Jump to content
Dogomania

określanie dni płodnych - nie wiem co o tym myśleć


szaraduszka

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mogę juz napisać ,ze Fibi była inseminowana dzień po progesteronie 7,4 i nosi w sobie 8-9 szczeniat . dla tej rasy przeciętna liczba szczeniat to 4 sztuki .Płodne sunie rodza kolo 6 . Fibi była kryta w 19 i 20 dniu cieczki , przy wszystkich objawach wskaujacych na to ,ze to jeszcze nie pora tzn calkowity brak zainteresowania obojga partnerów , krew zamiast podbarwionej krwia wydzieliny .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Gazuś']Jeśli w piątek po południu suka miała progesteron ponad 4,5 a kryta była w niedzielę rano i poniedziałek po południu to sprawa wygląda Waszym zdaniem dość "korzystnie"?[/quote]

Moim zdaniem wygląda korzystnie:eviltong: Ale to się dopiero okaże pewnie.
U Magii było tak:
9 V 2008r. - zaczęta cieczka
16 V 2008r. - progesteron 4, 32 ng/ml (7 dzień cieczki)
18 V 2008r. - pierwsze krycie (krycie bez żadnych problemów w 9 dzień cieczki)
19 V 2008r. - drugie krycie (10 dzień cieczki) krycie również idealne, choć złączenie nieco krótsze niż poprzednio.

Na rezultaty poczekamy troszkę...
Do [B]Gazuś[/B] - :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wpisuję schemacik, może się przyda:

9 V 2008r. - zaczęta cieczka
16 V 2008r. - progesteron 4, 32 ng/ml (7 dzień cieczki)
18 V 2008r. - pierwsze krycie (9 dzień cieczki) (brak problemów, złączenie ok.20 min., suka spokojna)
19 V 2008r. - drugie krycie (10 dzień cieczki) (brak problemów, złączenie ok.10-12 min., suka nakręcona na psa)
12 VI 2008r. - potwierdzona ciąża za pomocą usg, widoczne 6 szczeniaków (brak problemów, suka spokojna)
3 VII 2008r. - wyjazd nad morze (brak problemów, suka spokojna, w podróży wszystko ok)
11 VII 2008r. - szczeniaczki ruszają się
16 VII 2008r. - powrót znad morza (brak problemów, suka spokojna, w podróży wszystko ok)
Dziś jest 60 dzień ciąży. (18 VII 2008r.)

I lada chwila czekamy na poród!:multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam trochę inny ale równie ciekawy.:angryy:
wtorek 8.07 początek cieczki
piątek 11.07 - progesteron 0,1 (4 doba cieczki )
poniedziałek 14.07 - 0,08 (7 doba)
czwartek 17.07 - 0.03 (10 doba )
:shake:
Domowy reproduktor śpi z suką na jednej kanapie, ma ją w poważaniu, odmówił jednego posiłku.

Wygląda na to, że krycia nie będzie:shake:

Link to comment
Share on other sites

W końcu cieczka trwa trzy tygodnie, macie jeszcze czas. Jedna flatka była najpierw kryta w dniu szóstym (nie pamiętam ile szczeniaków) a potem w 21 dniu cieczki i urodziło się 14 maluchów;;) Więc może u Was też będzie tak późno:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']No niby tak
Ale zdarzyło się komuś z Was, żeby progesteron SPADAŁ :crazyeye: w czasie cieczki??[/QUOTE]
Jeśli poziom jest 2 miejsca po przecinku to może nie ma spadku tylko błąd w laboratorium - wszystkie badania obarczone są pewnym marginesem błędu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']Jeśli poziom jest 2 miejsca po przecinku to może nie ma spadku tylko błąd w laboratorium - wszystkie badania obarczone są pewnym marginesem błędu.[/quote]
też tak myślałam ale niestety nie.
Dziś suka przestała "plamić"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']też tak myślałam ale niestety nie.
Dziś suka przestała "plamić"[/quote]

PANGEA a ktory to juz dzien? Moze odseparuj meża od niej i potem sprobujcie? Czasem domowe samca uwazaja ze to ich suka i sie ich porpstu nie rusza u mnie to samo. Jak byla marysia do krycia razem spacerowali, spali w jednym hotelu nawet jej nie wachał a inne psy wariowały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marihuana']PANGEA a ktory to juz dzien? Moze odseparuj meża od niej i potem sprobujcie? Czasem domowe samca uwazaja ze to ich suka i sie ich porpstu nie rusza u mnie to samo. Jak byla marysia do krycia razem spacerowali, spali w jednym hotelu nawet jej nie wachał a inne psy wariowały.[/quote]
:evil_lol:
Dziś jest 12 dzień. Od wczoraj suka już nie "plami". Jutro jeszcze tak na wszelki wypadek sprawdzę progesteron ale wygląda, że to koniec tego "czegoś". Skoczymy w tym tyg na USG tak na wszelki wypadek.

A co do reproduktora :razz:
Pies to Dog Niemiecki a suczka :cool3: Petit Bassetka ;) wiec pary z tego nie będzie :eviltong:

A co do krycia
Wyglada na to, że poczekam na normalną cieczkę bo pieska mam z Florydy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']:evil_lol:
Dziś jest 12 dzień. Od wczoraj suka już nie "plami". Jutro jeszcze tak na wszelki wypadek sprawdzę progesteron ale wygląda, że to koniec tego "czegoś". Skoczymy w tym tyg na USG tak na wszelki wypadek.

A co do reproduktora :razz:
Pies to Dog Niemiecki a suczka :cool3: Petit Bassetka ;) wiec pary z tego nie będzie :eviltong:

A co do krycia
Wyglada na to, że poczekam na normalną cieczkę bo pieska mam z Florydy :roll:[/quote]

Aha upss;) to cię źle zrozumiałam :)

Link to comment
Share on other sites

Jak już tu pisałam, u nas w lutym było tak:

[QUOTE]W końcu wyszło tak:
7 dzień (środa) - 0,30
9 dzień (piątek) - 0,40
13 dzień (wtorek) - 0,81
16 dzień (piątek) - 2,9
18 dzień (niedziela) - 6,1
Krycie 18, 19 i 20 dnia.

Przykład, że nie wszystkie suczki są statystyczne. Objawy zewnętrzne i zachowanie suczki zdecydowanie pokryło się u nas z odpowiednim poziomem progesteronu.
Teraz z niecierpliwością czekamy na USG...[/QUOTE]

Wypływu też już praktycznie nie było od 12 dnia.
Z tego krycia urodziło się 7 maluszków :loveu: Więc nie trać jeszcze nadziei i badaj progesteron.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaladan']Jak już tu pisałam, u nas w lutym było tak:



Wypływu też już praktycznie nie było od 12 dnia.
Z tego krycia urodziło się 7 maluszków :loveu: Więc nie trać jeszcze nadziei i badaj progesteron.[/quote]
Zmobilizowałaś mnie. Jutro sprawdzę

Link to comment
Share on other sites

Zmobilizowałam się i zrobiłam dziś badanie
wtorek 8.07 początek cieczki
piątek 11.07 - progesteron 0,1 (4 doba cieczki )
poniedziałek 14.07 - 0,08 (7 doba)
czwartek 17.07 - 0.03 (10 doba )
wtorek 21.07 - 0.14 (15 doba)

Nie wiem co myśleć
zrobie jeszcze w piątek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...