Jump to content
Dogomania

Bojaźliwy:(


Adi

Recommended Posts

Mam problem z moim owczarkiem szetlandzkim.. Psiak panicznie boi się dotyku obcych osób! Wiem że pies naturalnie odczuwa taki strach, ale ostatnio pojechałam na wystawę i Adi po prostu wyrwał się i uciekł przed sędzią z ringu, kiedy ten chciał go dotknąć:( Zresztą to samo dzieje się kiedy ktoś przychodzi do domu, chce pogłaskać go a on 'myk' i się chowa za naszymi nogami. Starałam się zabierać go do ludzi(chociaż właściwie nigdy nie pozwolił sie pogłąskać jak dotąd).
Szkoda mi bo jeśli dalej będzie się tak zachowywał to nigdy nie pojadę już z nim na wystawę:( A Aduś jest naprawdę łądny.. Może znacie jakiś sposób który mógłby pomóc? Dodam że jestem pewna że Adiego nigdy nie spotkała żadna przykrość z rąk człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Adi również mam owczarka szetlandzkiego. Ma tylko niecałe 8 miesięcy. Nie załamuj się. Smakolce w kieszeń gdziekolwiek idziesz, jak tylko spotkasz kogoś kto bedzie chciał poglaskać Twojego psiaka poproś aby go poczestował smakolcem, ale nic na siłę. Musisz chodzic do ludzi, najlepiej na spacery w pobliże placów zabaw. Baw się z psiakiem niedaleko szkoły, sprobuj go zająć czyś innym ale właśnie tam gdzie jest szum i dużo dzieci. Mi się udało trochę ucywilizować mojego strachulca ale na poczatku byłam chwilami załamana. Moja psina spokojnie reaguje na moje polecenia wsród dużej ilosci ludzi. Podchodzi do ludzi bardzo nieufnie. Ale nie ucieka w panice. Poogladac ząbki też można w towarzystwie obcej osoby. Cały czas nad nim pracuję i naprawdę mam juz z niego pociechę. nie załamuj się, jest cieplo spędzaj z nim dużo czasu na dworze wśród ludzi a zobaczysz postepy. Powodzenia i dużo wytrwałości:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...