Jump to content
Dogomania

Dumka na trzy serca, czyli Foxi, Kreon (*) i Duma


eria

Recommended Posts

Myślę, że nie ma co panikować, choć kontrola nie zaszkodzi. Ja bezpośrednio po sterylce też zaczęłam żałować, widząc taką zmarnowaną sukę przez x dni. Ale jak już wróciła do normy, to i ja spałam spokojnie, teraz już nie muszę się martwić, czy po cieczce sobie ciąży nie uroi, albo czy inne cholerstwo się do niej nie przypałęta. Będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Ooooo i juz wszystkim...trzymama kciukasy coby wrociła szybko do formy ....
Pamietasz jak ja latałam z wytrzeszczem oczu bo Fruzia boleści miała ?
Ale fakt faktem przez 10 dni dostawałą przeciwbólowe bo nie mogłam patrzec jak sie męczy a przecie zi brzuszek miała cięty i listwe mlęczną wiec Dumiszonka pewnie tez boli moze dac jej wieksza dawke w zwiazku z tym .
Tak jak mowia dziewczyny zrob jej profilaktycznie badania tym bardziej ze masz takowe mozliwosci

I wymiziaj kuracjuszke ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że teraz to nie ma co na nią patrzeć pod kątem wychowawczym bo to jest wyjątkowa sytuacja. Boli ją i ma prawo ją boleć. A jak boli to ma prawo trochę pohisteryzować ;)
Za wychowywanie się weźmiesz jak się suka zagoi.
Takie moje zdanie ;)

Link to comment
Share on other sites

W brzuchu wszystko w najlepszym porządku, rana piękna suchutka. Suczka w klinice zupełnie normalna i nieschizująca , i wczoraj wieczorem, i noc przespała w ogóle rewelka . Dziś ledwo weszłam z psami do domu a młoda od wejścia zaczęła biegać znów jak pokręcona. Złe feng shui chyba.
Ale jestem uzbrojona w przeciwbólowe i w hydroxyzynę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']W brzuchu wszystko w najlepszym porządku, rana piękna suchutka. Suczka w klinice zupełnie normalna i nieschizująca , i wczoraj wieczorem, i noc przespała w ogóle rewelka . Dziś ledwo weszłam z psami do domu a młoda od wejścia zaczęła biegać znów jak pokręcona. Złe feng shui chyba.
Ale jestem uzbrojona w przeciwbólowe i w hydroxyzynę .[/QUOTE]

a może to nie tyle feng shui co właśnie Ty tak na nią działasz?może podświadomie Ty w domu bardziej się nastawiasz na jej histerie? bo skoro w innym miejscu,wszystko gra, a w domu afera to czemu nie mogłoby tak być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jambi']a może to nie tyle feng shui co właśnie Ty tak na nią działasz?może podświadomie Ty w domu bardziej się nastawiasz na jej histerie? bo skoro w innym miejscu,wszystko gra, a w domu afera to czemu nie mogłoby tak być?[/QUOTE]

Bo Mendy są wszędzie :scared:

Link to comment
Share on other sites

przeszła w fazę depresji ... wczoraj jak się uspokoiła to spała cały dzień z przerwami na bylejakie smyczowe spacery, dziś też prawie nie schodzi z kanapy. robiłam śniadanie to nawet nie przyszła sępić, a jak wychodziłam z domu nie pofatygowała się do drzwi... wrażliwe stworzenie jest bardzo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']przeszła w fazę depresji ... wczoraj jak się uspokoiła to spała cały dzień z przerwami na bylejakie smyczowe spacery, dziś też prawie nie schodzi z kanapy. robiłam śniadanie to nawet nie przyszła sępić, a jak wychodziłam z domu nie pofatygowała się do drzwi... wrażliwe stworzenie jest bardzo[/QUOTE]

Nikt nie mówił, że będzie łatwo ;)
Galina akurat super zniosła sterylkę, więcej spała niż zwykle to prawda, trochę mniejszy apetyt miała, też prawda. Czasem się jednak zdarza, że właściciel przez tydzień śpi z psem na podłodze bo ten mu żyć nie daje.
3-4 dzień po zabiegu to szczyt stanu zapalnego tych poprzecinanych tkanek.
Nic złego się nie dzieje - płynu w brzuchu nie ma.
Jak za bardzo wariuje to może faktycznie podawać jej środki uspokajające, bo jeszcze szwy jej pójdą i dopiero będzie wesoło.

A próbowałaś zdjąć jej kubrak? Może ją ten kubrak wkurza?

Link to comment
Share on other sites

Wrócił Dumiś do żywych ! Od wczoraj jest już zupełnie normalna , ożywiona, ciekawska i rozrabiająca :D

i zawładnęła fotelem Foxi hihih
sytuacja była przezabawna, więc opowiem :)
Pewnego dnia miałam sobie strzyżenie , westa chyba, Dumka spała mi pod nogami przy stole jak zwykła to czynić. Nagle pozbierała się i poszła na drugi koniec mieszkania . Pomyślałam ,że jej zimno i twardo na kafelkach i poszła na swoją kanapę. Za chwilę patrzę - Dumiś wraca i bez chwili namysłu wskakuje na fotel Foxi. Poszłam zobaczyć gdzie Foxi - a Foxi na kanapie Dumy rozwalona na samym środeczku jak długa. Podejrzewam,że biała małpa nawarczała na czarną, a że czarna też umie pocwaniaczyć, to zajęła fotel.
[IMG]http://i602.photobucket.com/albums/tt106/eria1/rozne/DSC_0341_zpsc800ee84.jpg[/IMG]

[IMG]http://i602.photobucket.com/albums/tt106/eria1/rozne/DSC_0343_zps4bcaa1f2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i602.photobucket.com/albums/tt106/eria1/rozne/DSC_0356_zps7ffef7fc.jpg[/IMG]

Edited by eria
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Oooo, nie wiedziałam, że wycięłaś Dumiszonka:-( Ja jestem przeciwniczką chlastania macicy, ale jak już to zrobiłaś, to cieszę się, że Dumka już wróciła do swojego normalnego wcielenia;):loveu:[/QUOTE]
ja jestem przeciwniczką guzów sutków i ropomacicza, a sporo tego w życiu już widziałam i nie zafunduję ukochanemu psu ;)
a i jestem zwolenniczką nie rozmnażania psa, który ma jakieś tam wady ,a Dumka ma
sterylka u suki nie wyklucza z wystaw więc rozpoczynamy sezon w Katowicach :loveu: nie po to bym zdobywać hodowlankę,a dla frajdy i urozmaicenia czasu :)

Sandra, tak ,fotel jest tam gdzie mam salonik ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']

Sandra, tak ,fotel jest tam gdzie mam salonik ;)[/QUOTE]

EEee to w ogóle fajnie, ze ona tak Ci towarzyszy ;)

A wiesz... bo w związku z tym salonikiem to ja będę miała do Ciebie słowo... bo dojrzewam coraz bardziej do zakupu maszynki... Przy dwóch psach to już jest spora kwota za strzyżenie (obydwóch)... a i tak nie bardzo wiem gdzie miałabym ich teraz zaprowadzić... No i bym chciała poprosić Cie o pomoc... w doborze sprzetu jaki musiałabym nabyć... bo ja w ogóle sie nie znam... i nie mam o tym zielonego pojęcia... (ale te futra moje będa wyglądać :diabloti:) raz Tazziowi grzbiet obcinałam u Magdy tylko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dumka mi towarzyszy zawsze jak klient psa zostawia, i przy niektórych bardziej psiolubnych właścicielach też. Zawsze musi psa na stole powąchać, a potem już zalega zazwyczaj pod stołem. Ale dziś 3 godziny trymowałam średniaczkę, to moich psów nie było -obie zniknęły z tyłu w okolicach kanapy Dumy hihih.
O maszynce odezwę się na gg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']ja jestem przeciwniczką guzów sutków i ropomacicza, a sporo tego w życiu już widziałam i nie zafunduję ukochanemu psu ;)
a i jestem zwolenniczką nie rozmnażania psa, który ma jakieś tam wady ,a Dumka ma
sterylka u suki nie wyklucza z wystaw więc rozpoczynamy sezon w Katowicach :loveu: :)

;)[/QUOTE]

Dawno mnie na dogo nie było, to musiałam troche sobie ponadrabiać.
Dobrze, że Eria juz dochodzi do siebie , bo u kolezanki pudel miał kłopoty przez dwa miesiące i nich mnie ręka boska broni przed takimi konowałami
jesli ktoś ma ochotę to może sobie tu ku przestrodze poczytać
musi wpisać [URL="http://www.psyipudle"]www.psyipudle[/URL] i w galerii pudli jest temat bella-zalia-nana-i-coletta-moje-stadko, wszystko jest na stronie 7

wstawie tylko jeden dzień........
[QUOTE]....dzień 6 Wtorek
Rano Belka w ogóle przestaje się ruszać. Leży w legowisku i sika pod siebie. Dzieci zawożę do szkoły, a sama z psem od razu do lecznicy. Badania krwi – tragedia, nie ma krwi w żyłach, wyniki z tego co udało się wycisnąć z kilku miejsc są dwa razy gorsze niż w niedzielę. Próby wątrobowe tragiczne. Transfuzja krwi , kroplówki, leki na wątrobę… dzieci znów same w domu , ze mną w kontakcie „komórkowym” a ja z psem do 20 w szpitaliku. No ale po transfuzji chociaż pies nie jest już białożółty. Wracamy do domu. W nocy myślę, że już zdechnie. Leży jak warzywo, sika pod siebie, podkładam podpaski, co jakiś czas sprawdzam czy zyje, cieniutko oddycha, sapie, popiskuje przy każdym oddechu… a ja wyrzucam sobie że ją męczę, że niepotrzebnie może ją ratuję, że ona cierpi i tak całą noc
[/QUOTE]

U Was i tak dobrze wszystko się kończy, ale czasem jak się trafi na konowała to porażka.

A jeszcze jedno - sucz po styrylce może iść na wystawy a pies bez jajek :) już nie i gdzie tu sprawiedliwość.?????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...