Jump to content
Dogomania

Uporczywe drapanie, aż do krwi, po szamponie.


ParecePeligroso

Recommended Posts

Witam. Mój pies (kundelek, 3,5letni) po kąpieli szamponem Hilton (ziołowym, insektobójczym) zaczął się strasznie drapać i gryźć.. na klatce piersiowej sunia rozdrapała sobie skórę do krwi.. Martwię się o nią, bo prawie cały czas się drapie i przy tym piszczy.. Sprawdzałam czy ma pchły i nic, ani jednej małej pchełki.. Wiem, że szampon ''Hilton'' nie jest dobrą marką, ale musiałam wykąpać psa natychmiastowo, a potrzebowałam środka insektobójczego i jedynie to było dostępne w sklepie zoologicznym. Sunia nigdy nie miała takich problemów. Czy wykąpanie psa w szamponie np. ''dr Seidl'' pomogłoby, czy musiałby dostać coś odczulającego?
Przepraszam jeżeli jest już taki temat - nie znalazłam :)

Link to comment
Share on other sites

Sunia ma podawane krople na kark, ale chciałam ją bardziej zabezpieczyć przed dłuższym wypadem. Uwielbia hasać na łące i trudno jej tego odmówić, ale zdarzało się już, że przynosiła zabłąkane w sierści różnorakie insekty.. W takim razie jutro spróbuję wykąpać ją w delikatniejszym szamponie jakimś.. Mam nadzieję, że to pomoże. Wolę jej nie podawać leków dla ludzi, żeby nie pogorszyć jej stanu.. A jeżeli kąpiel nie poskutkuje, to trzeba będzie wybrać się do weterynarza..

Link to comment
Share on other sites

Wiem, wiem leki dla ludzi, ale nawet weci polecają sectę lub nifuroksazyd przy biegunce, a są to leki dla ludzi. Ja mojej suni przy uczuleniu na szampon renomowanej firmy podawałam właśnie calcium dla ludzi i od tamtej pory kąpie ją w szamponie dla szczeniąt firmy gottlieb i jest ok. , moja sunia ma 6 lat. :)
Nie zachęcam do moich metod, zawsze można poradzić się weta. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ParecePeligroso']Sunia ma podawane krople na kark, ale chciałam ją bardziej zabezpieczyć przed dłuższym wypadem. Uwielbia hasać na łące i trudno jej tego odmówić, ale zdarzało się już, że przynosiła zabłąkane w sierści różnorakie insekty.[/QUOTE]

Tylko, że w takim przypadku kąpiel w szamponie insektobójczym nie pomoże :roll: Szampon niszczy pasożyty znajdujące się na psie w momencie kąpieli; potem jego skuteczność jest niemal zerowa; niepotrzebnie tylko nasączyłaś psa chemią no i są efekty. Mogło dojść też do interakcji ze środkiem stosowanym w kroplach...
Ja bym psa teraz nie kąpała w niczym, tylko porządnie wypłukała samą wodą i poszła do weta po jakiś środek odczulający. Calcium to też dobry pomysł - dziwię się, że boisz się podac psu najzwyklejsze wapno, które może mu pomóc, a bez oporów wykąpałaś go w toksycznym środku, gdy już jeden miał na sobie...

Jeśli zabezpieczasz psa kroplami i chcesz dodatkowo odstraszyć pasożyty, może skorzystać ze spray'ów ziołowych, z olejkami eterycznymi - ale nie środków chemicznych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...