Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='ekostraż_wrocław']No widzisz, cały czas marnujesz mój czas,[/QUOTE]

sam marnujesz i jeszcze nudny jesteś i powtarzalny

i taki kogucik trochę, piórka puszysz i pokrzykujesz jak chłopaczek w piaskownicy

bawisz mnie niezmiernie, ale nie chcę zaśmiecac wątku więc naprawde odpuszczam

baw się dalej sam - jestem w czwartek i oczekuję, że będziesz aktywny w dyskusji - forum będzie duże, można błysnąć

wszystkich czytających przepraszam za kolegę i za to, że się wdałam w te dysputy

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, ale w czwartek nas nie będzie. Pracujemy zawodowo i nie odnosimy ZADNYCH profitów z ochrony zwierząt, w tym z zajmowania się "bezpańskimi pieskami". Nie mamy też już możliwości "zwolnienia się" z pracy,

Nasze stanowisko udostępnimy a) Pani Poseł, b) tutaj (za ok. 1 h), c) Dorocie Dąbrowskiej z KTOZ (poparła je już w prywatnej korespondencji), d). Wyszyńskiemu z VIVY POLSKA.

Co oni z nim zrobią, ich sprawa. ENJOY!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']2. [B]Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli [/B]i bez oznakowania umożliwiającego kontakt z właścicielem lub opiekunem.
3. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

Ten zapis może zostać zinterpretowany jako zakaz spuszczania psów bez smyczy poza ogrodzonym terenem prywatnym!!! Bo w ustawie jest mowa o kontroli a nie nadzorze! A jaką kontrolę ma się nad psem puszczonym luzem poza psami wyszkolonymi, które na komendę "stój" zatrzymują się w miejscu i poza psami posiadającymi obroże elektryczne? Żadną. Moim - i nie tylko moim - zdaniem zapis ten da do ręki narzędzie tym urzędasom, którzy generalnie psom i ich właścicielom są nieprzychylni!!!!![/QUOTE]

Ależ! Przecież już teraz gmina(/dzielnica ?) sama już reguluje czy właściciele mogą wyprowadzać psy na smyczy/w kagańcu lub oba razem. To bodajże reguluje Ustawa
z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (poprawcie mnie jeśli się mylę). Czy są gminy, gdzie prawo dopuszcza puszcanie psów luzem bez smyczy i/lub kagańca?

Link to comment
Share on other sites

MTF Zalesie, przejrzyj ten wątek - wiem, że jest długi - znajdziesz.
Może ten link Ci pomoże
[URL]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.php?pliki=aktual_arch13[/URL]
A tu pozwolę sobie zacytować:
"Obserwuję pewną niepisaną "zasadę" w działaniach ustawodawcy, a mianowicie w wielu "kontrowersyjnych" ustawach skupia sie uwagę społeczeństwa na jakimś "nośnym medialnie" zapisie ustawowym, z którego - po burzy - ustawodawca sie wycofuje, a pod nosem, cichcem wchodzą inne zapisy, na które nikt nie zwrócił w tej zawierusze uwagi! Oby nie było tak i tym razem!"

[B]Polecam post #400, str.40.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj otrzymałam maila z Biura Poselskiego Pani Joanny Muchy o treści:
[quote]Szanowni Państwo,

W związku z pracami nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt posłanka Mucha zaprasza na spotkanie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, które odbędzie się w najbliższy czwartek (25 listopada) o godzinie 10.00 w sali 307 w budynku B gmachu Sejmu RP.

Projekt na wszelki wypadek załączam (jest też dostępny na stronie [URL="http://www.zespoldlazwierzat.pl/"]www.zespoldlazwierzat.pl[/URL]). W kwestii zapisów dotyczących uśmiercania zwierząt posłanka już deklarowała, że złoży autopoprawkę do projektu (czyli wycofa z projektu zmiany w tym zakresie), na pewno jednak będzie okazja żeby dokładnie wyjaśniła ten problem i zebrała wszystkie pozostałe uwagi.

Wszystkie organizacje, które chcą wziąć udział w spotkaniu proszę o maile zwrotne (z wskazaniem osób delegowanych na spotkanie) do jutra do godziny 18.00 kiedy to będę zgłaszał listę gości do Biura Przepustek.

Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym organizacjom.

W przypadku pytań proszę o kontakt pod numerem 505 871 813.

Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz Żukowski
Biuro Poselskie Joanny Muchy
kom. +48 505 871 813
fax +48 81 532 12 72[/quote]Czy będą uczestniczyć w spotkaniu Pani Sędzia Jadwiga Osuchowa oraz Pani Mecenas Dorota Dąbrowska ?

Mam nadzieję, że tak, wówczas będziemy mieli pewność, iż jest szansa i nadzieja dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

No cóż...
Właściwy projekt nie został opublikowany z powodu "splotu niedopatrzeń i niepomyślnych zbiegów okoliczności" - bardzo chciałabym wiedzieć, jakich. Szczególnie interesują mnie "niedopatrzenia", bo "zbiegi okoliczności" już mniej. Znajdzie się winny?:cool3:
Pan profesor Elżanowski odciął się od projektu, ale w komentarzu do petycji znów się do niego przyznał.
Wciąż te ....niepomyślności?

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani

W nawiazaniu do Pani e-maila wyjasniam ze nasz projekt ustawy znajduje
sie na naszej stronie [URL="http://www.sdz.org.pl/"]http://www.sdz.org.pl[/URL] a nie jakis krazacy po internecie
jesli chce Pani zapoznac sie z prawdziwym projektem to zapraszam na
nasza strone a jesli chce Pani czytac wstawiane przez jakies osoby
inne projekty to zyczymy Pani milej lektury i prosimy o nie obrazanie
nas, co do darczyncow prosze wypowiadac sie we wlasnej osobie a nie za
wszystkich bo jak narazie mamy bardzo duzo ludzi ktorzy zaufali strazy
dla zwierzat i chetnie nam pomagaja, ale rowniez nie brakuje tych
ktorzy krytykuja, moze Pani cos zrobi dla dobra zwierzat i przesle nam
mila informacje pozdrawiam biuro SdZ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']Szanowna Pani

W nawiazaniu do Pani e-maila wyjasniam ze nasz projekt ustawy znajduje
sie na naszej stronie [URL="http://www.sdz.org.pl/"]http://www.sdz.org.pl[/URL] a nie jakis krazacy po internecie
jesli chce Pani zapoznac sie z prawdziwym projektem to zapraszam na
nasza strone a jesli chce Pani czytac wstawiane przez jakies osoby
inne projekty to zyczymy Pani milej lektury i prosimy o nie obrazanie
nas, co do darczyncow prosze wypowiadac sie we wlasnej osobie a nie za
wszystkich bo jak narazie mamy bardzo duzo ludzi ktorzy zaufali strazy
dla zwierzat i chetnie nam pomagaja, ale rowniez nie brakuje tych
ktorzy krytykuja, moze Pani cos zrobi dla dobra zwierzat i przesle nam
mila informacje pozdrawiam biuro SdZ.[/QUOTE]

To Janda, a nie żaden rzecznik, chyba, ze RZECZNIK także nie ma pojęcia o składni w języku polskim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='millarca']Czyli że mam rozumieć, że Wasze stanowisko jest takie, że skoro po znowelizowaniu Ustawy zwierzętom będzie tylko trochę lepiej a nie zajefajnie, to należy nowelizację upupić?[/QUOTE]
Mylisz się. Nasze stanowisko jest takie, że projekt, który właśnie rozpoczął swoja ścieżkę legislacyjną, znacznie los zwierząt pogorszy.
Mało istotne jest w tym momencie, co ma na swojej stronie SdZ.
Mtf, 2 miesiące temu, to była zabawa w chowanego, która pewnie jeszcze by trwała, gdyby nie jeden z posłów, który ujawnił rozdawany do podpisu projekt.

Link to comment
Share on other sites

Na prawdę nie chcę Cię urazić, ale ja z tego zrozumiałam właśnie, że nowelizacja nie jest dostatecznie dobra, bo w zasadniczy sposób nie zmieni regulacji odnoszących się do zwierząt bezdomnych.

Tymczasem w innym poście przeczytalam, że projekt naklada na gminy obowiązek sterylizacji bezdomnych zwierząt, cofa przepisy, które mówią, że myśliwy może zastrzelić psa, wprowadza zakaz posiadania zwierząt dla osób, ktore dopusciły się znęcania się nad zwierzetami.

Jak dla mnie to już coś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Z czasem,czy z transportem?
Bo jeśli z transportem to może coś się wyklaruje? Zaraz się będę dowiadywać![/QUOTE]

z czasem, bo Dorota ma pracę dość poważną i nie ma możliwości poprzestawiać niektórych spraw

[quote name='BartekR']Ależ! Przecież już teraz gmina(/dzielnica ?) sama już reguluje czy właściciele mogą wyprowadzać psy na smyczy/w kagańcu lub oba razem. To bodajże reguluje Ustawa
z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (poprawcie mnie jeśli się mylę). Czy są gminy, gdzie prawo dopuszcza puszcanie psów luzem bez smyczy i/lub kagańca?[/QUOTE]

tak sa takie gminy, gdzie psy swobodnie mogą spacerować bez smyczy, wcale ich nie mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='millarca']Na prawdę nie chcę Cię urazić, ale ja z tego zrozumiałam właśnie, że nowelizacja nie jest dostatecznie dobra, bo w zasadniczy sposób nie zmieni regulacji odnoszących się do zwierząt bezdomnych.

Tymczasem w innym poście przeczytalam, że projekt naklada na gminy obowiązek sterylizacji bezdomnych zwierząt, cofa przepisy, które mówią, że myśliwy może zastrzelić psa, wprowadza zakaz posiadania zwierząt dla osób, ktore dopusciły się znęcania się nad zwierzetami.

Jak dla mnie to już coś.[/QUOTE]

czytałaś ocenę projektu Frotki????

Link to comment
Share on other sites

Zatem tak: rozszerzenia zapisu o uśmiercaniu, polowaniach i odstrzałach nie chcesz Ty, Emir, Gaja i OTOZ i to brzmi rozsądnie.

Brak uzasadnienia projektu i nieudana definicja niehumanitarnego traktowania - może i macie racje, nie wiem, to według mnie nie istotne.

Zakaz wypuszczania nieoznakowanych psów - pod tym podpiszę się obiema rękami. Kiedy pracowałam w schronisku do znudzenia powtarzałam: adresatka, adresatka, adresatka!!!
Zakaz prowadzenia schronisk dla zysku - też się pod tym podpisuję, nie załatwia sprawy, ale to krok w dobrym kierunku.
Europejska Konwencja Ochrony Zwierząt Towarzyszących ma zapis, że schroniska to zakłady charytatywne.

Dobrze to zrozumiałam, czy jest coś jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...