Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

[quote name='Viris']Moje e-przesyłki nadane w poniedziałek wieczorem dziś zostały odebrane. Tak więc polecam śmiało :)[/QUOTE]

moj inpost nadany w czwartek dotarł wczoraj :)
wysyłany jako odpowiednik poleconego ale nie priorytetu czyli doszedł zgodnie z planem :)

porównanie cen - z bazarku wysyłałam chawę
inpostem zapłaciłam 3,50 zł (jesli dobrze pamiętam, bo cieszyłam się jak głupia ;) albo max 3,70 zł)
w poczcie byłaby to przesyłka co prawda najlżejsza ale za to gabaryt B - wiec cena 5,95 zł

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

Pocztowe zmiany pociągną jeszcze jeden efekt-testowanie naszego zaangażowania,żeby psy jak najmniej straciły...
Jeśli ktoś nie ma inpostu i dodatkowo nie chce mu się dobrze opakować drobnych przedmiotów i/lub wymusić na własnej poczcie przyjęcia przesyłki poleconej regulaminowego wymiaru B tylko idzie na łatwiznę i oznajmi że wysyła wyłącznie paczki, to chyba zniechęci sporo osób do zakupów-w efekcie straci pies...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eski']czy przesyłkę awizowaną INPOST-u można odebrac w najbliższym POK czy trzeba się udac do oddziału ? wyczytałam na stronie, że w POK można tylko nadawac przesyłki i nabywac opakowania do nich. prawda to ?[/QUOTE]

mogę sie dzisiaj dopytac jak to jest z odbiorem
akurat mam jeszcze inposta do wysłania

Norel - gdzies spotkalam taki bazarek, ze własnie było jasno napisane że tylko paczka
dziewczyna mówiła, ze testowała poczty u siebie w miejscowości i nie dało rady inaczej
szkoda, bo czasami może być tak, że mimo zaangazowania panie na poczcie będa nie do przeskoczenia
chociaż jak pisalam wyżej - u mnie- pudełko o wymiarach 11x14x17 cm waga - niecałe 300 g - poszło bez problemu pocztą - listem poleconym, nadane w piatek wieczorem w poniedzialek w południe było u odbiorcy (Warszawa - Wieliczka)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']a ja mam normalnie stracha przed pójściem na pocztę. Już wcześniej panie marudziły na moje przesyłki B, teraz nie wiem co będzie[/QUOTE]
ja też... nie wiem co to będzie...
czyli w kartoniku mogę posłać, tak żeby nic nie brzęczało i stanowczo twierdzić że tam są książki? czy książki też nie mogą być?

Link to comment
Share on other sites

Mam ten sam problem właśnie.
Jutro (jak dojdą wpłaty) wybieram się na pocztę, i nie wiem czy dobrze obliczyłam ceny za wysyłkę..

Kiedyś wysyłałam od cholery książek z bazarku dla Alli Chrzanowskiej, i poszło to w formie E-paczki, czy jakioś tak, i pamiętam, że naprawdę dużo mniej zapłaciła niż gdybym miała to wysłać jako paczkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']a ja mam normalnie stracha przed pójściem na pocztę. Już wcześniej panie marudziły na moje przesyłki B, teraz nie wiem co będzie[/QUOTE]

nic nie będzie
będą marudzić jak marudziły ;)

[quote name='agucha007']ja też... nie wiem co to będzie...
czyli w kartoniku mogę posłać, tak żeby nic nie brzęczało i stanowczo twierdzić że tam są książki? czy książki też nie mogą być?[/QUOTE]

możesz
to co pisałam powyżej to w pudełeczko były zapakowane lekkie czkolady/czekoladki
nikt by mi nie uwierzył ze w tym pudełku sa dokumenty
nie dość że format ni w kij ni w oko to jeszcze waga "dokumentow" nieadekwatna do rozmiaru paczki
wysyłałam o wadze 300 g (czyli po ludzku to 3 standardowe czekolady) a w pudełku zmieściłby się ich z 8-10 ;)
[quote name='mala_czarna']Mam ten sam problem właśnie.
Jutro (jak dojdą wpłaty) wybieram się na pocztę, i nie wiem czy dobrze obliczyłam ceny za wysyłkę..

Kiedyś wysyłałam od cholery książek z bazarku dla Alli Chrzanowskiej, i poszło to w formie E-paczki, czy jakioś tak, i pamiętam, że naprawdę dużo mniej zapłaciła niż gdybym miała to wysłać jako paczkę.[/QUOTE]

będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eski']czy przesyłkę awizowaną INPOST-u można odebrac w najbliższym POK czy trzeba się udac do oddziału ? wyczytałam na stronie, że w POK można tylko nadawac przesyłki i nabywac opakowania do nich. prawda to ?[/QUOTE]

wysyłałam dzisiaj swojego inposta i się dopytałam - u nich można odbierać awizowane przesyłki
przypomnę tylko, że mój inpost miesci się "gościnnie" w wypożaczalni filmów i sklepie z winami
więc podejrzewam, że skoro tam odbiera się awizowane przesyłki to i w każdym innym można odebrać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']nic nie będzie
będą marudzić jak marudziły ;)
[/QUOTE]
miałaś rację :)
Miałam zapakowane przesyłki w małych kartonikach, padlo tylko pytanie czy nie wolę paczką wysłać bo różnica w cenie niewielka, a jak już miałby być list priorytet to juz w ogóle zwykła paczka tańsza. Na tym sie skończyło.... uffff

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']wysyłałam dzisiaj swojego inposta i się dopytałam - u nich można odbierać awizowane przesyłki przypomnę tylko, że mój inpost miesci się "gościnnie" w wypożaczalni filmów i sklepie z winami więc podejrzewam, że skoro tam odbiera się awizowane przesyłki to i w każdym innym można odebrać[/QUOTE] dzięki za info :) w takim razie trzeba będzie wypóbowac ten cały Inpost

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy któraś z ogarniających juz nowy system poczty polskiej bazarowiczek mogłaby wystawić małą ściągę??

Wczoraj stoczyłam bój na poczcie, próbując się dowiedzieć "co jest paczką a co listem" i nic juz nie wiem :( Z tego co mi próbowały wcisnąć jako list mogłabym puścić ewentualnie małą broszurkę, ale nic więcej..!!


Jak to jest naprawde...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amacariel']Czy któraś z ogarniających juz nowy system poczty polskiej bazarowiczek mogłaby wystawić małą ściągę??

Wczoraj stoczyłam bój na poczcie, próbując się dowiedzieć "co jest paczką a co listem" i nic juz nie wiem :( Z tego co mi próbowały wcisnąć jako list mogłabym puścić ewentualnie małą broszurkę, ale nic więcej..!!


Jak to jest naprawde...?[/QUOTE]

tak jak napisała ania, cofnij się kilka postów wstaecz

z tego co zauwazyłam, to zalezy od poczty
ja wysyłam w dwóch (koło pracy i domu) i nie miałam problemów
natomiast z tego co czytałam na dogo niektóre osoby mają problemy z wysyłką "większych: przesyłek które nie waża 2 kg
możesz się wykłócać i wmawiać Pani, ze wysyłasz dokumenty a że w takim a nie innym kształcie to już twoja sprawa ;)
albo zmienić poczte
nie mają prawa kontrolowac przesyłek
więc jest twoje słowo (co wysyłasz) przeciwko ich domysłom ;)
w regulamienie jest że możesz wysyłac tylko papiery (dokumenty i czasopisma czy jakoś tak)
a jednocześnie pozostał zapis w regulaminie i cenniku o gabarytach przesyłek nadawanych jako list polecony

ja bym sie kłóciła, jeśli przesyłka mieści się w gabarytach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Wysłałam juz w tym roku ok. 100 przesyłek (listy polecone gabaryt A i B) na kilku krakowskich pocztach.
NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO - poza ceną oczywiście[/QUOTE]

task to miło, ale z tego co niektóre osoby piszą to mają problem niestety :shake:

proponuję sprawdzac inposta allbo e-przesyłki (są tańsze)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']task to miło, ale z tego co niektóre osoby piszą to mają problem niestety :shake:

proponuję sprawdzac inposta allbo e-przesyłki (są tańsze)[/QUOTE]

a czy te problemy przypadkiem nie biora sie gł. ze złego pakowania przesyłki?:roll:
no nic - kazdy zrobi jak uważa
ja w kazdym razie będę omijać bazarki z wysyłka inną niz PP
Wole dołozyc te 2-3 zł a mieć przesyłke dostarczoną do domu przez listonosza który przychodzi o określonej godzinie . A w najgorszym razie ( gdy mnie nie zastanie) podejsc z awizem na pocztę kilka ulic dalej.
Jak bedę musiała latac po miescie i szukac punktów odbioru np inposta to nie tylko stracę czas ale i wydam na bilety tramwajowe to co zaoszczędziłam na przesyłce .
Ale jak mówię kazdy wybiera co mu odpowiada...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']a czy te problemy przypadkiem nie biora sie gł. ze złego pakowania przesyłki?:roll:
no nic - kazdy zrobi jak uważa
ja w kazdym razie będę omijać bazarki z wysyłka inną niz PP
Wole dołozyc te 2-3 zł a mieć przesyłke dostarczoną do domu przez listonosza który przychodzi o określonej godzinie . A w najgorszym razie ( gdy mnie nie zastanie) podejsc z awizem na pocztę kilka ulic dalej.
Jak bedę musiała latac po miescie i szukac punktów odbioru np inposta to nie tylko stracę czas ale i wydam na bilety tramwajowe to co zaoszczędziłam na przesyłce .
Ale jak mówię kazdy wybiera co mu odpowiada...[/QUOTE]

a sprawdzałaś gdzie masz inposta
bo może się okazac że całkiem blisko :)
mi się akurat tak złozyło :)

nie wiem jak dziewczyny pakowały że im panie nie chciały przyjąc
ja wysyłałam w kartonikach (o czym pisałam kilka postów/stron temu)
a odbierałam w kopertach babelkowych
nie wiem jak inaczej można jeszcze zapakowac

waże, że
eby wybrać taką opcję wysyłki i "dostawcy" żeby przesyłka dotarła i wszyscy byli z ceny i czasu dostawy zadowoleni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amacariel']taks - mogłabyś w takim razie doradzić - jak pakować by było dobrze? : )
mnie jedyne co przychodzi do glowy to kartoniki i bąbelki.. :)

[/QUOTE]

tak , dokładnie - rzeczy w kartonie, worku foliowym , zapakowane w papier , to juz zalezy co się pakuje. Wazne żeby, jesli jest kilka przedmiotów, "trzymały się kupy" a nie latały bezwładnie w opakowaniu i aby nic ostrego/kanciastego nie sterczało przez opakowanie.
A na zewnątrz koperta bombelkowa lub folia/ papier ( jesli to juz jest w kartonie)lub jesli karton solidny to tylko szeroka tasma przylepna i przy cięższych/wiekszych dodatkowo sznurek.
Jeśli przesyłka nie przypomina grzechotki która zaraz sie rozleci to nie sądzę aby były problemy z nadaniem.
Ja swoje rzeczy staram sie pakować "przyzwoicie" choc bez jakiegoś szaleństwa bo to nie jajka ani szkło. Ale tez zawsze biore poprawkę na to ,że list będzie rzucany, kotłowany z innymi przesyłkami w transporcie , sortowniach czy torbie listonosza.
Myślę, że problemy przy nadaniu biorą sie stąd ,że przesyłka juz w momencie startu budzi wątpliwosci czy dojdzie w całosci. Poczta woli cos takiego odrzucic niz ryzykować odszkodowanie za uszkodzenia.

Link to comment
Share on other sites

właśnie wróciłam z poczty, bałam się jak cholera.
Miałam do wyslania paczkę i e-przesyłkę - to bez problemu
Miałam też 2 listy polecone. Spakowałam je do kartoników takich dośc płaskich niedużych... Pani w okienku powiedziała, że na przyszłość listy polecone powinny być w kopertach, w formie listu, a nie tak jak te w kartonikach bo to są wtedy paczuszki. Ja jej powiedziałam "aha, ok" i przyjęła je, z uśmiechem na twarzy. Myślę, że na początku będą upominać, ale za pół roku mogą się bardziej czepiać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...