Jump to content
Dogomania

agresja - zaburzenia neurologiczne


Lucyferekxxx

Recommended Posts

Wzięłam psa z azylu, był u mnie 4 miesiące, wszystko układało się wprost wspaniale, pies był towarzyski, przymilny, nie stwarzał żadnych problemów poza brakiem sympatii do innych psów. Ale to tez z czaem mu mijało. Nagle pies zachorował, miał [URL="javascript:void(0)"]wysoką

[/URL]gorączkę itd, leżał bez ruchu - był leczony - antybiotyki, sterydy - brak konkretnej diagnozy... niby jakiś stan zapalny. Wydawało się, że już jest ok, jednak dzień po zrobieniu ostatniego zastrzyku w psa jakby wstąpił demon (to mało powiedziane). Zmieniłam weterynarza, okazało się,że pies ma zaburzenia neurologiczne (głównie brak reakcji na zagrożenie) co może świadczyć o przebytym zapaleniu mózgu.. bierze sterydy (dexamethason) po których już chyba lepiej nie będzie, wet twierdzi, że jak

mu agresja nie minie trzeba będzie go uśpić.. albo usunąć kły żeby nie mógł skrzywdzić... brzmi strasznie. już nie wiem co mam robić. na pewno go nie oddam bo kto wie co się z nim stanie.. póki co to i o uśpieniu nie chcę myśleć. w każdym razie dzień bez ugryzienia to nie dzień, tu nie ma mowy o ustawianiu psa w hierachii bo w tym stanie nie ma mowy o tresurze... Czy ktoś miał podobne zmartwienie? Odnoszę wrażenie, że rano objawy są łagodne lub wcale ich nie ma, nasila się na wieczór.
Nie wiem czy to ma znaczenie ale mój pies to albinos - mix pekińczyka z ... ?? Pekińczyki z natury bywają złośliwe, ale to nie jest kwestia charakteru, nie sądzę że pies się "ujawnił" tak nagle z dnia na dzień.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...