Jump to content
Dogomania

Założenie przytuliska


KasiaTOZ

Recommended Posts

Zapytać zawsze można w Urzędzie Miasta. Albo lepiej w jakimś mniejszym urzędzie gminy, wiejskim. Moze kilka gmin by było zainteresowanych? Czyli powiat? Czasem podpowiedzą, kto ma na zbyciu ziemię i budynki po jakimś upadłym małym przedsiębiorstwie? Moze z takim właścicielem sie dogadać o spółkę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Zapytać zawsze można w Urzędzie Miasta. Albo lepiej w jakimś mniejszym urzędzie gminy, wiejskim. Moze kilka gmin by było zainteresowanych? Czyli powiat? Czasem podpowiedzą, kto ma na zbyciu ziemię i budynki po jakimś upadłym małym przedsiębiorstwie? Moze z takim właścicielem sie dogadać o spółkę?[/QUOTE]

a jak myślisz będą mogli to przekazać na rzecz schronu czy fundacji czy w dzierżawe, bo dzierżawy nie bierzemy pod uwagę

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem w TOZie od 3 lat. Myśleliśmy o przytulisku, bo u nas na terenie powiatu nie ma żadnego. Wspomnieliśmy o tym władzom... Oj, żebyście widzieli ich miny. Nie ma szans.

U nas jest tak, że psy są wywożone do takiego punktu przetrzymania w okolicznej wsi na tydzień i ogłaszane na stronie internetowej. Jeśli nie zgłosi się właściciel, pies jest przewożony do odległego Chorzowa. Tam w Chorzowie jest fajne schronisko, ale kurczę chcielibyśmy mieć tu taki mały azyl, na powiedzmy 10 psów. Jeśli znajdujemy psa w sobotę, to jest zamykany w klatce u weta i czeka aż na poniedziałek na wywiezienie... Dużo zachodu. Ale taką umowę ma gmina i ona na pewno nam nie pomoże w finansowaniu.

Wydaje mi się, że pierwsze, co trzeba zrobić - jeżeli przytulisko ma być choć częściowo finansowane przez gminę - to porozmawiać z władzami, szczególnie tymi od ochrony środowiska. I dowiedzieć się, jak w danym mieście/powiecie jest rozwiązywany problem bezdomnych psów. Jeżeli są już umowy i oferta finansowa jest korzystna, to nie wierzę, by władze zgodziły się na przytulisko :roll: Ewentualnie trzeba by szukać takich prozwierzęcych wtyków we władzach miasta, zawsze się znajdzie radny-kociarz czy jakiś dyrektor-psiarz. I u niego zasięgnąć języka, co robić i jak to robić.

Chyba że ktoś ma jakieś rozwiązanie, chętnie bym się dowiedziała co tu robić.. Szczególnie mnie szlag trafia, kiedy mamy zgłoszenie o psie w piątek wieczorem czy sobotę i z tym zwierzakiem nie ma co robić, dwa dni potem wisi w klatce u weta - straszne :shake:

Link to comment
Share on other sites

Był tu na dogo punkt przetrzymań, taki na 10 psów, bo miasto (nie pamiętam, Chorzów?) ogłosiło przetarg na taką właśnie działalność gospodarczą. I zgłosił się facet z miejscem pod taki mini-schronisko,jakąś cenę podał do przełknięcia i wygrał. Ale nic to nie miało współnego ze stowarszyszeniem czy gminą, po prostu taka forma działalności gospodarczej. Ale jest to juz jakis punkt zaczepienia, moze współpracy, tak myślę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Był tu na dogo punkt przetrzymań, taki na 10 psów, bo miasto (nie pamiętam, Chorzów?) ogłosiło przetarg na taką właśnie działalność gospodarczą. I zgłosił się facet z miejscem pod taki mini-schronisko,jakąś cenę podał do przełknięcia i wygrał. Ale nic to nie miało współnego ze stowarszyszeniem czy gminą, po prostu taka forma działalności gospodarczej. Ale jest to juz jakis punkt zaczepienia, moze współpracy, tak myślę.[/QUOTE]

Z tego co piszesz, rozumiem, że miasto samo ogłosiło takie zapotrzebowanie... A co innego jeśli my z tym wyskoczymy, kiedy gmina ma już umowę z firmą wywożącą psy. Ja już straciłam nadzieję na takie przytulisko małe czy punkt, im to się zwyczajnie nie opłaca :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...