Jump to content
Dogomania

jaką hodowle polecacie?


Recommended Posts

witam
Niedawno straciłam swoja ukochaną suczkę yorczkę. Fila była wyciagnięta z meliny, miała nawet rodowód ale traktowana była jak zło konieczne bo nie chciała się rozmnażać więc nie przynosiła zysku:angryy: Po kilku trudnych miesiącach walki o zdrowie i zycie mojej Filuni sunia odeszła i zostawiła olbrzymia pustkę w sercu...
powoli rozglądam się za psiakiem tej rasy ( raczej nie wezmę teraz bo czuje że jest jeszcze za wcześnie i nie mogłabym pokochac nowego psiaka całym sercem) czy możecie mi polecić hodowlę gdzieś w okolicy z lubelskiego? mam małe dziecko a zalezy mi na tym zeby osobiście pojechac do hodowli, obejrzeć i poznac rodziców i właścicieli więc wolałabym żeby to było w miare blisko
zaznaczam że interesują mnie tylko szczeniaki (moga byc troszkę podrosnięte) z metryczkami, żadnych lewych miotów i ściem że nie mają metryczek bo są 10te itd. moga byc to oczywiście szczeniaki z jakimis wadami dyskwalifikującymi z wystaw czy z dalszego rozmnażania bo i tak na wystawy się nie wybieram i rozmnażać nie zamierzam, ale chodzi mi o to żeby psiak pochodził z prawdziwej hodowli od udokumentowanych przebadanych rodziców, dziadków itd
bardzo chetnie wybrałabym psiaka po rodzicach uprawiajacych agility bo chciałabym coś z tym psem robić

Link to comment
Share on other sites

w sierpniu wybieram się na urlop za granicę na pare tygodni więc najchetniej kupiłabym pieska we wrzesniu/październiku żeby już na spokojnie skupić sie na nim
możecie mi powiedzieć na jakie choroby robi się yorkom badania w hodowlach (zdaję sobie sprawe z tego że nie każda hodowla nazywająca się hodowlą musi sie przykładac do takich spraw jak przebadani rodzice itd) bo ja akurat w tej rasie nie orientuję się aż tak szczegółowo a chciałabym wybrac dobrą hodowle;-)


edit: niestety ale na yorklandzie nie znalazło mi żadnych hodowli w lubelskim :placz:

Link to comment
Share on other sites

nie ma ZK w zamościu o ile mi wiadomo ale będe dzwonic i się dowiadywać
w sumie to chodziło mi zakładając ten wątek bardziej o to czy jest ktoś tutaj w stanie polecić jakąś hodowlę z lubelskiego, bo np zna właścicieli lub ma psa od nich
albo odwrotnie jakiejśnie poleca bo coś tam ;-)

Link to comment
Share on other sites

Co do Duszka, to ja nie znam osobiście hodowczyni, ale kiedyś z nią 'rozmawiałam' e-mailowo, bo miałam jakieś pytanie o yorkach. Pani bardzo miła, odpowiedziała na moje pytania, sprawiała dobre wrażenie ;)


[COLOR=LightBlue]
[/COLOR] [SIZE=1][COLOR=LightBlue]P.S. [/COLOR][/SIZE][SIZE=1][COLOR=LightBlue]sacred PIRANHA - nawet nie wiedziałam że miałaś yorka :) Zawsze cię kojarzyłam z tym pieskiem z avatara ;)[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Karolina bo ja ogólnie strasznie nie lubie małych piesków hihhi Fila trafiła do mnie przypadkiem, po prostu bywałąm często u sąsiada pseudohodowcy i widywałam t ą suke, traktyował ją okropnie bo nie chciała mu się rozmnażać...po długich debatach i kombinacjach zabrałam ją do domu...no i zaszczepiła we mnie miłość do yorków choć u mnie mimo ze rodowodowa nie była typowym yorkiem...zawsze obcięta na krótko z irokezem na głowie, srednio przypominała typowe yorki z ulicy kokardki itp ale była moją największą iskiereczką i kurcze brakuje mi w domu takiego małęgo wypierdla plątającego się za mną wiecznie :-(

Link to comment
Share on other sites

napewno cena gra rolę
nie ukrywam, że szukam psa tylko i wyłącznie do domu do kochania, chciałabym coś z nim robić bo mam fioła na punkcie szkolenia psow ale napewno nie będe psiaka wystawiac ani rozmnażać więc najchętniej znalazłąbym nawet jakiegos pieska z wadą dyskwalifikująca z wystaw czy z dalszego rozmnażania jakby był tańszy. Podkreślam jednak że zdecydowałam się na pieska z rodowodem i w grę nie wchodzi zaden lewy miot ani psiak 15ty z miotu czy inne bajki że miałby rodowód ale tylko coś tam brakowało. Chcę psiaka z hodowli zxarejestrowanej, od ludzi którzy rozmnażają swoje psy z pasji a nie dla zysku nie patzrąc na zdrowie swoich suk i szczeniaków. Z tego powodu moge kupić nawet pieska najbrzydsego z miotu aby miał metryczkę i był od ludzi którzy kochali go od poczęcia :-)

Link to comment
Share on other sites

rozumiem, ponieważ sama szukałam pieska z rodowodem ale takiego nie drogiego:lol:
możesz zapytać hodowcę o pety lub kupić w przeciętnej hodowli gdzie pieski są kochane ale mają mniej osiągnięć i cena takiego pieska też napewno będzie inna;)
to ma być piesek czy też sunia?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1][COLOR=LightBlue]No właśnie... małe to, plącze się pod nogami, a człowiek się jednak przywiązuje ;)[/COLOR][/SIZE][SIZE=1][COLOR=LightBlue]Bardzo mi przykro z powodu Fili [/COLOR][/SIZE][SIZE=1][COLOR=LightBlue]:-([/COLOR][/SIZE]

Jeszcze wracając do Twojego pierwszego postu, to z tymi rodzicami w agility to wiesz jak jest... ;) Raczej ze świecą takich szukać ;)
Ale hodowca powinien ci doradzić i wybrać jakiegoś wesołego, kontaktowego, odważnego, zabawkowego psa, to potem będzie wam łatwiej w takich sportach :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam obecnie sunię, do odbioru będzie od 16tego sierpnia. Wszystkie szczegóły podam Ci jeśli chcesz prywatnie. Poza tym mogę polecić hodowlę mojej znajomej(w zasadzie znajomej mojej mamy), która hoduje yorki od ponad 25lat. Też ma teraz szczenięta, ale nie wiem czy sunia się znajdzie czy tylko pieski. Od razu zaznaczam-ani jej psiaki, ani moje, nie trenują agility-moje co najwyżej skoki przez kwiatki mojej mamy na ogrodzie:)

Link to comment
Share on other sites

Hodowle z Warszawy w których mozesz kupić ładne psiaki z rodowodem:)
-Desire
-Calamites
-Bargest
-Bluebell
-Dexter
-Palmos
-Smaragdina
-Nusa Dua
-Cud Natury
-Coś podobnego
-Bakarat
-Know How Poland
-Droghida
-Beautiful York
-Clarus
+polecam Ci zajrzeć tutaj:)
[URL]http://www.royal-canin.pl/index.php/hodowle[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']Hodowle z Warszawy w których mozesz kupić ładne psiaki z rodowodem:)
-Desire
-Calamites
-Bargest
-Bluebell
-Dexter
-Palmos
-Smaragdina
-Nusa Dua
-Cud Natury
-Coś podobnego
-Bakarat
-Know How Poland
-Droghida
-Beautiful York
-Clarus
+polecam Ci zajrzeć tutaj:)
[URL]http://www.royal-canin.pl/index.php/hodowle[/URL][/QUOTE]
Zaś ja polecam wycieczkę na sekcję YT w każdą środę od godziny 17:30 w Warszawie przy ul. Lubelskiej 5/7 i rozmowę z np. szefową tej sekcji i sędziami, którzy bardzo często są w ten dzień obecni w ZK.

Inna sprawa, że ciekawa jestem na jakiej podstawie moja przedmówczyni, którą pozwoliłam sobie zacytować, sporządziła swoją listę? Od razu uprzedzam, że nie dlatego pytam, że moja hodowla została pominięta - nie mam w tej chwili szczeniąt i w przynajmniej przez najbliższy rok nie planuję miotów u moich suk ale taka lista nie wydaje mi się sprawiedliwa dla innych, tutaj pominiętych.

Link to comment
Share on other sites

kochani dziękuje za pomoc
kontaktowałam się z kilkoma hodowlami z moich okolic i chyba zdecyduję się na hodowle Silver and White z Przemyśla, mają teraz szczeniaczki i bedą mieli we wrzesniu miot także będzie w czym wybierac, jesli trafi się jakiś piesek mniej wystawowy pani sprzedaje taniej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...