Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

Jeśli chodzi o prawa zwierząt- przy obecnym nastawieniu- nie wierzę,że coś się zmieni...Jak się zaczyna mówić o zwierzętach, to powszechna jest odpowiedź: tyle dzieci biednych,a Ty o psach mówisz...
Tak wyglada rzeczywistość..
Najbardziej dało mi to do myslenia,jak w piątkowy wieczór leżał pies przy drodze..duży..obdzwoniłyśmy wetów okolicznych- odpowiedź była-proszę przywieźć...a problem był w tym,żeby podać psu lek usypiający i wpakować do samochodu...spróbujcie gdzieś zadzwonić,jak znajdziecie szczeniaki przy drodze...w podlaskim wiele gmin nie ma umowy ze schroniskami...
pozostaje inwencja własna, lub udawanie,że problemu się nie widzi...
Schroniska państwowe pękają w szwach,a w moim mieście jest prywatne,tam są zawsze miejsca..przywoża psy z dość daleka...zastanawiające prawda???
jak w wielu innych dziedzinach, w prawach zwierząt panuje burdel totalny..
I jesli w parlamencie poseł mówi (zdaje mi się ,ze byl to p.Żelichowski,ale na 100% nie jestem pewna),że to polska tradycja trzymac psy na łańcuchach,to nic dodać nic ująć..szanuję tradycję,ale takiej łańcuchowej się wstydzę...to źle o nas świadczy..kolejny posel wygłasza stwierdzenie,że sterylizacja to okaleczanie psa...
Podpisałam projekt ustawy obywatelskiej...niestety,nie wierzę,że się uda..ale nawet jedna,mała zmiana w przepisach (jakakolwiek),to mały kroczek do przodu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelin']I jesli w parlamencie poseł mówi (zdaje mi się ,ze byl to p.Żelichowski,ale na 100% nie jestem pewna),że to polska tradycja trzymac psy na łańcuchach,to nic dodać nic ująć..szanuję tradycję,ale takiej łańcuchowej się wstydzę...to źle o nas świadczy..kolejny posel wygłasza stwierdzenie,że sterylizacja to okaleczanie psa...
[/QUOTE]
Jest jeszcze gorzej niż myślisz. To nie poseł Żelichowski, tylko poseł EUGENIUSZ KŁOPOTEK z PSL twierdzi, że trzymanie psa na łańcuchu to na polskiej wsi "zwyczaj uświęcony tradycją".
Dlaczego gorzej? Bo poseł Kłopotek jest członkiem prezydium Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt!
Ten poseł, który na temat kastracji oświadczył, że nigdy by "tego" nie zrobił swojemu psu, zresztą też w tym prezydium zasiada!

[url]http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/skladzesp?OpenAgent&56[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Jest jeszcze gorzej niż myślisz. To nie poseł Żelichowski, tylko poseł EUGENIUSZ KŁOPOTEK z PSL twierdzi, że trzymanie psa na łańcuchu to na polskiej wsi "zwyczaj uświęcony tradycją".
Dlaczego gorzej? Bo poseł Kłopotek jest członkiem prezydium Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt!
Ten poseł, który na temat kastracji oświadczył, że nigdy by "tego" nie zrobił swojemu psu, zresztą też w tym prezydium zasiada!

[URL]http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/skladzesp?OpenAgent&56[/URL][/QUOTE]

kto taka ciemnote wybiera??????????????????:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']kto taka ciemnote wybiera??????????????????:crazyeye::crazyeye::crazyeye:[/QUOTE]
[B][SIZE=3]M U C H O Z O L E ! ! ! ,
[/SIZE][/B][SIZE=3][SIZE=2]
Tak naprawdę jest jeszcze gorzej. W przypadku, gdy ktoś wyrzuci z samochodu psa i odjedzie w sina dal, a policja dostała nr rejestracyjny pojazdu, prokuratura umarza postępowanie !!!.
Co jeszcze potrzeba, by święta krowa - prokurator ruszył dooopę. Cała ich praca polega wyłącznie na znajdowaniu dobrego uzasadnienia dla umorzenia śledztwa.
Czego oczekujecie od posłów, zwłaszcza peselków, w czym są inni od świętych krów, moim zdaniem jeszcze gorsi. DNO, a może jeszcze nie .....
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']kto taka ciemnote wybiera??????????????????:crazyeye::crazyeye::crazyeye:[/QUOTE]
Jak to, kto? [B]Ciemny lud, który wszystko kupi[/B] - jak twierdzi najbardziej znany w ostatnich dniach emigrant polityczny z Polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Jak to, kto? [B]Ciemny lud, który wszystko kupi[/B] - jak twierdzi najbardziej znany w ostatnich dniach emigrant polityczny z Polski.[/QUOTE]
uswiadom mnie bo nie kapuje:oops:
ciemnocie mozna sprzedac ,ale myslalm ze obecnie w naszych czasach ,ludzie sa ludzmi wyksztalconymi i wiedza co chca ,do czego daza ,co zle ,czego nie wolno.
No ale jezeli tylko z ambony beda sluchali ,i wierzyli w bajki przekazywane z mediow ,to troche to zalatuje molina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Jak to, kto? [B]Ciemny lud, który wszystko kupi[/B] - jak twierdzi najbardziej znany w ostatnich dniach emigrant polityczny z Polski.[/QUOTE]

Do czasu ,oby nie za pozno ! Pokazano to w TV ?

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=KHicuJ7CBi4&feature=player_embedded[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Do czasu ,oby nie za pozno ! Pokazano to w TV ?

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=KHicuJ7CBi4&feature=player_embedded[/URL][/QUOTE]
tak mnie sie podoba,moze nalezy dalej na innej plszczyznie kontynuowac?Glosow do spiewania nam by sie zebralo,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Jest jeszcze gorzej niż myślisz. To nie poseł Żelichowski, tylko poseł EUGENIUSZ KŁOPOTEK z PSL twierdzi, że trzymanie psa na łańcuchu to na polskiej wsi "zwyczaj uświęcony tradycją".
Dlaczego gorzej? Bo poseł Kłopotek jest członkiem prezydium Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt!
Ten poseł, który na temat kastracji oświadczył, że nigdy by "tego" nie zrobił swojemu psu, zresztą też w tym prezydium zasiada!

[URL]http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/skladzesp?OpenAgent&56[/URL][/QUOTE]

Rozmowa w Zespole o kastracji - sprzed dwóch lat:

Zwierzaka trzeba by poddać kastracji. Jeśli nie - obowiązkowo zapłacić podatek od zwierzęcia hodowlanego. “Taki model funkcjonuje w wielu państwach zachodnich” - tłumaczy przewodnicząca zespołu Joanna Mucha, prywatnie właścicielka kotka.

“Chip u zwierzęcia jest jak tablica rejestracyjna w samochodzie. Gdy pies będzie się wałęsał, straż miejska wręczy właścicielowi mandat” - dodaje Paweł Suski z PO (zbieżność nazwiska z posłem PiS przypadkowa), właściciel pięciu sznaucerów. “To dziwny pomysł” - burzy się poseł Marek Suski z PiS (przygarnął przybłędy suczkę i psa).

“Przez kastrację pies traci osobowość. Ja w każdym razie swoich zwierzaków nie sterylizuję, wolę pilnować - tłumaczy. O dziwo zgadza się z nim znana z ciętego języka wobec PiS posłanka SLD Joanna Senyszyn (właścicielką mastifa). “Kastrowane zwierzęta tyją i stają się ociężałe. Podwiązywanie jajowodów u suczek byłoby lepsze i to tylko w schroniskach, bo tam zwierzęta narażone są na wzmożony popęd seksualny” - tłumaczy Senyszyn.

Także Eugeniusz Kłopotek z PSL, zootechnik z wykształcenia, a prywatnie właściciel owczarka, raczej pomysłu Platformy nie poprze. “Zgadzam się na kastrowanie, ale tylko zwierząt bezpańskich. Okaleczanie pozostałych byłoby niehumanitarne wobec ich właścicieli” - mówi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UBOCZE']Rozmowa w Zespole o kastracji - sprzed dwóch lat:

Zwierzaka trzeba by poddać kastracji. Jeśli nie - obowiązkowo zapłacić podatek od zwierzęcia hodowlanego. “Taki model funkcjonuje w wielu państwach zachodnich” - tłumaczy przewodnicząca zespołu Joanna Mucha, prywatnie właścicielka kotka.

“Chip u zwierzęcia jest jak tablica rejestracyjna w samochodzie. Gdy pies będzie się wałęsał, straż miejska wręczy właścicielowi mandat” - dodaje Paweł Suski z PO (zbieżność nazwiska z posłem PiS przypadkowa), właściciel pięciu sznaucerów. “To dziwny pomysł” - burzy się poseł Marek Suski z PiS (przygarnął przybłędy suczkę i psa).

“Przez kastrację pies traci osobowość. Ja w każdym razie swoich zwierzaków nie sterylizuję, wolę pilnować - tłumaczy. O dziwo zgadza się z nim znana z ciętego języka wobec PiS posłanka SLD Joanna Senyszyn (właścicielką mastifa). “Kastrowane zwierzęta tyją i stają się ociężałe. Podwiązywanie jajowodów u suczek byłoby lepsze i to tylko w schroniskach, bo tam zwierzęta narażone są na wzmożony popęd seksualny” - tłumaczy Senyszyn.

Także Eugeniusz Kłopotek z PSL, zootechnik z wykształcenia, a prywatnie właściciel owczarka, raczej pomysłu Platformy nie poprze. “Zgadzam się na kastrowanie, ale tylko zwierząt bezpańskich. Okaleczanie pozostałych byłoby niehumanitarne wobec ich właścicieli” - mówi.[/QUOTE]
Widze ,ze ci decyduja widza tylko koniec wlasnego kluka ,a nie ogolne dobro zwierzat.Wszystkie ustawy przypisuja do siebie ,albo do swoich domowych prywatnych zwierzat .Smiechu warte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']uswiadom mnie bo nie kapuje:oops:
ciemnocie mozna sprzedac ,ale [B]myslalm ze obecnie w naszych czasach ,ludzie sa ludzmi wyksztalconymi i wiedza co chca ,do czego daza ,co zle ,czego nie wolno.[/B]
No ale jezeli tylko z ambony beda sluchali ,i wierzyli w bajki przekazywane z mediow ,to troche to zalatuje molina.[/QUOTE]
Żartujesz, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Żartujesz, prawda?[/QUOTE]
nie zartuje ,juz mnie sie nie chce zartowac jak czytam i widze.Ach ide od komputera ,bo mam termin z kotem do fryzjera,bo jak on widzi grzebien ,sie wscieka tak jak ja czytajac wypowiedzi poslow ,radnych.Szkoda ,ze nie mam pazurow i posla w poblizu.

Link to comment
Share on other sites

Echhhh....dzięki za link do śpiewu kibiców pt Donek ma Tole :)....czytałam o tym,że Donek stał się dumnym posiadaczem Toli,jak zaczęły się grzywny i zabieranie transparentów o niewłaściwych zdaniem władzy treściach..
Może i ciemnota wszystko kupi,ale...mam swoje przekonania polityczne,tylko nie wierzę,że jakakolwiek partia zajmie się zwierzętami...
I smutne to.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ubocze']
“chip u zwierzęcia jest jak [B] tablica rejestracyjna w samochodzie[/B]. Gdy pies będzie się wałęsał, straż miejska wręczy właścicielowi mandat” - dodaje paweł suski z po .[/quote]
czyzby ?????
[quote name='pies wolny'] w przypadku, gdy ktoś wyrzuci z samochodu psa i odjedzie w sina dal, a policja dostała[B] nr rejestracyjny pojazdu[/B], prokuratura umarza postępowanie !!!.
Co jeszcze potrzeba, by święta krowa - prokurator ruszył dooopę. Cała ich praca polega wyłącznie na znajdowaniu dobrego uzasadnienia dla umorzenia śledztwa.
[/quote]

Nie bylo tajemnica podczas wyborow, ze popiera sie NIEROBOW :)
no i prawdziwego milosnika zwierzat co je dla sportu zabija :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

[quote name='Saeta']Jest jeszcze gorzej niż myślisz. To nie poseł Żelichowski, tylko poseł EUGENIUSZ KŁOPOTEK z PSL twierdzi, że trzymanie psa na łańcuchu to na polskiej wsi "zwyczaj uświęcony tradycją".
Dlaczego gorzej? Bo poseł Kłopotek jest członkiem prezydium Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt!
Ten poseł, który na temat kastracji oświadczył, że nigdy by "tego" nie zrobił swojemu psu, zresztą też w tym prezydium zasiada!
-----------
Zarówno poseł Żelichowski jak i poseł Kłopotek to jest PSL.Mnie to akurat nie dziwi,to jest partia wiejska-czego można od nich oczekwiac?Ja się raczej dziwię PO-bo tam powinni być ludzie wykształcenia to oznacza,że powinni myslec..Z drugiej strony oni nie bedą inaczej czynić niz ich koalicjant.
Waldek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']
Zarówno poseł Żelichowski jak i poseł Kłopotek to jest PSL.Mnie to akurat nie dziwi,to jest partia wiejska-czego można od nich oczekwiac?Ja się raczej dziwię PO-bo tam powinni być ludzie wykształcenia to oznacza,że powinni myslec..Z drugiej strony oni nie bedą inaczej czynić niz ich koalicjant.
Waldek[/QUOTE]
Na wsiach nie ma ludzi wyksztalconych ? podejscie ludzi na wsiach do zwierzat jest rozne, tez roznie nimi sie zabawiaja :

[b]"Głuchy jęk potwornego bólu i przerażenia splótł się z okropnym trzaskiem pękających kości. Przybyli zamilkli z przerażenia.[/b]
[URL]http://rozrywka.dziennik.pl/galeria/345132,1,dramatyczny-wypadek-na-urodzinach-znanego-prezentera-tvp-galeria-zdjec.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Tu jest więcej.
Czytajcie komentarze.
[URL]http://www.pudelek.pl/artykul/33660/kto_jest_winny_smierci_konia_na_urodzinach_kraski/273/#comment_18644737[/URL][/QUOTE]

"To naprawdę przykre, że[B] gwiazdy[/B], które [B]obnoszą się publicznie z miłością do zwierząt[/B], jak Kraśko do koni, potrafią przełożyć "dobre show" nad dobro żywych istot...
Trudno wyobrazić sobie coś bardziej bezsensownego niż zginąć zabawiając warszawską "elitę"."
DZIWNE TO ALE PRAWDZIWE !
POSEL PAWEL SUSKI ,POSEL HALICKI .... tez ponoc obdarzaja swoje psy wielka miloscia i w imie tej milosci obcinaja im zdrowe czesci ciala :angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']"To naprawdę przykre, że[B] gwiazdy[/B], które [B]obnoszą się publicznie z miłością do zwierząt[/B], jak Kraśko do koni, potrafią przełożyć "dobre show" nad dobro żywych istot...
Trudno wyobrazić sobie coś bardziej bezsensownego niż zginąć zabawiając warszawską "elitę"."
DZIWNE TO ALE PRAWDZIWE !
POSEL PAWEL SUSKI ,POSEL HALICKI .... tez ponoc obdarzaja swoje psy wielka miloscia i w imie tej milosci obcinaja im zdrowe czesci ciala :angryy::mad:[/QUOTE]

Natomiast inny poseł, czołowy patriota genetyczny MAREK SUSKI stoi na straży wszystkich psich części. I przez takich, jak on - mamy to, co mamy: bezsensowne rozmnażanie i bezdomność psią na potęgę...:angryy::angryy::angryy::mad: skoro tak ciążymy w tym wątku ku frustracjom politycznym.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UBOCZE']Natomiast inny poseł, czołowy patriota genetyczny MAREK SUSKI stoi na straży wszystkich psich części. I przez takich, jak on - mamy to, co mamy: bezsensowne rozmnażanie i bezdomność psią na potęgę...:angryy::angryy::angryy::mad: skoro tak ciążymy w tym wątku ku frustracjom politycznym.:eviltong:[/QUOTE]
:)
CZYZBY PRZEZ NIEGO ???? ja mam inne zdanie.PO jakby im naprawde na tej ustawie zalezalo dawno by przeforsowali,ale wola cicho siedziec i palcem pokazywac czyja to wina :)
Marek SUSKI jest naprawde prawdziwym milosnikiem zwierzat ( moze troche "nadwrazliwym") , latwo by bylo go przekonac :)
"[B] Poseł PiS od dawna uchodzi za jednego z największych miłośników zwierząt[/B], osobiście przygarnął przybłędy: suczkę i psa. [B]To właśnie SUSKI założył w Sejmie Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt. [/B]Dotychczas sprzeciwiał się m.in. zapisom, które pozwalają myśliwym na strzelanie do bezdomnych psów i kotów wałęsających się w pobliżu lasu. Walczył też przeciw ustawie o doświadczeniach na zwierzętach. Za swoje zaangażowanie w ochronę zwierząt był nawet nominowany do nagrody "Serce dla Zwierząt", przyznawanej przez miesięcznik "Mój pies"."
MNIE TO WYSTARCZY i wierze ze mozna wplynac na poglady tego posla :)
Natomiast ,WG Ciebie jak to nazwac ?
[URL]http://www.pawelsuski.pl/content.php?sid=0c38a5d47d8939c7cab2c068465b513c&tr=cl&cms_id=936&m_id=&m=&kat=&dzial[/URL]
bawic sie w wolontariusza ,czyli nic nie robic czy zejsc na latwizne ,to jest ok ? kogo latwiej przekonac ? ja nie mam watpliwosci :shake: typowe sprzedawanie , [B] bo glupi lud to kupi [/B]:lol: tego oczekujesz od posla ? tez Cie tym kupil ? Wole szczerosc niz zaklamanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']:)
ja nie mam watpliwosci :shake: typowe sprzedawanie , [B]bo glupi lud to kupi [/B]:lol: tego oczekujesz od posla ? tez Cie tym kupil ? Wole szczerosc niz zaklamanie :)[/QUOTE]

"Ciemny lud to kupi" - to akurat cytat z wypowiedzi posła (tym razem europosła) z tej samej ekipy, co patriota genetyczny Marek Suski. Głosować na posła, który głosi banialuki, a po wyborze dopiero próbować wpływać na jego poglądy - to przecież szczyt absurdu. Ciekawe zresztą jak.

Od kilku postów zamiast pisać o pomocy zwierzakom, prowadzisz tu kampanię wyborczą, zresztą bardzo siermiężną agitkę, na rzecz jednej opcji, a za obecny los zwierzaków odpowiada przecież cała nasza klasa polityczna. Sądzę, że Twoje polityczne zaczadzenie bardziej niż do dogomanii pasowałoby do forum pewnej radiostacji z Torunia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"UBOCZE"']Sądzę, że Twoje polityczne zaczadzenie bardziej niż do dogomanii pasowałoby do forum pewnej radiostacji z Torunia.[/quote]
masz racje z moherem nie rozstaje sie ,nawet w nim spie.Nie dziwi mnie, przeciez sie z czyms nie zgadzam to jak mam byc nazwana jak nie moher :) dwoch Suskich nijak z soba porownac :)

[quote name='"UBOCZE"']prowadzisz tu kampanię wyborczą[/quote]

czy nie zgadzanie sie z kims/czyms to wg Ciebie od razu kampania wyborcza ?
czy to co sie dzieje na trybunach w Belgradzie, w Anglii, w Czechach ,w Serbii....
[URL]http://legionisci.com/zdjecia/11nse_partizan1_f1.jpg[/URL]

TO TEZ KAMPANIA WYBORCZA ? a moze nazwiesz ich za to moherami,huliganami... ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"xxxx52"'] jaka korzysc z tej dyskusji beda mialy zwierzeta?
czy to nie przypadkiem jest czcza dyskusja ?
chyba sie efektow nie doczekam [/quote]
Nie badz taka powazna ;) nie na takim szczeblu byly czcze dyskusje :)
Napisz jaka korzysc maja zwierzeta z tej dyskusji ?
[I]"W Pałacu Prezydenckim prezydentowa Anna Komorowska spotkała się z przedstawicielami organizacji broniących praw zwierząt. "[/I]
Bylo to 4 Paź 2010 , kiedy to Komorowska co umie wypatroszyc dzika upolowanego przez swojego meza robila dobra mine do zlej gry:)
Efektow sie doczekalas, lud to polknal-Komorowska martwi sie o dole zwierzat w Polsce :)
Poslow tez mamy wspanialych -maja takie dobre serca :
[URL="http://www.pawelsuski.pl/content.php?sid=0c38a5d47d8939c7cab2c068465b513c&tr=cl&cms_id=936&m_id=&m=&kat=&dzial"][COLOR=#0068cf]http://www.pawelsuski.pl/content.php?sid=0c38a5d47d8939c7cab2c068465b513c&tr=cl&cms_id=936&m_id=&m=&kat=&dzial[/COLOR][/URL]

Malo tego serce jest ogromne ,posel uwaza -dla zdrowia i bezpieczenstwa psy powinno sie kopiowac !

[I]" Nie odnosimy sie do tego-mowi posel Pawel Suski.[/I]
[I]To zabiegi w INTERESIE zdrowia i bezpieczenstwa zwierzat i nie ma SENSU w to ingerowac."[/I]
RACJA P.POSLE nie ma sensu w dobry interes ingerowac :)
Czy ten kto polowanie nazywa, ze to jego hobby ,pasjonuje sie 20 lat nim,nagle zamienia strzelbe na aparat fot. z wiadomych przyczyn -poprawi los zwierzat ?
[B]Czy mozna spodziewac sie przy takiej obludzie polepszenia losu zwierzat ?[/B]no ale ja to moher widocznie jestem w bledzie.
I niech dalej tak sie dzieje jak sie dzieje : :)
[URL="http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/delegaci-platformy-gorsi-od-kiboli_190420.html"][COLOR=#0068cf]http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/delegaci-platformy-gorsi-od-kiboli_190420.html[/COLOR][/URL]

[URL]http://fakty.interia.pl/galerie/fakty/pijany-posel/zdjecie/duze,892297,1,191[/URL]

Jaki to kraj ? " ATA POLSKA " !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...