Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Mój komentarz do kwestii tytułowej jest taki, że to co wydawało się, że będzie pomagało zwierzętom, de facto w nie uderza! Warto odkryć dlaczego tak się stało ponieważ wszystko wskazuje na to, że inicjator i twórca tej zmiany chce kontynuować swoją szlachetną misje i w tym celu, jako pierwszy, zapisał się już do nowoutworzonego Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

[URL]http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/skladzesp?OpenAgent&97[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='farabutto']Mój komentarz do kwestii tytułowej jest taki, że to co wydawało się, że będzie pomagało zwierzętom, de facto w nie uderza! Warto odkryć dlaczego tak się stało ponieważ wszystko wskazuje na to, że inicjator i twórca tej zmiany chce kontynuować swoją szlachetną misje i w tym celu, jako pierwszy, zapisał się już do nowoutworzonego Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

[URL]http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/skladzesp?OpenAgent&97[/URL][/QUOTE]

Niech zgadnę...Przewodniczący ma nadzieję też iść w ministry po paru saltach na zwierzęcej trampolinie?

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

od razu chciałam zaznaczyć, że nie jestem trolem :).
Czytam Wasz wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi. Natomiast temat był poruszany i macie opinie na ten temat. Czy mogę prosić o radę.
Reprezentuje serwis z ogłoszeniami o zwierzętach i jestem w kropce. Żeby te ogłoszenia weryfikować, chcieliśmy wprowadzić tylko podział na sprzedaż rasowych=rodowodowych i na adopcje. Jednak hodowle zarejestrowane, które mogą sprzedawać swoje szczenięta, też mają czasami psy bez rodowodu. Udostępniając kategorie sprzedaży mieszańców, musielibyśmy się liczyć, że pojawią się tam też ogłoszenia od osób prywatnych.
Druga kwesta, udostępniając dział Adopcje, myślimy o schroniskach, ale też jest dużo osób, które z dobrym, szczerych pobudek chcą pomóc i szukają też domu dla bezdomnych, ale też dla swoich szczeniąt, a niby też nie można oddać psa. Są psy i nie znikną z dniem 1 stycznia i nie wiem, jak teraz przeorganizować serwis. Proszę Was o opinię.

Ola

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola Mikos']Witam serdecznie,

od razu chciałam zaznaczyć, że nie jestem trolem :).
Czytam Wasz wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi. Natomiast temat był poruszany i macie opinie na ten temat. Czy mogę prosić o radę.
Reprezentuje serwis z ogłoszeniami o zwierzętach i jestem w kropce. Żeby te ogłoszenia weryfikować, chcieliśmy wprowadzić tylko podział na sprzedaż rasowych=rodowodowych i na adopcje. Jednak hodowle zarejestrowane, które mogą sprzedawać swoje szczenięta, też mają czasami psy bez rodowodu. Udostępniając kategorie sprzedaży mieszańców, musielibyśmy się liczyć, że pojawią się tam też ogłoszenia od osób prywatnych.
Druga kwesta, udostępniając dział Adopcje, myślimy o schroniskach, ale też jest dużo osób, które z dobrym, szczerych pobudek chcą pomóc i szukają też domu dla bezdomnych, ale też dla swoich szczeniąt, a niby też nie można oddać psa. Są psy i nie znikną z dniem 1 stycznia i nie wiem, jak teraz przeorganizować serwis. Proszę Was o opinię.
Ola[/QUOTE]

Zaznaczam, ze nie jestem prawnikiem ale sądzę, że mozna podzielic oferowane sprzedawane psy na "rasowe" i "w typie rasy" tak jak zrobiono to w ustawie o ochronie zwierząt, w części dotyczącej ras zakwalifikowanych jako agresywne
" w typie rasy" oznacza to, ze pies pasuje do wzorca rasy, ale nie ma rodowodu. Na tomiast "adopcje" dotycza wszystkich psów bezdomnych szukających domu i sa nieodpłatne natomiast wymagaja spisania umowy adopcyjnej z tymczasowym posiadaczem (schronisko, organizacja, wolontariusz)
Czyli wypada że bez 3 opcji się nie obejdzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola Mikos']Witam,

bardzo dziękuje Pani Agato.
Też mi chodziło o to, że jeżeli nie można sprzedawać psów z niekontrolowanych źródeł, to czy my powinniśmy pozwalać na emisje tego typu ogłoszeń. Ta kategoria "w typie rasy", czy mieszańce, będzie na to pozwalała.

Pozd.[/QUOTE]
Ja to bym Ci proponował przeczytać dokładnie ustawę. Gdzie tam jest napisane, że nie można ogłaszać szczeniaków?
Zgodnie z ustawą nie wolno rozmnażać i wprowadzać do obrotu poza miejscem chowu i hodowli.
Ogłaszanie nie jest jeszcze wprowadzaniem do obrotu, a tym bardziej rozmnażaniem. Więc z czym masz problem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Ja to bym Ci proponował przeczytać dokładnie ustawę. Gdzie tam jest napisane, że nie można ogłaszać szczeniaków?
Zgodnie z ustawą nie wolno rozmnażać i wprowadzać do obrotu poza miejscem chowu i hodowli.
Ogłaszanie nie jest jeszcze wprowadzaniem do obrotu, a tym bardziej rozmnażaniem. Więc z czym masz problem?[/QUOTE]
Chyba zartujesz? jesli nie wolno rozmnazac to skad sa szczeniaki do oglaszania? Chyba nie bocian je przyniosl?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Chyba zartujesz? jesli nie wolno rozmnazac to skad sa szczeniaki do oglaszania? Chyba nie bocian je przyniosl?[/QUOTE]
Nie bocian, ale rodzice mogli zostać rozmnożeni nie w celu handlowym. Może przez przypadek? Może w celu zaspokojenia psiej chuci? A może w celu rozdania szczeniaków gratis? Już widzę udowadnianie w sądzie działania sprawcy z zamiarem... :evil_lol:

Tak czy siak, ogłaszanie szczeniaków nie jest zabronione!

Link to comment
Share on other sites

zobaczcie co dostałam na pw

Już nie mam spokoju ....
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/14/36895515095717351163517.jpg/][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/9819/36895515095717351163517.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Przebrnąłem przez tekst ustawy i uważam, że wszystkie te regulacje z powodzeniem mogłyby funkcjonować w wielu krajach. W Polsce są problemy, bo zwykle każdy z nas, zamiast stosować przepisy zgodnie z intencją ustawodawcy, szuka dziury w całym.To źle rokuje naszym Braciom.
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Nie bocian, ale rodzice mogli zostać rozmnożeni nie w celu handlowym. Może przez przypadek? Może w celu zaspokojenia psiej chuci? A może w celu rozdania szczeniaków gratis? Już widzę udowadnianie w sądzie działania sprawcy z zamiarem... :evil_lol:

Tak czy siak, ogłaszanie szczeniaków nie jest zabronione![/QUOTE]
Twoj cytat:
Zgodnie z ustawą nie wolno rozmnażać i wprowadzać do obrotu poza miejscem chowu i hodowli.
Owszem masz racje ze nie jest zabronione oglaszanie szczeniakow.
Znajac zapis w ustawie, gdyby to odemnie zalezalo, zazyczyla bym sobie udokumentowania ze osoba rozmnozyla psy zgodnie z zapisem w ustawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto'][FONT=Verdana]Przebrnąłem przez tekst ustawy i uważam, że [U]wszystkie[/U] [U]te regulacje z powodzeniem mogłyby funkcjonować w wielu krajach. W Polsce są problemy, bo zwykle [B]każdy z nas[/B], zamiast stosować przepisy zgodnie z intencją ustawodawcy, szuka dziury w całym.To źle rokuje naszym Braciom.[/U]
[/FONT][/QUOTE]
Niektórzy [B]Z NAS[/B]... przykre to.... :-(

Link to comment
Share on other sites

Albo ktoś zgrywa głupa... albo sorry nim jest.:crazyeye:
Proponuje jeszcze raz wgryźć się w ustawę. "Rozmnażanie i sprzedaż poza miejscem hodowli". Pseudohodowca szuka furtki? no to może się zdziwić.
Jest też zapis o obligatoryjnej sterylizacji/kastracji. Jeśli ktoś szuka furtki i pisze o tym oficjalnie to żal mi takiego delikwenta a przede wszystkim jego psów:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola Mikos']Witam,

bardzo dziękuje Pani Agato.
Też mi chodziło o to, że jeżeli nie można sprzedawać psów z niekontrolowanych źródeł, to czy my powinniśmy pozwalać na emisje tego typu ogłoszeń. Ta kategoria "w typie rasy", czy mieszańce, będzie na to pozwalała.

Pozd.[/QUOTE]
Czyli nic się nie zmieni. Mam nadzieję, że takie serwisy będą za to bardzo srogo karane. Pies urodzony w hodowli bez papierów to niby skąd? Jak to w Polsce - aby obejść prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Twoj cytat:
Zgodnie z ustawą nie wolno rozmnażać i wprowadzać do obrotu poza miejscem chowu i hodowli.
Owszem masz racje ze nie jest zabronione oglaszanie szczeniakow.
Znajac zapis w ustawie, gdyby to odemnie zalezalo, zazyczyla bym sobie udokumentowania ze osoba rozmnozyla psy zgodnie z zapisem w ustawie.[/QUOTE]

Ado-jeje ogłaszanie płatne lub bezpłatne nie jest zabronione jeżeli Firma publikująca ogloszenie podaje kontakt do oglaszającego. Firma publikujaca ogloszenie nie ma obowiązku sprawdzania czy zwierzę pochodzi z legalnej czy też nielegalnej hodowli. Natomiast jest to rola organów administracyjnych lub skarbowych które moga sprawdzac czy hodowla jest rejestrowana legalnie czy tez nie.
Ciekawam co się bedzie działo na Allegro i innych internetowych sklepikach ze zwierzetami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Ado-jeje ogłaszanie płatne lub bezpłatne nie jest zabronione jeżeli Firma publikująca ogloszenie podaje kontakt do oglaszającego. Firma publikujaca ogloszenie nie ma obowiązku sprawdzania czy zwierzę pochodzi z legalnej czy też nielegalnej hodowli. Natomiast jest to rola organów administracyjnych lub skarbowych które moga sprawdzac czy hodowla jest rejestrowana legalnie czy tez nie.
Ciekawam [B]co się bedzie działo na Allegro i innych internetowych sklepikach ze zwierzetami[/B].[/QUOTE]
Nic się nie będzie działo. To znaczy nic nowego. A niby dlaczego miałoby się dziać?

Link to comment
Share on other sites

Ano dla tego, że oferować do kupna można tylko psy z zarejestrowanych hodowli. Ja już myślę o zorganizowaniu akcji "uświadamiania" wystawców psów na Allegro :-)
Hodowcy psów rasowych są to naogół osoby zrzeszone w organizacjach kynologicznych i pobieraja tylko zwrot "kosztów produkcji" obciążony zresztą podatkiem. "Okazjonalni hodowcy" mogą psa tylko podarować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='funia']zobaczcie co dostałam na pw

Już nie mam spokoju ....
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/14/36895515095717351163517.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/9819/36895515095717351163517.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL][/QUOTE]


To wszystko dzieje się w XXI wieku, to też - można podpisywać petycję:
[URL]http://www.ptroa.co.il/petition/[/URL] :-(

Link to comment
Share on other sites

Mam zapytanie nastepujace.
czy uwazacie ,ze psa ktory ugryzl czlowieka (dziecko)sie usypia
Czy uwazacie ,ze psa ktory zagryzl czlowieka(dziecko)sie na miejscu zabija?

wyczytaklam dzisiaj ,ze huski tak pogryzl glowe malego dziecka ,ze umarlo w szpitalu ,a psa uspono .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...