Jump to content
Dogomania

5 tyg szczenię śpi z otwartymi oczami


orchidee

Recommended Posts

Witam.
Opiekuję się (od jej drugiego dnia życia) suczką, porzuconą przez matkę. Bardzo dobrze się rozwija (wg weterynarza), przybiera na wadze, bawi się. Ale martwi mnie to, że często (ale nie codziennie), zasypia a potem otwiera oczy lecz jakby śpi nadal, wywraca nimi na wszystkie strony, lekko drgają jej łapki, gdy ją budzę wraca do normy. Dzisiaj zdarzyło jej się to 2 razy. Po pierwszym razie ciężko mi było ją obudzić, ale ocknęła się.... Nigdy nie miałam psa, czy są to po prostu psie koszmary czy może to być jakaś choroba neurologiczna :( Bardzo się do niej przywiązałam odkąd pierwszy raz karmiłam ją smoczkiem... Czytałam gdzieś, że u szczeniąt często obserwuje się drgawki w czasie snu, ale o otwartych, wykręconych oczach nic nie znalazłam...
Proszę o poradę... mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj ktoś mi coś odpowie, żebym się uspokoiła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orchidee']Witam.
Opiekuję się (od jej drugiego dnia życia) suczką, porzuconą przez matkę. Bardzo dobrze się rozwija (wg weterynarza).[/QUOTE]

Skoro wet uważa ,że sunia dobrze się rozwija to powinnaś być spokojna. Mnie zastanawia czemu matka ją odrzuciła , zwykle suka odrzuca chore szczenię, ale jeśli wet nie zauważył zmian neurologicznych to powinno być wszystko dobrze, układ nerwowy ciągle się rozwija ,opisane przez Ciebie objawy zdarzają się ,szczenięta piszczą, przebierają nogami we śnie. A jak ruchowo sunia się rozwija, nie ma problemów z chodzeniem , bieganiem ,utrzymaniem równowagi , czy jest aktywna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos'] Mnie zastanawia czemu matka ją odrzuciła , zwykle suka odrzuca chore szczenię, ale jeśli wet nie zauważył zmian neurologicznych to powinno być wszystko dobrze, układ nerwowy ciągle się rozwija ,opisane przez Ciebie objawy zdarzają się ,szczenięta piszczą, przebierają nogami we śnie. A jak ruchowo sunia się rozwija, nie ma problemów z chodzeniem , bieganiem ,utrzymaniem równowagi , czy jest aktywna?[/QUOTE]

Tego nikt właśnie nie wie, czemu odrzuciła. Był jeszcze drugi szczeniak ale niestety nie dało się go uratować. Moja Luna z ruchem nie ma problemów, chodzi ładnie już, biegać dopiero zaczyna, jest aktywna - wstaje o 4 i nie daje spać bo chce się bawić.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka często śpi z białkami na wierzchu ,oczy jej pulsują ,zapierdziela oczami i warczy + wali ogonem.Takie psie senne koszmarki.Nie ma się czym przejmować.
Ewtos-są suki które nie mają najmniejszego zamiaru opiekować się szczenietami.Ja gdybym miał tyle gąb do wykarmienia uciekłbym gdzie pieprz rośnie.
Oby szczeniaczek dalej świetnie się rozwijał i znalazł kochający dom(chyba ,ze zostaje u ciebie to już ma świetny domek).Tylko teraz musisz dostarczać szczeniakowi duużo bodźców ,żeby nie wyrósł/a na schizola bojącego/rzucającego się na wszystko co się rusza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Chyba już masz , podczytuję Twoją galerię i uważam Cię za rodzinę wielodzietną :evil_lol:.[/QUOTE]

No ale chyba cycem ich Olek nie karmi? ;)

A w temacie, spokojnie, dzieciakowi się cos śni. Powinnaś zobaczyć Krę w czasie "aktywnego" snu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...