Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

[quote name='kagome19']Ja mam pytanko. Jeśli coś waży mniej niż 2 kilo ale ma większe wymiary niż maksymalny gabaryt B listu to muszę jako paczke wysłać?[/QUOTE]
nie koniecznie , może to "podchodzi " pod rulon
[CENTER][COLOR=Indigo]Wymiary przesyłek listowych
(nierejestrowanych, poleconych i z zadeklarowaną wartością)
[/COLOR] [/CENTER]
[COLOR=Indigo]
MAKSIMUM
Suma długości, szerokości i wysokości (grubości) - 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm
MINIMUM
Wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm
PRZY CZYM:

[/COLOR]
[LIST=1]
[*][COLOR=Indigo]Wymiary przesyłek listowych zwykłych, poleconych oraz z zadeklarowaną wartością nadawanych [B]w formie rulonu[/B] powinny wynosić:
Maksimum: suma długości plus podwójna średnica - 1040 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 900 mm
Minimum: suma długości plus podwójna średnica - 170 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 100 mm[/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=Indigo] Wszystkie wymiary przyjmuje się z tolerancją do 2 mm
Zwykłe przesyłki listowe, listy polecone i listy wartościowe, odbiegające od podanych wyżej wymiarów, mogą być przyjmowane przez Pocztę Polską do przewozu i doręczenia na warunkach szczególnych po uiszczeniu dodatkowych opłat.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek0502']ja moze glupie pytanko, ale zadam:
jak poslugiwac sie ksiazka nadawcza? czy wpisujemy tam tez paczki? czy tylko listy?
i co wtedy z potwierdzeniami nadania?

ps. przepraszam za brak polskich liter, ale w tym komputerze tak mam[/QUOTE]

potwierdzeniem nadania jest wpis w ksiazce nadawczej

ty wpisujesz do kogo wysyłasz a obok w rubryczce pani wpisuje nr listu poleconego, pieczatke, wage, cene itd czyli to samo co na zwykłym potwierdzeniu nadania



nie wiem jak jest z paczkami

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='sonia71']no to ja mam takie pytanko-czy zawsze szczegolnie przy pierwszych swoich bazarkach chodziłyście na pocztę najpierw określić koszty przesylek a dopiero potem do otrzymaniu przelewów znow na pocztę wysyłać -sorki za banalność pytania ;)[/QUOTE]


nie
ja wazylam na wadze kuchennej
i robię tak do tej pory
chociaz zdarza mis ię juz strzelac z kosztami wysyłki - tzn wiem ze np jedna ksiazka to wysyłka tyle i tyle itd
ale zazwyczaj i tak waże i sprawdzam w cenniku poczty polskiej (trzeba pamietac ze dojdzie kilka gramów za opakowanie)

co do wysyłki to zawsze po otrzymaniu przelewów

ale wyjscie na poczte tylko raz - w celu nadania przesyłki
za leniwa jestem zeby najpier ganiac na poczte zeby zwazyc ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jeżeli kupię paczuszkę karmy, która ma 60 g i drugą paczuszkę ale nie wiem ile ma...ale tu jest link:[url]http://www.dogomania.pl/threads/194829-Karma-Bosch-Josera-Royal-smako%C5%82yki-hill-s-i-inne-dla-pieska-i-kotka-25.10[/url]
chodzi mi o: [COLOR=Red][COLOR=Magenta]a) ROYAL CANIN JUNIOR pieski 2-12 MIESIĘCY 1 sztukę

to to jest jeszcze list?:razz:
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Pocahontas']słuchajcie.chcę coś komuś wysłać ale chciałabym aby ta osoba zapłaciła za przesyłkę.czyli chcę wysłać paczkę o wadze 1kg ale aby odbiorca zapłacił za przesyłkę.jaki druk zabrać z poczty i wypełnić?bo nigdy tego nie robiłam i jestem zielona ;-([/QUOTE]

nie ma czegoś takiego. Przesyłki pocztowe opłaca się z góry czyli w momencie nadania. Niech ci przeleje na konto za przesyłkę ta osoba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']A na jakich zasadach działa "przesyłka za pobraniem"? :)[/QUOTE]
To zupełnie inna bajka;)
Takie "dwa w jednym"
Usługa polega na tym ,że poczta doręczenie przesyłki na zyczenie nadawcy, wiąże z pobraniem od adresata ustalonej przez nadawcę kwoty którą przelawa następnie na wskazane przez nadawcę konto. Usługa droga i mało sprawna. Ma sens jedynie wtedy gdy strony nie mają do siebie zaufania- poczta przekazuje towar w zamian za pieniądze "z ręki do ręki". Tyle że jak adresat zmieni zdanie i przesyłki nie przyjmie to nadawca nie tylko ponosi koszty takiego nadania ale i zwrotu przesyłki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Agnezia']Możesz zapakować w pudełko i wysłać jako polecony, nie możesz tylko przekroczyć określonych wymiarów.[/QUOTE]

dokładnie, ja kiedys mialam coś nieważace 2 kg w pudełku i Pani powiedziala ze ze względu na gabaryty to juz jest paczka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasumi']a ile kosztuje polecony?[/QUOTE]

tutaj jest cennik - [url]http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm[/url]
wybierasz rodzaj przesyłki - list, list polecony, paczka, list z zadeklarowaną zawartością itp

a potem wagę i gabaryt

Isadora , jakies niemiłe doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...