Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

[quote name='Isadora7']Niestety właśnie ćwiczę :([/QUOTE]

raz skladalam reklamacje - ciagneło sie ponad miesiac
raz przedłuzali - dostalam pisemko, ze sprawdzaj co sie stało i musza przedłuzyc termin
potem bez zadnego powiadomienia znalazlam w skrzynce awizo na przekaz pocztowy
poza czasem oczekiwania obyło się bez problemów tzn sam proces reklamacji
bo głównym problemem było to ze ukradli przesyłkę

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='kasumi']mam pytanie :) jeśli chcę zapakować coś (ważące mniej niż 2kg) w pudełko to liczy się jako list czy paczka?[/QUOTE]
tak, a mnie kiedyś pani zbyła tym, że list to tylko w kopercie, ew. w papier zawinięty...a jak już jest coś typowo w pudełko zapakowane (+ owinięte papierem, żeby było jednolicie) to już paczka, bo one nie mogą inaczej przyjmować.
Widzę, że w całej Polsce problemy z paniami na poczcie!!!!

Czyli pudełka też mogą iść jako polecone???

A wysyłał ktoś kiedyś rulony??? Zupełnie nie wiem jak sie za to zabrać :(

Link to comment
Share on other sites

Pudełka tez mogą być jako polecone. Pod warunkiem, że nie przekraczają określonych wymiarów. Początkowo brałam na pocztę wydrukowany regulamin tak aby miła pani w okienku nie mogła mi powiedzieć, ze nie przyjmie bo nie może. Jest regulamin, przesyłka spełnia warunki poleconego, więc nie dam sobie wcisnąć, że nie przyjmie. Teraz nie chodzę z regulaminem Panie się przyzwyczaiły, że nie dam sobie wejść na głowę. Ale dziś byłam świadkiem jak innego klienta uświadamiały, że to takie duże i się do torby listonoszowi nie zmieści itd. śmieszne bo u nas na poczcie listonosz nigdy nie zabiera poleconego większego niż malutki list. Kiedyś musiałam iść na pocztę po list z jedną parą frotowych podkolanówek (od OSY). Bo list miał podobno duże gabaryty :)

Link to comment
Share on other sites

Poszły pudełka dość długie jako list :)
Ale kręcenia nosem było...i cały oddział poczty był w to zaangażowany. Debata trwała nad tym czy to może iść jako list. W końcu panie orzekły, że 2 mm brakuje do limitu wymiaru....no i z łaską nadały jako list. Nawet jeden do Grecji ;)
A kolejka z tego powodu zrobiła się niemała.
Nie wiem jak ta poczta funkcjonuje i jak te kobiety w błąd wprowadzają ludzi!!!

Link to comment
Share on other sites

A co opakowania, to nie wiecie czy w regulaminie jest coś na ten temat? Może być folia?
Mnie na początku miłe panie ścigały za to, że w papier coś było popakowane.....fakt zmieniłam papier na koperty, bo to krócej schodzi,,,,ale mnie ganiały.

Tu jest cennik z 2009 roku...najświeższy
[URL]http://poczta-polska.pl/cennik.htm[/URL] i poczty ogólnej. Nie ma tam nic co do opakowania w co ma być zapakowany list. Ale może jest jakiś regulamin, który to określa.\

Panie na poczcie to chyba jakiś swój wygodny regulamin mają :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnezia']Pudełka tez mogą być jako polecone. Pod warunkiem, że nie przekraczają określonych wymiarów. Początkowo brałam na pocztę wydrukowany regulamin tak aby miła pani w okienku nie mogła mi powiedzieć, ze nie przyjmie bo nie może. Jest regulamin, przesyłka spełnia warunki poleconego, więc nie dam sobie wcisnąć, że nie przyjmie. Teraz nie chodzę z regulaminem Panie się przyzwyczaiły, że nie dam sobie wejść na głowę. Ale dziś byłam świadkiem jak innego klienta uświadamiały, że to takie duże i się do torby listonoszowi nie zmieści itd. śmieszne bo u nas na poczcie listonosz nigdy nie zabiera poleconego większego niż malutki list. Kiedyś musiałam iść na pocztę po list z jedną parą frotowych podkolanówek (od OSY). Bo list miał podobno duże gabaryty :)[/QUOTE]

mi kiedys nie przyniesli silikonowego etui na telefon komórkowy bo to "duzy" list (koprata mała babaelkowa)
jak zrobiłam awanture to teraz pinda nawet awizo nie zostawia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='basiapron']rezerwacja na pytania i odpowiedzi[/QUOTE]

A w Kołobrzegu na poczcie okienku, gdzie nadaje się przesyłki listowe polecone priotytet i zwykłe pani urzędniczka NIE CHCE przyjąć listu poleconego jeśli jest w papierze pakowym , oklejony taśmą, mówi,ze MUSI to być koperta powietrzna/bąbelkowa ???!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']Zawsze wysyłam do 2 kg wysyłki listem poleconym. Jest to tańsze niż paczka. Ważne jest aby była płasko zapakowana.[/QUOTE]
U nas panie na poczcie maja taka plastikowa miarkę i jakbym nie spłaszczała moje przesyłki, to coś większego nie przechodzi przez ich miarkę i już... Gabaryt B i wyższa cena, dlatego ja już od dawna więcej niż jedna rzecz nadaje paczka pocztową ekonomiczną i zawijam w szary papier za 0,90 gr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']zawsze możesz zmniejszyć kopertę , ja podklejam by za dużo luzu nie było , po prostu zaginam i przyklejam taśmą[/QUOTE]
Jak sie podkleja taśma to U NAS-he, he na poczcie pani każe na taśmie opisać z imieniem i nazwiskiem "OKLEJONE PRZEZ NADAWCĘ"- inaczej nie przyjmie.
Nie przyjmują też jeśli np. dla zabezpieczenia lub z innego powodu przymocujemy coś zszywaczem-każą przepakowywać. Co inna pani urzędniczka to inny "foch" i bez walki nie odchodzę od okienka:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiapron']tak jak napisałam na początku - wcale nie musi być specjalnie płasko, wszystkie wymiary mają dać sumę do 90 cm więc wysokość może być całkiem spora, zależy jakie to książki i ile :) i co masz na myśli pisząc płasko :)[/QUOTE]
Ma znaczenie czy całkiem "płasko" czy nie, jak nie jest całkiem "płasko", to już podchodzi pod Gabaryt B i wtedy jest drożej a przy liście poleconym priorytetowym to b. podraża przesyłkę ten Gabaryt B. Parę lat już wysyłam przesyłki z Allegro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='randall']A w Kołobrzegu na poczcie okienku, gdzie nadaje się przesyłki listowe polecone priotytet i zwykłe pani urzędniczka NIE CHCE przyjąć listu poleconego jeśli jest w papierze pakowym , oklejony taśmą, mówi,ze MUSI to być koperta powietrzna/bąbelkowa ???!!!![/QUOTE]

przecież to jest totalna bzdura. jak sobie czytam ten wątek to aż mi się nie chce wierzyć o co można się przyczepić...

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi - wysyłam kilka rzeczy, zawiniętych w worki czarne, nieużywane oczywiscie :evil_lol: na śmieci. Jeśli nie przekracza tych rozmiarów 90x60 cm, to może iść jako list, tak? Doradźcie mi tylko - jak to zaadresować? Jak i gdzie napisać adres?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow'] Jeśli nie przekracza tych rozmiarów 90x60 cm, to może iść jako list, tak? Doradźcie mi tylko - jak to zaadresować? Jak i gdzie napisać adres?[/QUOTE]
przeczytaj jeszcze raz uważnie co jest zacytowane z regulaminu poczty w pierwszych postach tego wątku
[I][SIZE=2][COLOR=darkred][B]MAKSIMUM LISTU:[/B]
Suma długości, szerokości i wysokości (grubości) - 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm[/COLOR]

t[/SIZE][/I][SIZE=2]o jednak zupełnie co innego niz worek 90x60 cm;) bo ten nawet gdyby był całkiem płaski to i tak daje sumę wymiarów 150cm[/SIZE][I][SIZE=2]
[/SIZE][/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='klimejszyn']powiedzcie mi, męczę się i męczę z obliczeniami, już sama nic nie wiem.
chcę wysłać buty, pudełko ma wymiary szer 23,5cm dł 27cm a wysokość 10 cm pójdzie jako list gabaryt B, czy już jako paczka ?[/QUOTE]
suma wymiarów to (23,5+27+10) 60.5 cm czyli jeszcze sporo brakuje do limitu ( 90 cm) - spokojnie list gabaryt B
ale zwróc też uwage na wagę przesyłki - nie może być więcej niż 2 kg bo powyżej tego to juz nie ma zmiłuj tylko musi być paczka ( i to bez względu na wymiary)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dziś byłam na poczcie z wysyłkami i bardzo miły pan strzelił mi wykład na temat e-przesyłek :)
Są przede wszystkim tańsze, co jest priorytetem w tym wątku.
Jedyne ograniczenia sa takie, że odbiorca musi lecieć na poczte po przesyłkę i nie wszystkie urzędy to obsługują (ale jest spis placówek i po kodzie pocztowym się wyszuka).
Gra warta świeczki przy ciężkich przedmiotach. Np. paczka 2-5 kg kosztuje 9,50 a nie 13.
Czy ktoś to "ćwiczył" ? To naprawde bardzo ...pociągające... :)
Tu link:
[URL]http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaFirmy&DF=Eprzesylka[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się znaleźć królika doświadczalnego (Advena - dzięki!!) i przetestowałam e-przesyłkę. Wczoraj o 11 wysłana, dziś o 9.30 doszła. Paka ważyła ponad 2kg i zapłaciłam 9,50 zamiast 13.
To jest naprawdę super :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Udało mi się znaleźć królika doświadczalnego (Advena - dzięki!!) i przetestowałam e-przesyłkę. Wczoraj o 11 wysłana, dziś o 9.30 doszła. Paka ważyła ponad 2kg i zapłaciłam 9,50 zamiast 13.
To jest naprawdę super :)[/QUOTE]
Potwierdzam! :)
Dostałam sms-a akurat, gdy byłam w pobliżu poczty na zakupach, więc od razu odebrałam przesyłkę.
Fajna sprawa też dla tych, co pracują, mogą wracając z pracy od razu wdepnąć na pocztę, zamiast zastać w domu awizo i lecieć jeszcze raz.
No i kwestie finansowe nie do pogardzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']I czas. Alice midnight zgodziła się być kolejnym królikiem :) - znów doręczenie w ciągu doby. Chyba się starają na początku bardziej.[/QUOTE]

E-przesyłka to nie jest taka całkiem nowa sprawa. Taniej bo nikt nie musi jej doręczać tylko jest do odbioru na poczcie, coś na kształt "poste restante" tyle, że człowiek dostaje powiadomienie o nadejściu. A dodatkowo powiem, że może być też jako pobraniowa , a zamiast sms-a może być mail :lol:
Naprawdę fajna sprawa, szczególnie jak się ma pocztę niedaleko lub po drodze, np. z pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']czy polecony moze isc zapakowany w papier? bo tak pakowaalm ostatnio przesyłki i babka, że nie, że zwykły może iść w papierze, ale polecony nie i musiałam przepakować ;///[/QUOTE]

jak w papierze?
jakos luzno zawiniety papier zamiast koperty czy jak?

ja pakuje w pudełka, te owijam papierem takim zwykłym jak do drukarki, sklejam tasma i nikt mi nic nie powiedział

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...