Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

no to ja wam powiem co mi Pani na wiejskiej poczcie powiedziała jak wysyłałam taksowe obroże jako listy polecone,że przyszło pismo z centrali i ma nakłaniać klientów do wysyłania towarów paczką,bo list jak sama nazwa wskazuje służy do wysyłania korespondencji,zbaraniałam totalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Słuchajcie, mało że w grudniu na poczcie jest burdel, to jeszcze listy polecone i paczki mini nie mają pełnego monitoringu, czyli wiadomo że nadana i jest "w transporcie" i nic poza tym. Coś niewielkiego to faktycznie listem koszt mniejszy, ale np. list polecony priorytet powyżej 1kg, gabaryt B, kosztuje tyle samo, co paczka48, a taka z terminem jest szczegółowo monitorowana, wiadomo gdzie jej szukać, gdyby co. Ma też opcje ubezpieczenia, odbioru w punkcie, wartości.

Ja zawsze proszę o paczkę48 i radzę zrobić to samo, jeśli komuś zależy na czasie i na fantach. Właśnie wcięło polecony priorytet, wysłany do mnie tydzień temu, i nikt nie wie, gdzie jest, biuro obsługi też widzi tylko to, co ja w śledzeniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ponieważ ostatnio reaktywowałam swoją aktywność bazarkowa, jako formę wysyłki chciałam wam polecić PACZKĘ W RUCHU

przez internet wypełnia się dane adresata i wybiera się z którego kiosku będzie nadanie (czyli szuka się najbliższego dla siebie, który ma taką usługę)
imię nazwisko
tel
mail
kod kiosku
 

i albo samemu drukuje się kod kreskowy (etykietę) albo spisuje kod, który podaje się Pani/Panu w okienku 

cena:
paczka do 1 kg - 8,28 zł (jakoś tak)
natomiast powyżej 1 kg - 20 kg - 9,9 zł 


wysłałam ostatnio bardzo dużo przesyłek tym sposobem i nie było najmniejszego problemu :) 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, 3 x napisał:

ponieważ ostatnio reaktywowałam swoją aktywność bazarkowa, jako formę wysyłki chciałam wam polecić PACZKĘ W RUCHU

przez internet wypełnia się dane adresata i wybiera się z którego kiosku będzie nadanie (czyli szuka się najbliższego dla siebie, który ma taką usługę)
imię nazwisko
tel
mail
kod kiosku
 

i albo samemu drukuje się kod kreskowy (etykietę) albo spisuje kod, który podaje się Pani/Panu w okienku 

cena:
paczka do 1 kg - 8,28 zł (jakoś tak)
natomiast powyżej 1 kg - 20 kg - 9,9 zł 


wysłałam ostatnio bardzo dużo przesyłek tym sposobem i nie było najmniejszego problemu :) 

fajnie jak się mieszka w mieście ja do najbliższego kiosku mam 15 km

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, devoner napisał:

fajnie jak się mieszka w mieście ja do najbliższego kiosku mam 15 km

Nie martw się , ja nie mam pojęcia gdzie we Wrocławiu są takie kioski

na pewno nie na mojej trasie praca - sklep - dom 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.05.2018 o 20:27, devoner napisał:

fajnie jak się mieszka w mieście ja do najbliższego kiosku mam 15 km

oj

fakt, ja mam blisko, więc korzystam i dzielę się inf. z innymi

 

Dnia 26.05.2018 o 21:32, NikaEla napisał:

Nie martw się , ja nie mam pojęcia gdzie we Wrocławiu są takie kioski

na pewno nie na mojej trasie praca - sklep - dom 

sprawdź tutaj, może akurat 
https://www.paczkawruchu.pl/znajdz-kiosk/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

 

Poczta szykuje nam zmiany i co pewnie za tym idzie podwyżki. 

 

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 1 kwietnia 2019 r. Poczta Polska zmienia podejście do powszechnych przesyłek listowych w obrocie krajowym. Zmiana polega na wprowadzeniu nowych formatów S, M, L i rezygnacji z gabarytów A i B.

Tym samym, cena za usługę listową nierejestrowaną, poleconą i wartościową w obrocie krajowym uzależniona będzie głównie od dwóch parametrów:

1.  formatu przesyłki:

     · S – maksymalny wymiar koperty C5 do 500 g,

     · M – maksymalny wymiar koperty C4 do 1000 g,

     · L – ponad wymiar koperty C4, przy założeniu nieprzekroczenia wymiarów określonych w ustawie Prawo pocztowe - do 2000 g.

2.  kategorii czasu doręczenia (Ekonomiczna i Priorytetowa).

Zmiana ma na celu uproszczenie cennika poprzez redukcję pozycji cennikowych w zakresie przesyłek listowych z dotychczasowych 12 do 6. To również ułatwienie dla klientów, Pracowników Poczty Polskiej oraz dostosowanie oferty naszej firmy do zmieniającego się rynku przesyłek listowych.

 

111111.jpg.be791b653a9b29abcffb28a91d3eb51f.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Coś ja wysyłałam... a! list wartościowy. Babeczka na poczcie w ogóle nie wiedziała, czym to jeść, mimo wypełnionego formularza. Nawiasem mówiąc tego formularza szukały dla mnie wcześniej dwie osoby  :D

Stale im coś zmieniają.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 godzin temu, Figunia napisał:

Dziewczyny robiace duzo bazarkow. Przeczytajcie ten artykul. Poczta szykuje drastyczna podwyzke cen za uslugi. Mozna sie jednak, choc na rok, przed tym zabezpieczyc. Wszystko jest w art. - ktorego link wklejam.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25083&Itemid=55

bez sensu dotyczy tylko w pierwszym przypadku gabarytu A do 2kg,a w drugim gabarytu B do 350 g,a co z resztą?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Słuchajcie, wysyłka jest coraz droższa, proponuję żeby kupujący (jeśli chcą) pisali, z jakiego są miasta. Wtedy sprzedający będzie mógł (jeśli zechce) zapytać te osoby z jednego, czy może chcą łączną paczką, potem się podzielą. Szkoda kasy na pocztę.

To, oczywiście, jest praktykowane, ale parę razy przeoczyłam, bo trzeba latać po postach i sprawdzać, co kto kupił.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

UWAGA UWAGA UWAGA !!!!!!

Na info z paczkomatów.

Przed chwilą był w salonie telefonii facet. W szoku.

Żona dostała sms "coś tam coś tam, paczka oczekuje w paczkomacie, aby otrzymać kod odbioru zaktualizuj aplikację mobilną".

Otworzyła toto, zhakowali jej telefon, wyczyścili konta bankowe i coś tam jeszcze narobili, nie pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...