Jump to content
Dogomania

PUCEK ma DOM i jest rozpieszczany!


Florentynka

Recommended Posts

;) Puc musiał się kręcić oczywiście;)

 

przeczytałam ostatnio na nowo początek tego wątku i co jak co, ale  jeśli chodzi  o poprzednich "właścicieli" Pucuszy, to podejrzewam, że nie kłamali z  niszczycielskimi zapędami Pucucha... niestety... pokażę Wam w  tym tygodniu na zdjęciu...jak weszłam po pracy i zobaczyłam..."to  dzieło" normalnie  pomyślałam, że wygląda jak po włamaniu...

 

a jeszcze właściwie codziennie jak wracamy w szafie w przedpokoju są odsunięte środkowe drzwi w szafie przesuwnej (takiej do sufitu), nie wiem jak on to robi ...co jakiś czas  jak już odsunie te drzwi to wyciągnie  stamtąd jakąś moją torebkę, a raz  ubranko psie, które odziedziczył po piesku teściów, ale właściwie nam nie potrzebne 

p.s. może jakiemuś biednemu pieskowi potrzebne??

 

osttanio Puckowi w ogóle odwala jeśli chodzi  o zostawanie samemu...i tak rozmyślałam, jak opowiadałam mamie  co on tu wyrabia... i mówie"jakby mu się coś w życiu zmieniło nagle" i w tym momencie mnie oświeciło...mieliśmy małe przemeblowanie... a Pucek chyba nie lubi zmian... 

 

a no i jeszcze wyczytałam, że Puc  u tamtych ludzi  "źle się zachowywał" jak wychodził na dwór... no i fakt, że szaleństwow  niego wstępuje(radosne szaleństwo) jak ma wyjść, ale  ten mój poprzedni pies  "ten mały wariat" też cały dziczał jak miał iść na spacerek... więc mnie to jakoś specjalnie  nie dziwi...chociaż też mnie czasami do szału doprowadza jak zaczyna wariować, skakać i co tylko... ;)

Link to comment
Share on other sites

To tylko się można cieszyć, że trafił do Ciebie, że pokochałaś go mimo problemów jakie stwarza :)

tylko się podpisać!!
a może, jak wychodzicie, zostawiać mu coś do gryzienia (kong, butelkę typu pet wypełnioną przysmakiem albo i sam przysmak, byle gruby/trudny do zgryzienia), żeby miał zajęcie i ew. włączone radio?
Link to comment
Share on other sites

dzięki za rady, ;) 

przysmak...działa, ale jego ulubione kurze łapki pochłania w  3 sekundy więc musiałoby być ich chyba kilo, żeby miał zajęcie  na te pierwsze 30min.;D samotności...

radio-nie działa w ogóle, najgorsze  jak ja wychodzę jako ostatnia ...teraz i tak przywykł bo już przecież kilka lat i u nas jest, że ja wychodzę przed 6stą i to jest jakby normalne dla niego, ale już jak  bym ok.8wychodziła byłoby dziwne dla Pucka i  urządziłby koncert sąsiadom...i nie wiadomo co jeszcze...w chałupie;)

 

kong działa, mamy w  sumie  2, taki krzyżyk  i kość ;) używamy  jak  mamy akurat pasztet lub serek topiony ';) a Wy co tam wkładacie?? widziałam , że ta  od trudnych psów  treserka zagraniczna wkłada tam masło orzechowe... ale czy ja wiem czy tyle cukru  i  orzechy dla psa??

i  kogi  jak ma wypełnione takimi właśnie przysmakami do lizania  są dobre i na trochę go zajmują i przeważnie  zanim poprzestawialiśmy meble znajdowałam  taką kość na tapczanie;) a  normalnie na tapczany nie włazi...

 

najlepszym gryzakiem i chyba  w miarę  długo mu zajmuje gryzienie surowych  kości i to jest najlepszy uspokajacz...

 

mnie tylko dziwi, że już tyle czasu  u nas jest i wydziwia... no, ale patrząc na jego przygody...

 

na jutro też muszę mu coś wymyślić bo miałam przez święta  2 tyg.urlopu i cały czas  w sumie w domu  z  nim byłam , albo Pucek był ze mną w gościach więc się znów  przyzwyczaił, że większość czasu z nim spędzam... nie wiem jak jutro przeżyje bo na 8h sam zostanie i do tego ja ostatnia wychodzę...

już sobie myślę co on jutro  tu odwali ;)

Link to comment
Share on other sites

to widzę, że wszelkie sposoby wypróbowane; dobrze że macie świętą cierpliwość do Pucka!
faktycznie, przyzwyczaił się na pewno, że jesteś w domu, pewnie jutro sprzątanko Cię czeka, a może nie? ;)
Pucek, zrób Panci miłą niespodziankę! :)

Link to comment
Share on other sites

Olu nie ma jednej recepty na wszystkie psy. A Pucek to naprawdę wyjątkowy egzemplarz.

Ty sama po tych kilku latach najlepiej wiesz jak sobie radzić.

Też mam trudnego psa i coś tam się udało wyeliminować, a czegoś tam nie.

Nie każdego człowieka nauczysz śpiewać albo malować.

Z psami tak samo:):)

Link to comment
Share on other sites

jotpeg-chyba Cię wysłuchał ;) aczkolwiek drzwi od  szafy  odsunięte, ale już nas  to nie dziwi ...przyzwyczailiśmy się :D

 

dostał wędzoną kość, resztę mojego śniadania, 2 rodeo-pedigree, kong kość napchaną serkiem topionym i  krzyżyk też ;) no  i  oprócz ściągniętej narzuty na łóżku chyba nic nie  napsocił:D albo jeszcze nie  zauważyłam ;)

 

mysza2-  ciekawa  jestem jakie Ty masz problemy ze  swoim pieskiem i co wyeliminowałaś ;)

Link to comment
Share on other sites

a  to fotorelacja   z  tego feralnego  godzinnego  samotnego pobytu pucuszy...myślałam, że włamanie, TŻtowi wysłałam to zdjęcie to się tylko śmiać zaczął...

 

10614376_1017301581632254_68674001518600

nie dość,że zaciągnął na łóżko  moją torebkę, po drodze urwał mu się ten pasek od  torebki... to musiał  jakoś ją na górę wciągnąć, a swoje ważyła ;)

10898141_1017301454965600_27745801561030wyciągnął z  każdej najmniejszej  kieszonki dosłownie wszystko...nie wiem czy widzicie, ale  mój parasol, TŻta, moja karta do bankomatu, okulary, chusteczki, leki-na szczęście  ich nie łyknął nawet  nie pogryzł...kremy do rąk ... no po prostu wszystko, ale  leżały też wtedy papierki po 3 cukierkach tylko nie wiem czy pucek je  wygrzebał i zjadł ,  czy po prostu te papierki  znalazł ;) i puste chyba woreczki śniadaniowe, w każdym razie były puste  wtedy... nie zrobiłam nic  jeśli ktoś sobie  myśli  cokolwiek złego...po prostu byłam w szoku ;D jak jeden pies w godzinę  może zrobić taki bajzel...

10888685_1017301841632228_46008503037029

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

nooo...można  tak powiedzieć... zwykle dzielnie mi pomaga...pcha się ciekawskie jajo,żeby tylko wywąchać co ja tam też robię ;) musi wleźć na coś ...ciamajda... ;)

czyli "zawsze razem i wspólnie" jest zasadą Pucka :) mądrala!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...