Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

Dziś tam straszne zamieszanie, wszyscy całują swoje tabliczki z nazwiskami, piją pożegnalną herbatę (?), żegnają się i udają, że wszystko będzie dobrze. Nie należy posłom psuć takiego pożegnania.

Poza tym Pro Animals ma tam swojego człowieka - i to posła.:evil_lol:

Obiecuję, że od nowej kadencji wykupię miejscówkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Potwierdzam!

[SIZE=5][B]właśnie otrzymałam wiadomość z sejmu - nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt została właśnie pomyślnie przegłosowana z poprawkami senackimi.

Pozostaje podpis prezydenta, który ma na to 30 dni.

Trzymajmy kciuki![/B][/SIZE][/QUOTE]

TRZYMAMY BAAAARDZO MOCNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!! myslimy pozytywnie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dwie dobre wiadomości:

1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę - cytuję ze strony [URL="http://www.prezydent.pl/"]www.prezydent.pl:[/URL]
[quote]Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - podpisana 10 października 2011 r.;[/quote]


Link do strony: [URL="http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,16,pazdziernik-2011-r-.html"]http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy...k-2011-r-.html[/URL]

2) Pan Paweł Suski został ponownie wybrany do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - cytuję ze strony Pana Posła:

[quote]Podziękowania

[SIZE=3][FONT=Calibri]W związku z ponownym wybraniem mnie do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie dziękuję wszystkim Wyborcom za okazane zaufanie. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Jestem przekonany, że w drugiej kadencji moja wiedza i zdobyte doświadczenie zaowocują jeszcze większymi możliwościami konstruktywnej pracy dla naszego regionu.[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Calibri] Z wyrazami szacunku[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri] Paweł Suski[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri] Poseł na Sejm RP[/FONT][/SIZE][/quote]


Link do strony: [URL]http://www.pawelsuski.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ufffffff..... odetchnelam z ulga :))))))))))) Wszystkim gratuluje ,kto do tego sie przyczynil!!
Teraz tylko czekac ,jak powoli ustawa zacznie docierac do ludzi.Do tych, ktorzy jej potrzebowali,bo sami zrozumiec tego nie umieli, czy po prostu nie chcieli !Zycze powodzenia ! To duzy krok do przodu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Ufffffff..... odetchnelam z ulga :))))))))))) Wszystkim gratuluje ,kto do tego sie przyczynil!!
Teraz tylko czekac ,jak powoli ustawa zacznie docierac do ludzi.Do tych, ktorzy jej potrzebowali,bo sami zrozumiec tego nie umieli, czy po prostu nie chcieli !Zycze powodzenia ! To duzy krok do przodu :)[/QUOTE]
media powinny odegrac duza role w naglasniania,gdyz do ludzii dociera sie tylko przez ambone,gazete i telewizje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']media powinny odegrac duza role w naglasniania,gdyz do ludzii dociera sie tylko przez [B][COLOR=red]ambone[/COLOR][/B],gazete i telewizje[/QUOTE]

O ambonie zapomnij:angryy: Żadne prośby ich nie wzruszają, a sami franciszkanie niewiele mogą,choć podobno próbowali - bez skutku:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']no to teraz każdy powinien dokładnie zapoznać się z ustawą i do roboty :smile:[/quote]
To do tej pory się dokładnie nie zapoznaliście???? To skąd wiecie, co popieraliście??? Jeeeezu! Teraz rozumiem skąd ten entuzjazm mas! Z NIEWIEDZY!!!

[quote name='xxxx52']media powinny odegrac duza role w naglasniania,gdyz do ludzii dociera sie tylko przez ambone,gazete i telewizje[/QUOTE]
A tak konkretnie co byś chciała nagłaśniać?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]W czwartek 13 października Parlament Europejski przyjął pisemną Deklarację 26/2011 w sprawie zarządzania populacją psów. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Tekst przyjętej deklaracji:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P7-TA-2011-0444+0+DOC+XML+V0//PL[/URL][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B] [/B]

[INDENT] Jakiś czas temu otrzymałam z NIK zbiorczą informację o wynikach kontroli przestrzegania praw zwierząt:

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/8c688ebedc669691a88b48ba68006abf,20,19,0.jpg[/IMG]

W dniu18 października 2011 wersja elektroniczna (PDF) została umieszczona na stronie internetowej NIK.
Nie wszystkie wystąpienia pokontrolne (PDF z Worda) zostały zamieszczone na stronie, gdyż Delegatury nie wysłały wszystkich wyników do zamieszczenia.

Podaję linki pod którymi trzeba odszukiwać poszczególne pliki PDF z wystąpieniami pokontrolnymi :
[URL="http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-schroniskach-dla-zwierzat.html"]http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/ni...-zwierzat.html[/URL]
[URL="http://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/kontrole,8425.html"]http://www.nik.gov.pl/kontrole/wynik...role,8425.html[/URL][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Cóz... podanie przez NIK choćby jedynie 2 wniosków z kontroli już jest przerażające- co 4 pies w schroniskach umiera... blisko połowa schronisk jest przepełniona.
Czy to zmieni spojrzenie samorządowców na "problem" bezdomnych zwierząt na ich terenie?
...oby nie tak jak na Ukrainie, choć Skierniewice już biorą przykład z naszych sąsiadów :(.

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest co innego. Poziom merytoryczny kontrolerów, ich wola i chęć do pracy, zaangażowanie, tej przecież elity urzędniczej, jest niestety mało zadowalające, bardzo mało, żeby nie powiedzieć niedostateczne. Ciekawa jest skala ocen i kwalifikacji. Np. ocena wypada pozytywnie po czym następuje lista uchybień jak z Warszawy do Paryża. Gdzie tu sens. Jeśli niektóre 'uchybienia' maja status krytycznych to jaka pozytywna ocena ? vide Kielce - skandal !!!, vide Wojtyszki - skandal !!!
Dużo jeszcze trzeba soli zjeść , żeby się do tego wszystkiego przyzwyczaić.
Oddać trzeba jednak sprawiedliwość. Stanowisko wygłoszone w mediach przez szefa NIK jest najostrzejszym jakie się w ogóle ukazało, ale także ono nie oddaje całkowitej prawdy. Czekamy na zmiany, kiedyś "i nam się uda" - OCZYWIŚCIE W POLSCE !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Cóz... podanie przez NIK choćby jedynie 2 wniosków z kontroli już jest przerażające- co 4 pies w schroniskach umiera... blisko połowa schronisk jest przepełniona.
Czy to zmieni spojrzenie samorządowców na "problem" bezdomnych zwierząt na ich terenie?
...oby nie tak jak na Ukrainie, choć Skierniewice już biorą przykład z naszych sąsiadów :(.[/QUOTE]

... spojrzenie naszych samorządowców jest... przerażające !
w sąsiedniej gminie pan urzędas pisze do osoby zgłaszającej bezdomną sunię ze szczeniakami, że zabranie psów do schroniska w Legnicy będzie gminę kosztowało tyle, ile wykonanie oświetlenia ulicy, przy której ta pani mieszka, w związku z tym on musi wybrać, który wydatek poniesie....
zagotowało mi się wszystko, jak dostałam skan tego pisma ! złośliwość, santaż.... urzędnik sie podpisał pod tym, sam to zresztą napisał :(


ustawy swoje, a urzędasy - swoje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']... spojrzenie naszych samorządowców jest... przerażające !
w sąsiedniej gminie pan urzędas pisze do osoby zgłaszającej bezdomną sunię ze szczeniakami, że zabranie psów do schroniska w Legnicy będzie gminę kosztowało tyle, ile wykonanie oświetlenia ulicy, przy której ta pani mieszka, w związku z tym on musi wybrać, który wydatek poniesie....
zagotowało mi się wszystko, jak dostałam skan tego pisma ! złośliwość, santaż.... urzędnik sie podpisał pod tym, sam to zresztą napisał :(


ustawy swoje, a urzędasy - swoje![/QUOTE]

Dokładnie np.hycel za wyłapanie psa bierze przecietnie 1000zł skad te ceny jest jakis cennik?To jest dla mnie nie zrozumiane.
Nad tym tez wypadało sie zastanowic........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Najgorsze jest co innego. Poziom merytoryczny kontrolerów, ich wola i chęć do pracy, zaangażowanie, tej przecież elity urzędniczej, jest niestety mało zadowalające, bardzo mało, żeby nie powiedzieć niedostateczne. Ciekawa jest skala ocen i kwalifikacji. Np. ocena wypada pozytywnie po czym następuje lista uchybień jak z Warszawy do Paryża. Gdzie tu sens. Jeśli niektóre 'uchybienia' maja status krytycznych to jaka pozytywna ocena ? vide Kielce - skandal !!!, vide Wojtyszki - skandal !!!
Dużo jeszcze trzeba soli zjeść , żeby się do tego wszystkiego przyzwyczaić.
Oddać trzeba jednak sprawiedliwość. Stanowisko wygłoszone w mediach przez szefa NIK jest najostrzejszym jakie się w ogóle ukazało, ale także ono nie oddaje całkowitej prawdy. Czekamy na zmiany, kiedyś "i nam się uda" - OCZYWIŚCIE W POLSCE !![/QUOTE]

...zdaję sobie sprawę z tego jak wyglada "ogląd" sytuacji przez kontrolujących i... tym bardziej przeraziło mnie tak jednoznaczne przedstawienie wniosków.

Link to comment
Share on other sites

NIK kontrolowała 21 schronisk oraz 25 urzędów gmin, stąd w zestawieniach po kontroli te ilości stanowią podstawę 100%.
Biorąc pod uwagę konkretne wystąpienia pokontrolne, przy znajomości tematu od strony codziennej rzeczywistości w danej placówce, to ocena tego wszystkiego jest jedna - całkowicie niewymowna.

Na przykładzie Kielc - wystąpienie pokontrolne rozmijające się w KAŻDYM szczególe z okrutną rzeczywistością mordowanych Psów Kieleckich.
Jeśli Zuzlikowa śledziłaś wątek Psów Kieleckich, to pewnie widziałaś moją walkę z Delegaturą NIK w Kielcach o prawdę.
Przeszłam wszystkie instancje, ostatnią jest Sejmowa Komisja Kontroli Państwa, gdzie złożyłam skargę na wyniki kontroli kieleckiej Delegatury NIK w Schronisku dla zwierząt w Kielcach.
Sprawa została wstrzymana, zgodnie z wówczas obowiązującą ustawą o NIK, do czasu przedłożenia Sejmowi wyników kontroli.
NIK wreszcie przedłożyła wyniki Sejmowi, ale kadencja Sejmu się kończy.
Muszę wrócić do sprawy w listopadzie lub grudniu.
Generalnie - słabe państwo.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje ,ze nie umiem czytac?
ale wyczytalam ze,artykul 33 ustawa1 mowi ,ze usmiercanie zwierzat moze byc z:
potrzeb gospodarczych
wzgledow humanitarnych
koniecznoscia sanitarna
potrzebami nauki
nadmierna agresywnoscia powodujaca bezposrednie zagrozenie dla zdrowia ludzi,dla zwierzat hodowlanych czy dzikich

czy ta ustawa dotyczy tez psow i kotow?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Mam nadzieje ,ze nie umiem czytac?
ale wyczytalam ze,artykul 33 ustawa1 mowi ,ze usmiercanie zwierzat moze byc z:
potrzeb gospodarczych
wzgledow humanitarnych
koniecznoscia sanitarna
potrzebami nauki
nadmierna agresywnoscia powodujaca bezposrednie zagrozenie dla zdrowia ludzi,dla zwierzat hodowlanych czy dzikich

czy ta ustawa dotyczy tez psow i kotow?[/QUOTE]
prosze o odpowiedz
bo jezeli wszyscy beda przestrzegali ustawy nr1 w stosunku dla psow i kotow to juz widze jakie schroniska beda swiecic pustkami.moze jeszcze sie zamowi elegackie krematoriun z ukrainy i mamy sterylne miasta ,wsie i miasteczka.No ,a mysliwi postawia kropke nad " i"ta statystyka NIk troszek sie polepszy nie co 4 pies ginie bedzie co 2

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']prosze o odpowiedz
bo jezeli wszyscy beda przestrzegali ustawy nr1 w stosunku dla psow i kotow to juz widze jakie schroniska beda swiecic pustkami.moze jeszcze sie zamowi elegackie krematoriun z ukrainy i mamy sterylne miasta ,wsie i miasteczka.No ,a mysliwi postawia kropke nad " i"ta statystyka NIk troszek sie polepszy nie co 4 pies ginie bedzie co 2[/QUOTE]
Czemuż to? Przecież do tej pory regulacja była identyczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Czemuż to? Przecież do tej pory regulacja była identyczna.[/QUOTE]
widzisz jakam zacofana.
Ta dygresja zwiazana jest ze statystyka NIk,ktora mnie przeraza .Taka ogromna jest smiertelnosc zwierzat i momo wszystko schroniska sa do granic bolu przepelnione,psy sie plodza i rodza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...