Jump to content
Dogomania

Częste kąpanie psa.


Fantowa

Recommended Posts

Chciałam napisać, że rozmawiałam z wetem i powiedział, że psy można często kąpać, jeżeli dobierzemy odpowiedni szampon. Trzeba uważać, żeby nie przesuszyć psu sierści. Podobno nie wolno często kąpać psów, jeżeli mają tzw. psi łupież.
Co wy o tym myślicie? Czytałam dużo opinii, że nie można często kapać psów, jednak mój wet jest taki zaufany i myślę, że może mieć rację w tej kwestii. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Skoro pan doktor taki zaufany to myslę że spokojnie możesz zapytać go jak jego zdaniem ma sie częste kompanie psa w szamponach ( jakiekolwiek by nie były zawsze "czyszczą" nie tylko brud ale i całą florę baktreryjną, osłone lipidową itd) do zachowania naturalnej ochrony skóry - łój, bakterie saprofityczne itd.
No i na czym ma dokładnie polegać to uważanie aby nie przesuszyć skoro częste kapanie w szamponach własnie do przesuszania prowadzi .
I jeszcze jedno - czy jest jakaś osobna jednostka chorobowa "psi łupież" ? Czy chodzi o łupież jako taki , czyli patologiczne nadmierne złuszczanie się naskórka. Bo jeśli tak to właśnie zbyt częste traktowanie skóry chemią w postaci mniej lub bardziej "niealergizujących";) szamponu to dośc prosta droga do solidnego łupieżu.
No ale wtedy to juz pan doktor zaleca żeby przestać , tak? Bo jak pies juz ma od nadmiaru prania ten "psi łupież" to dopiero pora zauważyć i inne metody jak skórę i sierśc utrzymac w czystości nie koniecznie wyłącznie przy pomocy szamponów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...