Jump to content
Dogomania

zapach schroniska a kapiele/czas


esos

Recommended Posts

po kapieli psisko ze schroniska nadal wydziele charakterystyczny zapaszek. kapiel byla dokladna, pod palcami czuc, ze siersc jest czysta, nie ma dreadow itp wynalazkow. czy sam zapaszek da sie z psa 'wymyc', czy jest to tez kwestia czasu - przestawienia sie psiaka na inne otoczenie, wydalenia z siebie zapachu/atmosfery schroniska?
a moze jeszcze raz wykapac psiaka?
zaznaczam, ze po pierwszej kapieli czuc zdecydowana poprawe (pies od grudnia jak trafil do schroniska nie byl kapany).

nie chodzi tu tez o charakterystyczny zapach psa po kapieli, to nie ta nuta ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy ja dobrze widze?... To ten z avatarka??? :multi::multi:
Widzialam go niedawno w schronie, tak se ciesze ze ma domek!! Gratulacje!!

Ja moja sunie kapalam 2 razy i dopiero po drugim praniu okazala sie czysta. Najgorzej bylo z glowa bo ciezko ja porzadnie wyszorowac i zapaszek byl... Ale juz nie ma :) Spokojnie, zapach sie ulotni z czasem nawet jesli go nie spierzesz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='esos']po 2 praniu pies juz calkiem stracil zapach schroniska :) dobrze jest :D[/QUOTE]
No to szybko poszło :multi: Może dzięki temu, że Agares mieszkał przy budzie... :hmmmm: Mój Malutki tracił zapaszek chyba przez miesiąc, przy częstych kąpielach... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tu - najprawdopodobniej jutro adoptuję suczkę ze schroniska i już myślę o jej kąpieli, ale pojawia się jeden problem, w tym tygodniu (powiedzieli, że najpóźniej we wtorek) miała zostać wysterylizowana. Moje pytanie brzmi - ile dni po sterylizacji mogłabym ją wykąpać? muszę czekać do zdjęcia szwów, czy mogę umyć ją wcześniej nie mocząc podbrzusza?

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam, ja tez mam wielka prosbe o jakis pomysl na to,jak usunac smrodek schroniskowy jesli suczka bedzie trzy dni po sterylce ? zapaszek jest okrutny, z rak go nie moge zmyc, a co dopiero z psa .... :)

Poprzedniczka sie odpowiedzi nie doczekala, ale moze ktos sie zlituje nad pierwszym postem nowicujsza na forum ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pies poschroniskowy potrzebuje czasu na pozbycie się zapachu, który co jak co jest zapachem emocji i doznań. Pies stresując się wydziela zapachy jak stresujący się człowiek. W tym wypadku nawet najdłuższa kąpiel nie pomoże, a tylko pogorszy sprawę.

Trzeba odczekać, aż pies się odstresuje i wtedy na spokojnie wykąpać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...