Jump to content
Dogomania

Jak "zmusić" yorka do kucyka...?


barberry

Recommended Posts

  • 1 month later...

[quote name='chi23'][B]Gosierra, ale tragedią można nazwać przepełnione schroniska i głodujące zwierzęta a nie papilotowanie...[/B][/QUOTE]

Popieram.
śmieszy mnie takie gadanie że papilotowanie i zakładanie gumek to zło.
Jestem ciekawa co było mówiono gdy trzeba było kopiować uszy czy ogony niektórym rasom, teraz na szczęście już nie trzeba tego robić, to czepiamy się gumek?.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Nie rozumiem jaki macie problem... czy w naturze psy robią sobie kucyki? ludzie opanujcie się! chcecie kucyki to kupcie sobie maskotki! pies to nie zabawka! a potem oj coś się dzieje z oczkami... ja mam yorka i na szczęście ma prawo być psem a nie zabawką do torebki. jak to możliwe, że wam te psy pozarastaly? moja jest strzyzona krótko na 3 mm. na zimę nie jest strzyzona. wszystko wokół oczu wycięte. może biegać, pływać i szaleć jak każdy normalny pies. ma 2 kg i biega przy rowerze. wasze psy to chyba na spacerach znają tylko wnętrze torebki... masakra. biedne psy..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dnia 12.11.2016 o 16:25, [email protected] napisał:

Nie rozumiem jaki macie problem... czy w naturze psy robią sobie kucyki? ludzie opanujcie się! chcecie kucyki to kupcie sobie maskotki! pies to nie zabawka! a potem oj coś się dzieje z oczkami... ja mam yorka i na szczęście ma prawo być psem a nie zabawką do torebki. jak to możliwe, że wam te psy pozarastaly? moja jest strzyzona krótko na 3 mm. na zimę nie jest strzyzona. wszystko wokół oczu wycięte. może biegać, pływać i szaleć jak każdy normalny pies. ma 2 kg i biega przy rowerze. wasze psy to chyba na spacerach znają tylko wnętrze torebki... masakra. biedne psy..

Ewidentnej nie masz żadnej styczności z hodowlą jakich kolwiek psów długowłosych, wgl chyba z żadną hodowlą psów rasowych! 

Inaczej takich pierdół byś nie pisał.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2016 o 16:27, [email protected] napisał:

Masakra... i jeszcze to klejenie uszu... ze względów estetycznych! ludzie jesteście powaleni... jak wam się dziecko urodzi to aż się boję co będziecie mu kleic...

A czy psu przy tego typu zabiegach dzieje sie krzywda? 

Nie rozumiem jak wielki ból du.py mogą mieć ludzie z powodu odmienności zdania innych osób, całkiem im obcych. To straszne. Taka mała rada-zacznijcie żyć własnym życiem! 

Psy długowłose, jak wzorzec mówi maja posiadać długie włosy a papiloty czy kucyki maja ułatwić ich pielęgnacje i uchronić przed zniszczeniem wlos. W wielu sytuacjach jak choćby wypad do lasu poprawiają komfort zwierzęcia i zapobiegają żmudnemu rozczesywaniu kołtunów.

Jesli nie lubisz kucyków, papilotów i pielęgnacji długiego włosa lepiej przejdź na temat buldogów czy mopsów bo wzorca nie zmienisz. 

Dziękuje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...