrona, ale jak widać chyba się pospieszyłam. Już prostuję ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Dziękuję Gioco :)

Myślę, że nie ma sensu zakładać ankiety bo jest nas tutaj wciąż za mało ;)
Zmienię po prostu nazwę i będzie po "problemie". Wszak tytul to sprawa drugorzędna.
Qtiego znałam od strony "plaskatych" tak więc obrałam go jako patrona, ale jak widać chyba się pospieszyłam. Już prostuję ;)[/QUOTE]
Moim zdaniem szkoda, że tak szybko zrezygnowałaś i nie dałaś ludziom szansy na wypowiedzenie zdania w temacie. Pośpiech nie jest dobrym doradcą.
Nie napisałam, że jestem przeciwna nazwie. Napisałam, że nie czuję się uprawniona do dysponowania nickiem Qtiego i nazwą jako nazwą. Dlatego też zaproponowałam ankietę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Formy pomocy, zasady funkcjonowania itp są opisane w pierwszym poście.
Nigdzie nie jest napisane, że skarpeta jest związana/połączona z Fundacją Koci Świat i raczej to oczywiste, że tego typu inicjatyw nie tworzy się na Organizacje Pożytku Publicznego.

Jeżeli Gioco uważa, że nazwa skarpety jest nie trafiona - zmienię ją. To żaden problem ;)[/QUOTE]

Prawdą jest, że nigdzie nie jest napisane że cel skarpety to Fundacja Koci Świat. Prawdą jest też, że Gosia-Osa nie wymyśliła sobie tego, że sporo kontaktujących się z nami osób tak myśli.
Nazwa "plaskate" nie była nazwą powszechnie używaną w stosunku do psów z płaską kufą. Pojawiła się na naszej stronie, a potem na Dogomanii w związku z 20 pekińczykami z pseudohodowli, które trafiły do nas. Nazwa "plaskate" była więc ściśle kojarzona z nami.
Sądzę, że stąd to nieporozumienie.
Jeśli chodzi o organizacje OPP, to nie wiem jak w innych państwach, ale u nas są to nadal organizacje typu "żebraczego" utrzymujące się z datków i darowizn ludzi dobrej woli.
Dotacja jaką dostajemy od miasta Warszawy raz w roku, starcza na dwa miesiące i może być przeznaczona wyłącznie na potrzeby kotów z m.st. Warszawa.
Tak więc nie sądzę, żeby dużo osób zdziwione było tym, że powstała jakaś inicjatywa na rzecz Fundacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...