Jump to content
Dogomania

określanie dni płodnych - nie wiem co o tym myśleć


szaraduszka

Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='MSMIMI']hej widze ze cisza w tym temacie :) wiosna idzie a tu nikt nie kryje suczek? :loveu: ;)

napisze tylko jeszcze w skrocie jak zdecydowalismy się kryc, moze to komuś pomoze -

9 dzien cieczki - poniedzialek- progesteron 0,9
13 dzien cieczki- piatek- powtorne badanie- prog. 5,7
14 dzien cieczki- sobota- krycie pierwszy raz (dwukrotne w ciągu jednego dnia)
16 dzien cieczki- poniedzialek- kolejne krycie

teraz pozostaje czekać do USG :razz::razz::razz:
za miesiąc napisze czy coś z tego wyszlo :evil_lol::cool3::cool3::cool3:[/quote]


a więc : w 'dzien matki' urodziła nam Pyzunia 10 szczeniąt ;):lol::lol::lol:
konkluzja- to bylo dobre wyliczenie progesteronu.. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Ja będę robiła badanie w poniedziałek 9 dzień.
Przedtem byłam u weta zapytać czy mi pobierze krew (mój zaufany wet sie tym nie zajmuje), a ten pewnie tez 1 raz takie pytanie słyszał. Jak mu powiedzilam ze do badania na poziom progesteronu to mi zacząl takie kity wciskać, ze nie wiedzialam czy sie smiać czy plakać (np. progesteron jest nie skuteczny, lepsza cytologia, a jaszcze lepiej to na 4 dni do reproduktora jechac i to jeszcze miedzy 7-9 dniem cieczki...)

Ostatecznie stwierdził, ze może wysłać krew do Bydg. - koszt badania 60 zł
A najlepsze było, jak mu powiedziałam, ze badanie sobie sama zorganizuje w ludzkim szpitalu. Powiedział, ze to nie można bo tam są 'inne parametry'. ale słyszałam, ze robi wszystko, żeby zarobić. Ciekawe ile za pobranie krwi weźmie ...
MASAKRA ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']
Przedtem byłam u weta zapytać czy mi pobierze krew (mój zaufany wet sie tym nie zajmuje),[/quote]

Przepraszam, ale nie rozumiem, jak weterynarz (jakikolwiek) nie zajmuje się pobieraniem krwi. Przecież to jeden z najprostszych zabiegów...
I nie ma co z nim na ten temat dyskutować - przychodzisz z psem, prosisz o pobranie krwi. A co z nią zrobisz, to już nie jego sprawa. Musisz tylko wiedzieć do jakiej probówki - z antykoagulantem, czy też bez (bo nie pamietam).
Mój poprzedni wet też nie zajmował się masowym pobieraniem krwi na badania i nie miał odpowiednich probowek, to poszłąm do ludzkiej przychodni i poprosiłąm o taką probówkę. Dano mi ją bez żadnych ceregieli. Potem wet pobrał krew, którą zawiozłam do szpitala (bez skierowania) i tam poprosiłąm o wykonanie (płatnego) badania na progesteron.

Teraz chodzę do wet., który ma wszystko i już nie muszę biegać za probówkami.

Link to comment
Share on other sites

Jak widać wet wetowi nie równy :D Ja nie miałam żadnych problemów. Poszłam do "naszej" kliniki jak suka zaczynała cieczkę, wszystkiego się dowiedziałam, łącznie z tym, że badanie progesteronu za pomocą "pasków" nie jest miarodajne. a mogli mając te paski pójść na łatwiznę. Został ustalony harmonogram, przekazywany zmieniającym się na dyżurach wetom i nie było żadnego problemu. Rano pobierano krew a po południu zawsze ktoś dzwonił do mnie z wynikami. Może dlatego tak, że ja zawsze dużo pytam i wcześniej staram się coś na dany temat znaleźć w necie, a może po prostu "nasi" weci są ok, w co wierzę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']9 dzien progesteron 2,50 ng/ml
na krycie jedziemy jutro[/quote] Zdecydowanie za wczesnie ( chyba ze macie kilkadzisiat godzin drogi do reproduktora). Jezeli jestes w stanie dojechac w ciagu 10 godzin to radze wyruszac przy progesteronie ok. 5 ng/ml. Optymalny czas jednokrotnego krycia to 7,8 ng/ml do 10 ng/ml. Progesteron rzedu 2,5 ng/ml to etap wylewu LH - krycie powinno nastapic pomiędzy 4 a 6 dniem od wylewu LH. ( 48 godz do owulacji + 48 godz na dojrzewanie oocytu który jest zdolny do zapłodnienia 2-3 doby po osiągnięciu dojrzałości)

Powodzenia - trzymam kciuki za skuteczne krycie.

PS.

Probowka do oznaczania progesteronu ma byc BEZ ANTYKOAGULANTU- ma zrobic sie skrzep.

;)

Link to comment
Share on other sites

Ad tybetan
Nieco to co piszesz samo ze sobą się wyklucza. Raz piszesz że optymalny czas krycia to 7-8 do 10 a w innym miejscu że 48 godzin po owulacji. Tymczasem owulacja jest przy poziomie 5-8.
Co do Hawany to też uważam że za wcześnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Ad tybetan
Nieco to co piszesz samo ze sobą się wyklucza. Raz piszesz że optymalny czas krycia to 7-8 do 10 a w innym miejscu że 48 godzin po owulacji. Tymczasem owulacja jest przy poziomie 5-8.
Co do Hawany to też uważam że za wcześnie.[/quote]
Nie napisałam że krycie 48 godz po owulacji tylko wyjasniłam ile czasu upływa od wylewu LH do dnia w ktorym kończy się możliwość zapłodnienia.

Nadal podtrzymuje że przy jednorazowym kryciu poziom 7,8 ng/ml - 10 ng/ml daje bardzo duże prawdopodobieństwo na sukces. Problem w tym że nigdy nie wiadomo jak szybko będzie narastał poziom progesteronu , a wiemy ze w tym czasie są to wzrosty z godziny na godzinę. Dlatego też jeżeli ktoś ma do reproduktora kilka- kilkanaście godzin drogi polecam wyjazd przy poziomie 5 ng/ml i 2-krotne krycie.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Według mnie powtórzyć badanie w czwartek rano dla pewności - powinno być juz koło 8 lub powyżej. Krycie jesli wszystko bedzie normalnie powinno być koło czwartu-piatku.[/quote]
i tak było z tym ze nie powtórzyłam progesteronu :/
gwoli przypomnienia
wtorek PRG prawie 2
w środę suka sie odgryzała
w czwartek krycie - super i kolejne też bez zarzutu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

7 dzien - 2,5 czyli nalepszy dzien na krycie ta 9 i 10 dzien
pozniej nie badalismy
ale zedecydowalismy sie jechac i kryc 8 i 9 dzien
gdyz lepiej za wczesnie niz za pozno, a plemniczki moga sobie poczekac (nawet do 7 dni)
Oprocz tego badane bylo nasienie (krylismy psem ktory mial 11 mies.) wynik 95-97%, czyli bardzo dobre!
ok 7 lutego usg i zobaczymy co wyjdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...