Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='MaDi']Nie widziałam jego wystąpienia:oops: Taki pyzaty mi się zawsze z bokserem( nie psiakiem:evil_lol:) kojarzy jak Go widzę.:evil_lol: Zajrzyj na stronkę SdZ pełno tam jego zdjęć to się upewnisz.[/QUOTE]

Podczas wystąpienia p. Jandy tego dnia,wisiałam przez cały program na telefonie żeby powiedzieć,że same kłamstwa opowiada.Nie dodzwoniłam się,cały czas było zajęte.Podają numery telefonów,a dodzwonić się nie można. . . . .
Mnie osobiście facjata tego pana od początku była nieszczera. . . . ./lekko to ujmę/

Link to comment
Share on other sites

tabaluga, wedlug mnie wszystko rozbija sie o pkt. 6. brak tolerancji dla innych poglądów. Pisze w wlasnym imieniu, ogolnie moge napisac o sobie ze jestem tolerancyjna, tylko jak mozna byc tolerancyjnym na dogo do osob ktorzy rozmnazaja zwierzeta, dla ktorych zycie poczete to swietosc, nawet psa i kota. Niewazne ze co roku mamy okolo 90 tys. niechcianych zwierzat, ze brak schronisk, a te ktore sa to 90 % z nich mozna smialo nazwac mordowniami. Co i rusz powstaja nowe org. pro zwierzece z gory nastawione na zysk, poprzez lamanie prawa. Wiele z obecnych schronisk prowadzone sa przez najstarsza org. pro zwierzeca w Polsce, ktora tez jest nastawiona na zysk a nie na walke z populacja zwierzat, i poprawieniem dobrostanu zwierzat w tej placowce.:-( Obluda, obluda i jeszcze raz obluda.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][LEFT]OK , wiele przedstawionych tu analiz jest trafnych .Potrzebne są wnioski.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]1.[/B][B] Może wiedzy brak?[/B] Zapytam bezczelnie kto kiedykolwiek przeczytał STATUT ZKWP? Zapytam nieśmiało ,kto zna statut . Ilu spośród członków zna REGULAMINY ? Zna ,a nie tylko wydaje mu się że znają . Kto choć raz miał w ręku ustawę o ochronie zwierząt ? Bez podstawowej wiedzy zginamy kark wchodząc do recepcji ZK ,a przed wyleniałym , najbardziej durnym działaczem, kumplem kogoś „ważnego” ,padamy na kolana żeby ten zechciał coś zrobić . Tylko dlatego panienki z recepcji tarmoszą za uszy doświadczonych hodowców .[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]2. [/B]Związek Kynologiczny to MY WSZYSCY, członkowie ,ponad 26 tysięcy osób ,a nie tylko przewodniczący , ZG, rzecznik, pseudo działacze, sekcyjni , kluby ,sędziowie itd. Organy ZK są wyłącznie po to aby ADMINISTROWAĆ i ORGANIZOWAĆ działania stowarzyszenia na podstawie uchwalonych zasad, statutu i regulaminów. Organy ZK nie są niewzruszonym ,absolutnym bytem. Podlegają KONTROLI i OCENIE . Czyjej ocenie? NAS CZŁONKÓW . I konsekwencji we wdrażaniu wniosków. [/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]3. [/B]Jeżeli w skali mikro , gdzieś w oddziale dzieje się niedobrze , obojętnie czego to dotyczy , są twarde dowody ,to doprowadzenie do normalności i egzekwowanie jest NASZYM zadaniem. Nie liczy się liczba wystąpień do ADMINISTRATORÓW , liczy się wynik końcowy. Zgłosić to dużo za mało . To jest NIC! Administratorzy przywykli do tego że mogą nie reagować na przekręty bo IM NA TO ZEZWOLILIŚMY . [B]Nie egzekwując od nich działania ,sami codziennie sikamy sobie na głowę .[/B] Płacimy składki , płacimy leniom bardzo wysokie kwoty za wystawianie psów ,a oni BAWIĄ SIĘ za nasze pieniądze . Im pasuje . Nam widocznie tez ,skoro nikt nie protestuje.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]4. [/B]Oczywiście można nic nie zmieniać .Bohaterkę wątku przyjmą do wiadomego grona , a ona już wyegzekwuje zginanie karku od niewiernych . Ona ma MOTYWACJE . :p
Wybór należy do nas .[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]To tytułem wstępu .[/LEFT]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior'][url]http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/powiesiem-te-suki-bo-sie-puszczay_131424.html[/url]

wprawdzie artykuł z zimy, ale takie właśnie pokrzywieńce skorzystają z tej ustawy.....[/QUOTE]
Straszne... i ta bezkarność, ludzie nie boja się bo wiedzą,że jeśli spotka ich kara to i tak specjalnie jej nie odczują( na szczęście zdarzają się sprawiedliwe wyroki wprawdzie rzadko, ale mam nadzieje,że to się wkrótce zmieni).

Link to comment
Share on other sites

A tam .Czepicie się .Ważne jest co innego . Wazne jest to , że w Sejmie "działa" parlamentarny zespół (pseudo)przyjaciół zwierząt i że prezydium tego zespołu jest APOLITYCZNE :p. To jest sukces, to podstawa , tak mówi piękna przewodnicząca zespołu posłanka Joanna Mucha, w przerwach między sesjami fotograficznymi w tabloidach . :angryy:
[FONT=Verdana][URL]http://www.polityczni.pl/sejm_o_zwierzakach_wspolnym_glosem,audio,50,4442.html[/URL][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi'][B]Działa, działa tylko nic nie zdziałała...[/B] W Lublinie tez były spotkania, które miały zmienić los zwierząt i co? I NIC. [B]Posłanka brała w nich udział i co? I ZAPOMNIAŁA.[/B][/QUOTE]
Koalicja dla Zwierząt
[url]http://www.koalicja.org.pl/koalicjanci.php[/url]
[B]Przystąpili[B][/B][/B]

[B][B]Joanna Mucha,[/B][URL="http://sejm.gov.pl/poslowie/posel6/248.htm"]posłanka PO z Lublina[/URL][I](przystąpiła 23.04.2008)[/I]
[/B]

W czerwcu do Biura posłanki trafił wstępny projekt zawierający propozycje zmian w uoz opracowany przez Koalicjantów. I...?

Link to comment
Share on other sites

Te spotkania były związane głównie z problemami woj lubelskiego( ale i ogólnopolskimi ), zapraszane były miejscowe organizacje, pracownicy schroniska,weterynarze itp. miały to być dyskusje cyklicznie, ale jakoś ten pomysł umarł.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][LEFT][B] PARLAMENTARNY ZESPÓŁ PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT[/B][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]Powstał w dniu 13-02-2009[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT] [LEFT][LEFT][URL]http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/skladzesp?OpenAgent&56[/URL]

[LEFT][LEFT] [B]Posiedzenia :[/B][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]1. 19-03-2009 Sprawy bieżące ,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]2. 02-04-2009 Sterylizacja wolno żyjących kotów oraz ich oznakowanie, sprawy bieżące ,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]3. 01-07-2009 Wybór wiceprzewodniczącego zespołu, sprawy bieżące ,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]4. 26-08-2009 Spotkanie prezydium zespołu. Omówienie planu pracy zespołu,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]5. 27-08-2009 Przyjęcie planu pracy zespołu, sprawy bieżące,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]6. 24-09-2009 Dyskusja nad bieżącymi i przyszłymi wyzwaniami w zakresie ochrony zwierząt w Polsce i Europie ,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]7. 09-02-2010 Sprawy bieżące ,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]8. 04-03-2010 Prace nad wprowadzeniem tematu dobrostanu zwierząt do programów szkolnych,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]9. 10-06-2010 Omówienie projektu małej nowelizacji ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt ,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]10. 25-06-2010 Prace nad projektem małej nowelizacji ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt,[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]11. 08-07-2010 Ciąg dalszy prac nad projektem .
[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]
Wnioski:[/B][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]A. [/B] wybory prezydium i przyjęcie planu pracy Zespołu, zajęło pół roku! W tym czasie Zespół zajmował się wyłącznie sprawami bieżącymi, cokolwiek to znaczy , wyjąwszy 2 kwietnia 2009 r., kiedy to Zespół, o zgrozo , sterylizował wolno żyjące koty ...;)[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]B. [/B] od 10 czerwca 2010 r. Zespół pracuje nad szkicem koncepcji zmiany ustawy , nazywając go szumnie projektem małej nowelizacji ustawy , co nie jest prawdą . Sprawa ta zajęła już trzy kolejne posiedzenia zespołu , bez ujawnienia jakichkolwiek rezultatów .[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]
Zadanie: [/B]zakładając , że nad własnym planem pracy Zespół pracował pół roku ,oblicz ile lat zajmie posłom opracowanie projektu małej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt . :evil_lol:[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]
[/LEFT]
[/LEFT]
[/LEFT]
[/LEFT]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.polityczni.pl/sejm_o_zwie...o,50,4442.html[/url]
W 18 minucie przestałam słuchać. . . . . . .przecież to jakieś kpiny,o czym oni tam mówią.Cyt:"policjant raz upomni,drugi raz upomni,a potem mandat.nie wielki,tylko taki żeby zadziałał. . . . ."to się nazyawają zmiany w prawie - cyrk. . . . .
Na wsiach cierpią zwierzęta i to nie tylko psy,koty. . . . .cierpią zwierzęta gospodarskie,cierpią świnki morskie,królczki miniaturki,ptaszki w skandalicznych warunkach,w maleńkich klatkach.Króliki na ubój trzymane w klateczkach wielkości koszyka na zakupy,żyjące w odchodach,w których są robaki.Kozy,nigdy nie wypuszczane z chlewa/bo po co,jak zaraz będą zjedzone,jeszcze tylko miesiąc,dwa/.Byki,w chlewach,na metrowym łańcuchu,postawione tyłem do wejścia,nie mające nawet możliwości łba odwrócić w stronę światła,żyjące tak 1,5 roku.Potem do rzeźni,to po co ma chodzić po świecie. . . . . To co dzieje się w melinach,tam gdzie jest dużo biednych,wypaczonych dzieciaków,nikogo nie obchodzi.Dzieci katuką,rzucają się szczeniakami jak piłeczkami.Wlewają kotom piwo,które rodzice i ich goście nie wypili.Dzieci piją,małe dzieci piją i zatracaja się naśladując starszych.
[B][COLOR="#ff0000"]Ja takie rzeczy widzę niemal co dnia.[/COLOR][/B][COLOR="#000000"]Nie mogę nic zrobić.Policja odsyła do dzielnicowego,lub wójta,a ci śmieją się i mówią,żebym zajęła się swoim życiem,że ludzie cierpią itd. . . . .[/COLOR]
I coś Wam powiem - chranią w tym sejmie,a nic się nie dzieje,nic nie zmienia.Mnie już życia nie wystarczy i jestem pewna,że nie odejdę z tego świata spokojna,że coś się zmieniło,że zwierzęta żyją godnie.Chrzanić to wszystko. . . . . . .ja osobiście popłakać tylko mogę i od czasu,do czasu nawciskam tym "ludziom",gospodarzom. . . . . .
Przepraszam,za to co tu napisałam,ale to prawda,której ja nie mogę zmienić i jest mi bardzo przykro.

Link to comment
Share on other sites

Poczytajcie słodkie komentarze na stronie zespołu posłanki Joanny Muchy .

Ela
[I]"Śpię spokojniej wiedząc, że ktoś zajmuje się sprawą traktowania zwierząt w tym kraju. Same organizacje pozarządowe nie podołają bez wsparcia instytucjonalnego. Dziękuję za inicjatywę i życzę sukcesów."
[/I]Eliza[I]
"Bardzo dziękuję za inicjatywy i ogromny wkład pracy, jesteście Państwo bardzo wartościowymi ludźmi, ale żeby nie było tak słodko to trochę, powątpiewam w to uwrażliwianie sędziów i prokuratorów.Jestem jednak za zaostrzeniem kar i wystarczyłby zapis, że kara musi być bezwzględna i dotkliwa. [/I]"

Nie ma ani jednego komentarza krytycznego !

Cud ... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A czego się po pracach "zespołu parlamentarnego" spodziewacie poważnego?
Przeciez to farsa a nie żaden organ do konkretnej pracy nad problemami z którymi boryka się ciemny lud .Raczej jedna z wielu grup towarzyskich mniej lub bardziej jawnie wzajemnie się adorujących- po prostu dobra zabawa
zresztą wystarczy poczytać jakie to mamy zespoły w parlamencie
[url]http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/listazesp?OpenAgent&6[/url]
i kazdy z członków zespołu przyjaciół zwierząt nalezy równocześnie do kilku( nawet 5-7) innych zespołów
Pani Przewodnicząca na przykład należy do 5 zespołów z czego w dwóch pełni funkcje wiceprzewodniczącej.
O jakiej realnej pracy i zaangażowaniu może byc mowa...

Link to comment
Share on other sites

polecam też ten artykuł:

[url]http://www.wiadomosci24.pl/artykul/facebook_stop_mordowaniu_psow_na_euro_2012_150280. html[/url]

i filmik, gdzie babka szuka swojego zaginionego psiaka w rowie z martwymi psiakami... ale to co znajduje na końcu :placz:...takie maleństwo..... :shake:

[video]http://s827.photobucket.com/albums/zz196/dapple1001/?action=view&current=MOV02E.flv[/video]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ingrid44']Kochani Zaprotestujcie ! ! !

[URL="http://www.fejsik.pl/Masowa-EKSTERMINACJA-psow-przed-Euro-2012-Facebook-protestuje-a262"]http://www.fejsik.pl/Masowa-EKSTERMINACJA-psow-przed-Euro-2012-Facebook-protestuje-a262 [/URL][/QUOTE]
Podpisałam petycję,ale wypełniłam na wyczucie/nie znam angielskiego/ i nie pokazało mojego nazwiska,tylko tekst i że jestem z Polski - nie wiem,czy to ma jakieś znaczenie do ważności głosu.Na stronie jest widoczne.Powiem,że jestem wstrząśnięta,tym co zobaczyłam,okropne.Czego potrzeba,żebyśmy stali się prawi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Coś strasznego:-( Przecież jeżeli nie zadbają o sterylizację/kastrację to ten proceder uśmiercania zwierząt będzie zataczał błędne koło:shake:[/QUOTE]

W sposób ukryty to samo dzieje się u nas. Sprawa polega na odsłonięciu tajemnic. Nawet jeśli się powiadamia wszystkie instytucje, które z mocy prawa maja tego prawa pilnować to i tak gówno z tego wynika. WIELKIE GÓWNO. Żaden urzędolony buc u nas nie jest lepszy od tych tam, zdziczałych, azjatyckich, skorumpowanych kretynów co chronią ludzi przed jakoby pogryzieniami przez bezdomne psy. Jeszcze trochę i u nas będzie oficjalnie to samo. Za ochroną zwierząt w Polsce stoi tylko KASA, niewiedza, urzędnicze lenistwo i korupcja. Takie państwo prawa mamy w Polsce. Jak chcecie przykłady to się porozglądajcie. Możemy sobie na Berdyczów pisać i patrzeć (także na zespoły zespołów komików w sejmie) na to robienie nam wody z mózgu. Ostatnia kampania prezydencka jest najlepszym przykładem jak bardzo maja nas włodarze tego śmiesznego kraiku w DUPIE. Idź matole oddaj głos i ....... spieprzaj dziadu boś nie potrzebny. Im niepotrzebne też psy - oni maja siebie nawzajem - NIE WIDZICIE TEGO - to im starcza.

Link to comment
Share on other sites

Tak,u nas też rozgrywają się psie tragedie. Gminy nie widza problemu bezpańskich psów bo szkoda im wyłożyć pieniądze na odławianie zwierząt mimo,że jest to ich obowiązek, suki wałęsają się rodząc w ukryciu młode, fakt część z nich zginie,ale te które przeżyją będą rozmnażać się dalej, w końcu i tak jakaś część z nich trafia do schronisk. Można przecież edukować,zachęcać do sterylizacji,pomagać w niej, ale po co? Łatwiej pozbywać się " problemów" po cichu często dziwnymi sposobami:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny'][B]W sposób ukryty to samo dzieje się u nas. [/B]Sprawa polega na odsłonięciu tajemnic. Nawet jeśli się powiadamia wszystkie instytucje, które z mocy prawa maja tego prawa pilnować to i tak [B]gówno z tego wynika. WIELKIE GÓWNO. Żaden urzędolony buc u nas nie jest lepszy od tych tam, zdziczałych, azjatyckich, skorumpowanych kretynów co chronią ludzi przed jakoby pogryzieniami przez bezdomne psy. [/B]Jeszcze trochę i u nas będzie oficjalnie to samo. [B]Za ochroną zwierząt w Polsce stoi tylko KASA, niewiedza, urzędnicze lenistwo i korupcja. Takie państwo prawa mamy w Polsce. [/B]Jak chcecie przykłady to się porozglądajcie.[B] Możemy sobie na Berdyczów pisać i patrzeć (także na zespoły zespołów komików w sejmie) na to robienie nam wody z mózgu. Ostatnia kampania prezydencka jest najlepszym przykładem jak bardzo maja nas włodarze tego śmiesznego kraiku w DUPIE. Idź matole oddaj głos i ....... spieprzaj dziadu boś nie potrzebny. Im niepotrzebne też psy - oni maja siebie nawzajem - NIE WIDZICIE TEGO - to im starcza[/B].[/QUOTE]
[LEFT][LEFT][SIZE=3][B]Prawda ! Nic dodać nic ująć !

[/B][/SIZE][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]Weźmy dla przykładu [B]Inspekcję Weterynaryjną , służbę rządową [/B]która w praktyce nadzoruje wykonanie postanowień ustawy o ochronie zwierząt . Między innymi nadzoruje schroniska i co roku z tej działalności sporządza sprawozdanie do Ministerstwa Rolnictwa . Czy ktokolwiek zna choć jeden przypadek gdzie GLW albo PLW wykonaliby swój obowiązek i zgłosili do policji przypadek znęcania się nad zwierzętami ? Zna ktoś , bo ja nie . [B]Ta służba jest kompletnie ślepa [/B]. Zgłoszenia po interwencji robią organizacje prozwierzęce i wolontariusze . Za co rządowi urzędnicy biorą pieniądze ? [/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][B]Zostawmy na chwilę Ukrainę , u nas naprawdę jest co robić ...[/B][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]Więcej tu:[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][URL]http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/432639,katowanie_psow_jest_bezkarne.html[/URL] [/LEFT]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Podpisałam petycję,ale wypełniłam na wyczucie/nie znam angielskiego/ i nie pokazało mojego nazwiska,tylko tekst i że jestem z Polski - nie wiem,czy to ma jakieś znaczenie do ważności głosu.Na stronie jest widoczne.Powiem,że jestem wstrząśnięta,tym co zobaczyłam,okropne.Czego potrzeba,żebyśmy stali się prawi?[/QUOTE]

Wszystko jest w porzadku. Odchaczylas okienko gdzie pisze zeby ukryc dane dla ogladajacych. Glos sie napewno liczy.

Ja cala noc nie spalam z powodu tych Ukrainskich Barbarzyncow ! Nie powinnan byla ogladac zdjec. To samo pamietam ze zdjec robionych w Oswiecimiu z roznica ze to byli ludzie a tutaj "najlepszy przyjaciel czlowieka"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...