Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

[quote name='ick']Zawsze wysyłam do 2 kg wysyłki listem poleconym. Jest to tańsze niż paczka. Ważne jest aby była płasko zapakowana.[/QUOTE]
tak jak napisałam na początku - wcale nie musi być specjalnie płasko, wszystkie wymiary mają dać sumę do 90 cm więc wysokość może być całkiem spora, zależy jakie to książki i ile :) i co masz na myśli pisząc płasko :)

Link to comment
Share on other sites

Tak macie rację to zależy wszystko od pań w okienku..;).
Tak dlugo zmieniałam poczty,aż znalazłam i jest o.k....a :loveu:panie na tej poczcie wiedzą ,że wysłam na pomoc dla psiakow...i jest nawet sympatycznie...mamy zawsze temat rozmowy...o zwierzętach w potrzebie
Bo to ponoć list i powinien wejsć ( do tej klapki na listy) do skrzynki...tak mi też na różnych pocztach tłumaczono..:p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']Tak macie rację to zależy wszystko od pań w okienku...
Tak dlugo zmieniałam poczty,aż znalazłam i jest o.k....a panie wiedzą ,że wysłam na pomoc dla psiakow...
Bo to ponoć list i powinien wejsć ( do tej klapki na listy) do skrzynki...tak mi też na różnych pocztach tłumaczono...[/QUOTE]

mi też pani tak próbowała tłumaczyć , ale sie jej spytałam ....Od kiedy polecony ma wejść w klapke :grins: ...i pani scenka ;) opadła :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']No chyba jak jest wystarczająco płaski..No i są rozne skrzynki ...i rózne wielkości tych otworów z klapkami..
Trzeba wyszukać sympatycznych pań w okienku...[/QUOTE]

nie, chodzi o to, że listów poleconych nie wpycha się do skrzynek tylko doręcza do rąk :)

Link to comment
Share on other sites

Zaraz to dołącze na pierwszej stronie

NIE DAJCIE SOBIE WMAWIAĆ ŻE LIST MA WEJSĆ DO SKRZYNKI, to jest jedna wielka ściema. Jak list NAWET ZWYKŁY,NIE POLECONY jest za duży to oni zostawić muszą awizo że czeka przesyłka nierejestrowana gabarytowo za duża. I wielkość otworu skrzynki nie ma nic do wielkości listu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']nie, chodzi o to, że listów poleconych nie wpycha się do skrzynek tylko doręcza do rąk :)[/QUOTE]

Jeżeli wypełnisz na poczcie i podpiszesz pewien formularz - zgodę na to abyś otrzymywała listy polecone w skrzynce pocztowej to je otrzymasz bez awiza...Tak jest na naszej poczcie...
Mozna otrzymać listy polecone w skrzynce pocztowej bez awiza.
[COLOR=DarkOrange]To definicja listu poleconego PP
[B]DOPUSZCZALNA MASA: 2 000 g. [/B]
Zawartość [B]listów poleconych[/B] mogą stanowić oprócz korespondencji, dokumenty, prasa, książki oraz drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego, jednakże w listach poleconych nie można przesyłać [URL="http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:onclick=NewWindow2%28%29"]pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych[/URL]. W tym celu proponujemy skorzystać z przesyłki rejestrowanej[/COLOR].
[B]WYMIARY LISTÓW ZWYKŁYCH, LISTÓW POLECONYCH I LISTÓW WARTOŚCIOWYCH

[/B]Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM wymiary zwykłych przesyłek listowych, listów poleconych i listów wartościowych powinny wynosić:[B]
MAKSIMUM[/B]
Suma długości, szerokości i wysokości (grubości) - 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.
Wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm.
1. Wymiary listów zwykłych, druków, listów poleconych i listów wartościowych nadawanych w formie rulonu powinny wynosić:
[B]MAKSIMUM[/B]Suma długości plus podwójna średnica - 1040 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 900 mm.
[B]MINIMUM[/B]Suma długości plus podwójna średnica - 170 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 100 mm.

Link to comment
Share on other sites

dobrze to wszystko wiedzieć, żeby nie dać z siebie zrobić... jelenia:)
a ja właśnie zakupiłam koperty bąbelkowe rozmiar nieco wiekszy niż A4, za 34 grosze za sztukę, podobno na poczcie chodzą po cenie x 10,
wydaje mi się, że to dobry zakup , od firmy prod-handl. , jedyny warunek to zakup minimum 10 sztuk

a wspomniana folia bąbelkowa kosztowała za 40 m2 (imponująco wielki rulon:) - 24 zł
tak podaję a nuż komuś się przyda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='margaret']dobrze to wszystko wiedzieć, żeby nie dać z siebie zrobić... jelenia:)
a ja właśnie zakupiłam koperty bąbelkowe rozmiar nieco wiekszy niż A4, za 34 grosze za sztukę, podobno na poczcie chodzą po cenie x 10,
wydaje mi się, że to dobry zakup , od firmy prod-handl. , jedyny warunek to zakup minimum 10 sztuk

a wspomniana folia bąbelkowa kosztowała za 40 m2 (imponująco wielki rulon:) - 24 zł
tak podaję a nuż komuś się przyda[/QUOTE]


wow , gdzie tak tanio te koperty ??

Link to comment
Share on other sites

nie będe reklamować konkretnej firmy, chyba że ktos chce to na PW, jest z Wrocławia, i zdaje się też sprzedaż wysyłkową mają
w każdym razie wydaje mi się że takie firmy można znaleść na terenie całego kraju, ja wklepałam w google koperty bąbelkowe wrocław
i tak sobie szperałam, potem zagadałam na ich firmowe gg, upewniłam się czy moge kupic detalicznie, za ile i pojechałam, nawet blisko domu się okazało być:)
straciłam mniej czasu niż w kolejce w swoim urzędzie pocztowym:)

Link to comment
Share on other sites

co do InPostu - właśnie się wczoraj rozczarowałam
zamówiłam przesyłkę, nie było mnie w domu, zostawili awizo i okazało się że trzeba to odebrać na jakimś zadupiu gdzie trudno środkami komunikacji się dostać więc w efekcie drożej by wyszło , na szczęście szwagier odebrał (napisałam mu upoważnienie) bo był w okolicy samochodem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiapron']co do InPostu - właśnie się wczoraj rozczarowałam
zamówiłam przesyłkę, nie było mnie w domu, zostawili awizo i okazało się że trzeba to odebrać na jakimś zadupiu gdzie trudno środkami komunikacji się dostać więc w efekcie drożej by wyszło , na szczęście szwagier odebrał (napisałam mu upoważnienie) bo był w okolicy samochodem[/QUOTE]
[B]
dokładnie ja mam tak samo ... w mojej dzielnicy nie ma ... a trzeba odebrać na zagwizdowie [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzia_kuzik']Dzial dla mnie rewelacyjny .
Skoro mozna pytac to ja pytam :
Czy 7 zl za wysylke ksiazki ( koperta babelkowa, znaczek i wysylka) to duzo??
Czekam na odp i z gory dziekuje

Wole sie zapytac niz jesli psiaki mialyby tracic :)[/QUOTE]
zalezy od ciężkości książki. Koperta bąbelkowa to cena w zależności od poczty ale koło 1,5zł myśle. Ale wg mnie nie jest to jakiś konieczny wydatek, książkę można owinąć w gazetę która nic nie kosztuje. Jeśli przesyłka waży poniżej 500 g to za samą wagę za polecony ekonomiczny byłoby 5,10 zł (przyjęłam gabaryt B).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiapron']zalezy od ciężkości książki. Koperta bąbelkowa to cena w zależności od poczty ale koło 1,5zł myśle. Ale wg mnie nie jest to jakiś konieczny wydatek, książkę można owinąć w gazetę która nic nie kosztuje. Jeśli przesyłka waży poniżej 500 g to za samą wagę za polecony ekonomiczny byłoby 5,10 zł (przyjęłam gabaryt B).[/QUOTE]

ja nagminnie wyrywam wnetrzności z kopert bąbelkowych
i w nie pakuję rózne rzeczy na co daję zwykłą kopertę, które kupuję po 50 czy ilestam sztuk
to znacznie obniza koszty wysyłki
czesto zeby nie dawac koperty bąbbelkowej zabezpieczam daną rzecz jak dziewczyny wyzej wspomniały gazetą lub jakąs folią
i na to zwykła koperta
do pakowania paczek używam zas resztek z rulonów papieru do plotera ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']mi też pani tak próbowała tłumaczyć , ale sie jej spytałam ....Od kiedy polecony ma wejść w klapke :grins: ...i pani scenka ;) opadła :diabloti:[/QUOTE]

no mi właśnie tak pani w okienku wytłumaczyła i dając się zrobić w bambuko, zmieniłam polecony na paczkę:roll::oops:

Teraz już będę "forsować" polecone:evil_lol: przy zachowaniu ich przepisowych wymiarów oczywiście:)

Link to comment
Share on other sites

a mi poszło na poczcie bez problemów - wysyłałam sporo książek w kopertach bąb., wypisałam kwity na polecone i powiedziałam pani w okienku - "będę wysyłać jako listy polecone ekonomiczne", pani zabrała sie do ważenia i opisywania kwitów, nie było żadnych dąsań, prób naciągania itp. na koneic uśmiechnęła się i sobie nawzajem podziękowałyśmy, pełna profeska, życzę wszystkim takich wizyt na poczcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']no mi właśnie tak pani w okienku wytłumaczyła i dając się zrobić w bambuko, zmieniłam polecony na paczkę:roll::oops:

Teraz już będę "forsować" polecone:evil_lol: przy zachowaniu ich przepisowych wymiarów oczywiście:)[/QUOTE]

wiesz ja w 1szym momencie zwątpiłam ...ale ogarnąwszy się złapałam ,,wiatr w żagle ,, ;teraz już będziesz wiedziała że masz walczyć o swoje racje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']najważniejsze ..nie dać się pani w okienku ;)[/QUOTE]

Taaaaak, ja przeszłam z paniami w okienku bój. Teraz jak podchodzę, to już wiedzą, że będzie polecony ekonomiczny. No chyba, że jest cięższy niż 2 kg, wtedy paczka:) Generalnie swojego czasu szły ode mnie ilości hurtowe i Panie w okienku raczej za mną nie przepadały i chyba starały się mnie zniechęcić do korzystania z ich poczty:mad:

Ja zawsze przed podaniem kosztów wysyłki ważę "towar" i podaję kupującemu dokładny koszt.
[URL]http://www.cennik.poczta.lublin.pl/index.php?ramka=krajowe/formularze/k_polecony.php&boczek=menu/kraj.html[/URL]
Wysyłam w głównie w kopertach bombelkowych. Kiedyś książki pakowałam w reklamówki i papier jednostronnie zadrukowany, ale za długo mi zajmowało pakowanie i strasznie mnie irytowała ta czynność :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pocahontas']ja mam inny problem.zakończył się bazarek kosmetykowy i wszystko wysyłam listem poleconym ekonomicznym.ale kosmetyki mają różne kształty.boję się że mi cofną kopertę.ktoś już coś takiego wysyłał?[/QUOTE]

ostatnio wysyłałam kopertę A4 z okrągłym pudełkiem po lodach w wśrodku, całkiem latającą :) Była taka gruba, że musiałam nad okienkiem podać bo w szczelinie się nie zmieściła :) Oczywiście jako polecony :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...