Jump to content
Dogomania

Nowotwory kości


Colia

Recommended Posts

[quote name='Colia'][B]Boję się tej biopsji - jest bolesna [/B][/quote]

Moja suka miala robioną biopsję szpiku przez dr. Jagielskiego. Wyglądalo to strasznie, wkręcanie metalowej strzykawy w kość biodrową, ale pies byl pod miejscowym znieczuleniem. Wlaściwie to bardziej bolesny byl dla mnie ten widok, suka byla bardzo spokojna. Nie bój się. :glaszcze:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie się zdecyduję, muszę wiedzieć przed amputacją co to za nowotwór. Napisz proszę co to była za biopsja cienko czy gruboigłowa i co wykazała. Czy twój piesek ma się dobrze? Dlaczego robiłaś biopsję?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Colia']Napisz proszę co to była za biopsja cienko czy gruboigłowa i co wykazała. [/quote]

Nie pamiętam. To bylo 01.07.2005, a na wynikach nie mam takiej informacji.
Biopsja wykazala, że szpik nie pracowal.

[quote name='Colia']Czy twój piesek ma się dobrze? Dlaczego robiłaś biopsję?[/quote]

Mój pies nie żyje, odszedl 29.07.2005. Biopsja byla robiona, ponieważ podejrzewano bialaczkę. Tak na prawdę to do dziś nie wiem co bylo mojemu psu. Dr.Jagielski nie potrafil zdiagnozować żadnej choroby. :shake: Szpik nie pracowal, we krwi nie bylo erytrocytów ani leukocytów, na skutek niedotlenienia pies sie udusil. Niestety żadne leki nie byly w stanie przywrócić pracy szpiku. Nie mialam już sily wieźć psa z Krakowa do Warszawy na sekcję. :-(
Ale dr.Jagielski jest wspanialym czlowiekiem i przez te 4 tygodnie ratowania mojego psa moglam zawsze na niego liczyć. Wiem, że bardzo chcial mi pomóc, ale to byl wyjątkowy, niespotykany przypadek.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie Fosamaxu- IW Fundacja sponsorowała badania nad leczeniem osteosarcoma u wilczarzy właśnie Fosamaxem.
Rezultaty były bardzo interesujące- u większości psów była duża poprawa
stanu- zmniejszenie dolegliwości bólowych,3-6 miesięczne remisje.
W tym doniesieniu piszą ,że jest to leczenie tylko wspomagające i może nie daje takiego czasu przeżycia jak amputacja czy chemioterapia ale daje lepszy komfort życia .
Z opinii osób leczących wilczarza Fosamaxem wiem,że remisje 6-12 miesięcy się zdarzają i tego typu terapia jest bardzo polecana.
Oczywiście decyzję o leczeniu musi podjąć specjalista - najlepiej jak przedyskutujesz ten sposób leczenia z doświadczonym weterynarzem-onkologiem.Na pewno doradzi, czy bedzie to metoda odpowiednia dla Twojego psa.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkgreen]Colia przeczytałam wszytsko. Trzymajcie się. WIerze, że dacie rade.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Sama straciłąm ostanio sowjego psa. Wiem co to znaczy. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Jestem myślmi z Wami.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Dzisiaj o 17,30 Colia dostała kwotoku z nosa, walczyliśmy zastrzykami do oporu niestety o 23.20 trzeba było pogodzić się z przegraną. Dusiła się. Jesteśmy razem z Nią za Tęczowym mostem. :-([/B]

Link to comment
Share on other sites

:-( [B]Tak się cieszę, że nie pozwoliła się operować, dziś o 13 miała mieć amputację nóżki. Pożegnał Ją jej pańcio, wszyscy Ją pożegnaliśmy. Odeszła spokojnie. Była cudowna ,mądra, ukochana przez wszystkich.[/B]
[B]Była z nami tylko 6 lat. Dziękuję Wam.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo współczuję wiem co teraz przeżywacie , miałam nadzieję że się uda , tak bardzo w to wierzyłam , my też straciliśmy suczkę na nowotwór kości to cholerstwo bardzo szybko się rozwija , i chyba żadnemu psu nie udało się , miałam nadzieję że w przypadku waszego pieska będzie innaczej.Trzymajcie się jakoś w tych trudnych chwilach jestem z Wami :placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...