Jump to content
Dogomania

wynajem lokum za granicą z możliwością trzymania psa


pytajnik1234

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Jestem jednym z milionów Polaków, których sytuacja życiowa zmusza do emigracji. Mam jednak jeden mały problem, przez który broniłem się przed tym rękami i nogami - pies.
Mam 21 lat, moja obecna sytuacja nie pozwala mi się dłużej utrzymać w kraju.
Kierunek emigracji jest u mnie obojętny - byle z psem. Nie utopię go, nie oddam nikomu, nie "zgubię". Nic z tych rzeczy, prędzej sam wolę paść z głodu.
Anglia, Szwecja, Niemcy, Irlandia, wszystko jedno - byle z psem.
Jestem singlem, więc sprawa jest niestety trochę utrudniona. Nie oszukujmy się, że gdy się pracuje nie ma człowieka w domu jakieś 10 godzin.
Pies od 2 lat mieszka w ogrodzie, także mam pewne wątpliwości nt. zachowania porządku w mieszkaniu, myślę oczywiście nad kennelem żeby nie sprawiać włascicielom potencjalnego mieszkania kłopotów.
Piesek (w typie ONa) nie zachowuje się wzorowo gdy jest sam wobec mniejszych od siebie i samców. Dlatego jeżeli już to na 100% kennel podczas mojej nieobecności.
Inna opcja to wynajem jakiegoś pokoju w domu z ogrodem w którym jest np kojec.
Pytanie czy istnieją w ogóle takie możliwości?
Na dzień dzisiejszy na dalszy plan schodzą wygórowane możliwości zarobkowe, wystarczy mi po prostu możliwość zwykłego egzystowania, dopóki nie ułożę sobie życia na nowo, gdyż obecne legło w gruzach.

Macie jakieś doświadczenia, kontakty w tych sprawach?
Miejsca godne polecenia? Warunki bytowe (jakie by one nie były) i praca, nic więcej nie oczekuję.
Mój adres mailowy to [email][email protected][/email] (nick, mail, kontakty celowo świeżo założone, gdyż udzielam się pod innym nickiem dużo na psich forach, nie chcę robić zamieszania w świetle mojej prawdziwej osoby).

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odzew.
Gdyby ktoś szykował się do emigracji i miał podobny problem, razem zawsze raźniej.
Nie wiem, może tutaj na forum, ktoś wynajmuje mieszkania za granicą, jest pośrednikiem itd. Za możliwość mieszkania razem z psem jestem gotów nawet do dodakowej pracy za darmo, wyprowadzanie psów, sprzątanie, byle móc mieszkać ze swoim czworonogiem. Jest od dla mnie bezcenny i nigdy go nie oddam w obce ręce.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie znam warunkow w wymienionych przez Ciebie krajach, ale zasugerowalabym zebys zapytal na jakims forum polonijnym; tam pewnie bedzie wiecej osob zorientowanych w temacie. Zycze powodzenia i wyrazy szacunku i uznania; zazwyczaj w takiej sytuacji ludzie kombinuja jak sie psa pozbyc.

Link to comment
Share on other sites

ehhh no psiak to jest w końcu odpowiedzialność i jakoś nie potrafię się od tego wymigać.
Boję się tylko jednego, o te 9-10 godzin jak miałby zostać sam.
Dlatego piszę właśnie na psich forach, może znalazła by się osoba, która też musi wyjechać i ma podobny problem. Zawsze można sobie nawzajem pomóc, chociażby w wyprowadzeniu psa podczas dłuższej nieobecności.

Link to comment
Share on other sites

Mogę Ci napisać kilka słów o Irlandii, a dokładnie o Dublinie, bo trochę czasu tam spędziłam :)
Generalnie sprawa jest dość trudna, bo ciężko jest znaleźć mieszkanie do wynajęcia, gdzie właściciel zgodzi się na trzymanie zwierząt. My mieliśmy dwa swoje koty plus różne tymczasy i to zawsze "nielegalnie" niezależnie czy mieszkaliśmy w centrum, czy na obrzeżach. Pocieszające jest to, że bum na Irlandię już minął i teraz łatwiej jest znaleźć mieszkanie w dobrej cenie, więc masz większą szansę. Możesz zrobić tak. Wynajmij cały dom z ogrodem (tylko upewnij się 10 razy,czy właściciel zgadza się na psa) i wtedy poszukaj sobie współlokatorów, którym podnajmiesz pojedyncze pokoje. Oczywiście są to spore koszta na początek,bo musisz zapłacić za miesiąc z góry+kaucja wysokości miesięcznego czynszu, a nie masz pewności kiedy znajdziesz pracę (z tym jest baaardzo ciężko teraz).
Zerknij na to forum: gazeta.ie
Poziom dyskusji tragiczny, ale może uda Ci się poznać kogoś, kto szuka "wspólnika" do wynajęcia domu.

P.S. Ogrody w domach w Irlandii są najczęściej umieszczone za domem i odgrodzone od sąsiadów (często wysokim płotem z desek), więc pies spokojnie mógłby sobie pomieszkać tam w czasie Twojej nieobecności.

Link to comment
Share on other sites

co do wynajecie pokoju z mozliwoscia trzymania psa może być ciężko, wystarczy że jeden mieszkaniec nie życzy sobie psa w domu i klapa.
Tak jak pisała Joanna83 - lepiej wynająć cały dom i dopiero podnajmować zbędne pokoje. Ale licz się z dużymi kosztami - kaucja w przypadku posiadania psa często jest o kilkadziesiąt % wyższa niż w innych przypadkach.
Mieszkam w Anglii od 2,5 lat, psa mam dopiero od ok 8 miesięcy. Tylko ze pies był kupiony tutaj, i najpierw wynajeliśmy dom, pomieszkaliśmy trochę i dopiero po czasie poprosiliśmy o zgode na posiadanie psa.
Przynajmniej w Anglii lepiej nie ukrywać że masz psa - wynajmując mieszkanie przez agencje musisz się liczyć z tym że pracownik agencji raz na jakiś czas będzie chciał sprawdzić jak wygląda dom - np czy jeszcze stoi ;)
W dużych miastach łatwo znaleść dom do wynajęcia od osoby prywatnej - w malych miesteczkach - trzeba szukać ze świeczką...

W Anglii prawie każdy dom ma swój własny ogród, nie są to jakieś wielkie posiadłości ale zawsze ogrodzone od sąsiadów, więc z tym problemów nie będzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Mogę Ci napisać kilka słów o Irlandii, a dokładnie o Dublinie, bo trochę czasu tam spędziłam :)
Generalnie sprawa jest dość trudna, bo ciężko jest znaleźć mieszkanie do wynajęcia, gdzie właściciel zgodzi się na trzymanie zwierząt. My mieliśmy dwa swoje koty plus różne tymczasy i to zawsze "nielegalnie" niezależnie czy mieszkaliśmy w centrum, czy na obrzeżach. Pocieszające jest to, że bum na Irlandię już minął i teraz łatwiej jest znaleźć mieszkanie w dobrej cenie, więc masz większą szansę. Możesz zrobić tak. Wynajmij cały dom z ogrodem (tylko upewnij się 10 razy,czy właściciel zgadza się na psa) i wtedy poszukaj sobie współlokatorów, którym podnajmiesz pojedyncze pokoje. Oczywiście są to spore koszta na początek,bo musisz zapłacić za miesiąc z góry+kaucja wysokości miesięcznego czynszu, a nie masz pewności kiedy znajdziesz pracę (z tym jest baaardzo ciężko teraz).
Zerknij na to forum: gazeta.ie
Poziom dyskusji tragiczny, ale może uda Ci się poznać kogoś, kto szuka "wspólnika" do wynajęcia domu.

P.S. Ogrody w domach w Irlandii są najczęściej umieszczone za domem i odgrodzone od sąsiadów (często wysokim płotem z desek), więc pies spokojnie mógłby sobie pomieszkać tam w czasie Twojej nieobecności.[/QUOTE]


Ja moge opisac jak ja to zalatwiam w IE:-)

Krok pierwszy: [url]www.daft.ie[/url] i wyszukiwanie rozszerzone z opcja pets allowed.
Jak interesuje mnie jakies lokum, w ktorym ogloszeniodawca nie zaznaczyl takiej opcji, wtedy dzwonie (lub mailuje) i zaraz po przedstawieniu sie mowie ze mam psa i czy wlasciciel jest ok. Jak slysze ze nie, to grzecznie dziekuje i sie rozlaczam:-) po paru godzinach zwykle mam telefon z odpowiedzia pozytywna;-)

3 razy zmienialem lokum i za kazdym razem szukanie nie zajelo mi wiecej niz 2 dni.


Jesli kolega chce wynajac domek sam na poczatek, musi sie przygotowac na jednorazowy wydatek ok 2000e (kaucja - standardowo 6tyg czynszu, pierwszy czyn sz, no i prowizja dla agencji).

Powodzenia....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...