Jump to content
Dogomania

określanie dni płodnych - nie wiem co o tym myśleć


szaraduszka

Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kaladan']Na pewno trafiliście. Wynik idealny do krycia. Ja staram się kryć ok 9 :)
No to trzymam kciuki! Moja Di już gruba jak beczka, ciężko już jej wskoczyć na łóżko :eviltong:[/quote]
Super :loveu: Mam nadzieję, że faktycznie się udało :loveu:
I ja trzymam kciuki za Di :loveu: Robiłaś USG ? Wiesz ile klusek będzie ? :multi:
[quote name='ttossa']jasne ,że trafili najlepszy czas to miedzy [SIZE=4][B]7-12 -bedzie ok![/B][/SIZE][/quote]
Superowo :multi: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Super :loveu: Mam nadzieję, że faktycznie się udało :loveu:
I ja trzymam kciuki za Di :loveu: Robiłaś USG ? Wiesz ile klusek będzie ? :multi:
[/quote]

Robiliśmy tylko żeby potwierdzić ciążę. Nie liczyliśmy, zobaczymy przy porodzie. Termin mamy na 5 kwietnia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]To ja dorzucę nasze ostatnie doświadczenia:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]27.03 – 4 dzień progesteron <0,2[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]31.03 – 8 dzień progesteron <0,2[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]03.04 – 11 dzień progesteron 1,4[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]05.04 – 13 dzień progesteron 4,..[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]06.04 – 14 dzień progesteron 6,..[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]07.04 – 15 dzień progesteron 12,4[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]08.04 – 16 dzień – inseminacja mrożonką[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dzisiaj - 22 dzień, ciąża potwierdzona badaniem USG, 6- 8 „kijanek” :multi:[/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

U nas było tak:
17 dzień - progesteron 5.7 (krycie)
19 dzień - krycie
Wczoraj 28 dni po ostatnim kryciu na USG 3 maluchy :multi:.
Natomiast moje doświadczenia z cytologią nie są pozytywne przy poprzedniej próbie krycia nie miałam jak wykonać progesteronu, więc począwszy od 13 dnia cieczki była robiona cytologia. Weterynarze twierdzili, że nie doszło do owulacji, aż 18 dnia miałam okazje zbadać progesteron na teście płytkowym, który wykazał, że jest już na 80% za póżno na krycie i faktycznie suczka nie zaszła.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[LEFT]My przed wczoraj zbadalismy suczkę i progesteron wyniósł 1,16 (krew ciemna jeszcze), a dziś krew różowa i 'ostawianie ogonka'. Szok, za szybko. Różnica polega na tym, że probówka z krwią była wstrząśnięta i jechała do laboratorium na leżąco. Jutro cytologia i progesteron, no i pewnie podróż do reproduktora.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

nigdy nie patrzę na kolor krwi, bo to jest ocena subiektywna, ponadto moje suki krwawią do samego końca dość mocno... To samo z odstawianiem ogona. Jedna z moich suczek odstawia ogon już po kilku dniach cieczki, nawet podczas głaskania a inna tylko przy psie, na którego ma nasze pozwolenie. Można z nią iść do stada psów w czasie rui i nie dopuści żadnego, gdy jej się powie, że nie wolno...

Bardziej polegałabym na progesteronie. Raczej czy probówka wstrząśnięta, czy leży, czy też stoi nie ma znaczenia. Krew na progesteron pobiera się do tzw. "suchej" probówki, gdzie od razu robi się skrzep.

Zrób drugie badanie i dopiero zobaczysz, czy progesteron ruszył wystarczająco w górę. Jeśli wszystko przebiega "książkowo" to krycie może być skuteczne najwcześniej po 5 dniach od przekroczenia wyniku 1,0.

Link to comment
Share on other sites

Dziś 2,60, czyli jeszcze troszkę , zobaczymy co po cytologii powiedzą:lol:


No i powiedzieli... początek cieczki (na moje oko to 7-8 dzień), do powtórki za tydzień:cool1:. Powiedziałam o wyniku progesteronu i że robimy powtórkę jutro. Lepiej raz więcej niż o raz za mało :roll:
komórki ok 70%

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]No więc :
15.09.2009- 1,16 ng/ml
16.09.2009- ,rozmyta' krew
17.09.2009- 2,60 odstawianie ogona:crazyeye:
18.09.2009- 4,60 odstawianie...
19.09.2009- pierwsze krycie
20.09.2009- drugie krycie rano, pies mniej zainteresowany, a wieczorem koniec odstawiania ogonka :shake: Co z tego będzie...

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witam wszystkich oczekujacych z niecierplwioscia a tym co sie juz dzieci dochowali gratuluje ogromnie :)
Pytanie do szczecinian obecnych w watku- czy ktos robil badania progesteronu w labolatorium Arkonki ? sprawdzone? warto ufac?Puki co mamy tam dwa badania zrobione ale mysle ze nikt sie nie zdziwi jesli powiem ze mimo to siedze jak na gwozdziach
Puki co u nas
9 dzien cieczki(26maj)-ponizej 0.2 ng/ml
11 dzien cieczki(28maj)- miedzy 0.2 a 0.90 ng.ml
nastepne badanie w poniedzialek(31maj)
Mam nadzieje ze trafie w pore bo mamy 1000km do przejechania. Matka mojej Gabi kryta w 17 dniu. wiec moze corka pojdzie w slady

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...