Jump to content
Dogomania

Szampony bez spłukiwania dla psów - dobre?


jamnikbezsmyczy

Recommended Posts

Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jak szampon bez spłukiwania dla psów istnieje, trochę mnie to zaskoczyło i ucieszyło, bo mój sznaucer dostaje ataku wszystkiego, kiedy tylko dojdzie do niego, że będzie kąpany. Nie muszę dodawać, że są takie spacery, po których nie da się odpuścić kąpieli. Znalazłam "naturalny szampon bez spłukiwania" na stronie sklepu dla zwierzaków e-karma.pl. Macie jakieś doświadczenia z takim produktem? Niestety nie mogę wkleić foto..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dla mnie to jednak trochę za dużo. Tym bardziej,że szamponu na sucho używa się bardzo sporadycznie. Można zdecydować się na taki szampon BEAPHAR Grooming Powder - l nie jest drogi,a firma porządna. Co do mąki lub czegoś w tym stylu to odradzam - sierść wygląda po nim fatalnie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jest kilka preparatow dla psow i kotow do kapieli na sucho roznych firm.Sa ta Pianki ,szampony silikonowe( rewelacyjne) oraz pudry i szampony w sprayu.Super sie sprawdza taka kapiel zimowa i jesianna pora ;).A szczegolnie gdy pies boi sie kapieli na mokro to takim myciem zaoszczedzisz mu stresu.Dobra firma jest Mr.Groom lub Biogance .Produkty te mozna znalezc na [URL="http://www.germapol.pl"]www.germapol.pl[/URL] i [URL="http://www.worldpets.pl"]www.worldpets.pl[/URL].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

W ofercie Plush Puppy mamy zarówno szampony suche ( 2 rodzaje w zależności od rodzaju szaty) , oraz szczególnie interesujący produkt: Wonder Wash - szampon w rozpylaczu ( bez aerozolu!), dokładnie oczyszcza włos i nie spłukuje się go a jedynie wyciera ręcznikiem. Jest to produkt rewelacyjny zarówno do stosowania na co dzień w domu - szczególnie po spacerach w deszczowe dni, a także na wystawach , gdy zdarzy nam się jakaś "awaria"

Więcej o tych 3 produktach w zakładce Alternatywa Kąpieli na stronie Plush Puppy :
[url]http://www.plushpuppy.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=60&lang=pl&vmcchk=1&Itemid=60[/url]

Link to comment
Share on other sites

ja bym chyba nie ryzykowała kupna szamponu dla psów bez spłukiwania O_O Tez o czymś takim nie słyszałam, wydaje mi się, że szampon powinien byc spłukany a nie osiadać na sierści, zwłaszcza z róznego rodzaju 'brudem'. Nie wiem szczerze mówiąc jak to działa ale chyba wolalabym sama nie używac tego dla mojego psa, tak samo jak sama nie uzywam dla siebie odzywek bez splukiwania :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

no własnie mnie się wydaje, że pies to wszystko co ma na sobie jednak powinien mieć spłukane... w przeciwnym razie nie dość, że będzie miał na sobie dodatkowe chemikalia z szamponu to jeszcze pozostału brud nie będzie spłukany. Dużo psów się leni ta sierść tez powinna zostac porządnie wyczesana i podczas kąpieli spłukana.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

rzeczywiście na e-karmie można dostać takie specyfiki w fajnej cenie. Są to szampony w sprayu albo płynne. Cena waha się do 40 zł więc stosunkowo nie dużo, biorą pod uwagę, że są to duże opakowania i nie używamy ich codziennie. Myślę, że to mega fajny i wygodny pomysł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Używałam tego [url]http://keko.pl/pl/suchy-szampon-dla-psa-beaphar-grooming-powder-100g.html[/url] -jest bardzo dobry, wydajny i bardzo prosty w zastosowaniu, ale sprawdza się typowo dla odświeżenia, a nie jak np pies się mocno ubrudzi - bo wtedy to już nie ma litości - woda i szampon muszą być ;)

Link to comment
Share on other sites

My używamy takiego [url]http://www.otozoo.pl/pl/sklep/trixie-suchy-szampon-100g-2918,1339,5018.html[/url] Korzystam z niego już od dwóch lat. Jestem bardzo z niego zadowolona. Odświeża sierc i usuwa nieprzyjemny zapach:P Ale raz na miesiąc, albo częściej jeśli moja sunia się strasznie pobrudzi jest normalna kąpiel z wodą i szamponem.

Link to comment
Share on other sites

często używam szamponu do mycia na sucho. Sprawdzają się jedynie te w piance, raz tylko użyłam szamponu w proszku i to była najgorsza rzecz, godzinami wyczesywałam pyłek z sierści, w efekcie "mycia" pies z czarnego koloru zrobił się grafitowy...i tak psiak musiał iść pod tradycyjny prysznic żeby zmyć ten proszek.

Szampon w piance usuwa jedynie nieprzyjemny zapach, jeśli pies ubrudzi się najlepiej wykąpać go tradycyjnie lub miejscowo zmyć brud.

Link to comment
Share on other sites

Trixie ma dużo fajnych rzeczy:P Suchy szmpon jest szybkim rozwiazaniem jak nam się psiak pobrudzi, a nie mamy mozliwosci go w danej chwili wykąpac. Zreszta czemu nie skorzystac jak nie ma skutków ubocznych.Jak dla mnie same plusy z jego stosowania. Spotkałam się też z suchymi szamponami, które dostosowane są do koloru siersci, ale ich cena to juz ok 100zl. Ale nie wszystko co drogie musi byc dobre. Czasami są też tańsze odpowiedniki:P

Link to comment
Share on other sites

Odradzam Triexie. Po jakimś czasie od użycia tego szamponu w formie pianki wystąpił u psa łupież. Nie obyło się bez tradycyjnej kąpieli oraz preparatu na kondycję skóry.

Innych szamponów na sucho nie próbowałam , ale z wielką chęcią bym użyła gdyby ktoś polecił jakiś nie uczulający, wypróbowany i faktycznie łagodny w działaniu na skórę psa.

Link to comment
Share on other sites

Nam sie nic takiego nie przydarzyło:) Najpierw rozsypuje puder na całej siersci, ponoc najlepiej jak sie pozostawi go na sierci przez jakis czas, pozniej sie go wyczesuje. I juz. Moja sunia ma biala dluga sierc z domieszka brazow albo na odwrót i jest ok:P Spróbuj może akurat będzie wszytko dobrze i będziesz zadowolona z rezultatu.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Pewnie wypróbuję ponieważ wolę nie kąpać psa o tej porze roku(raz już przechodził przez kąpiel gdy było zimno coś w formie przeziębienia- nie pamiętam nazwy, wet porównał to do ludzkiego przeziębienia) a przydałoby się zneutralizować zapach :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...