Jump to content
Dogomania

Znowu o maszynkach - jaką wybrać (sznaucery)


morepig

Recommended Posts

fajny ten osterek, strzygłam nim, jest duuuży i dość głośny, ale sznaucery tnie :)
co do uszu- dokładnie - tniemy z włosem, ponadto króciutkie ostrze jest gęste więc bezpieczniejsze, nie skrzywdzi się tym psa, prędzej zrobi się to tnąc krawędzie nożyczkami ;) ale co człowiek to opinia, ja słyszałam że maszynką ręczną bardzo łatwo psa pociąć

no z cenami niestety różnie bywa, zazwyczaj coraz drożej ;D Kupowałam Andisa, najpierw był dość tani, potem podrożał 100-200zł, teraz podobno i za 900 sprzedają. Ale trzeba patrzeć w różnych sklepach bo ceny potrafią się baaaaardzo różnić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']fajny ten osterek, strzygłam nim, jest duuuży i dość głośny, ale sznaucery tnie :)
co do uszu- dokładnie - tniemy z włosem, ponadto króciutkie ostrze jest gęste więc bezpieczniejsze, nie skrzywdzi się tym psa, prędzej zrobi się to tnąc krawędzie nożyczkami ;) ale co człowiek to opinia, ja słyszałam że maszynką ręczną bardzo łatwo psa pociąć

no z cenami niestety różnie bywa, zazwyczaj coraz drożej ;D Kupowałam Andisa, najpierw był dość tani, potem podrożał 100-200zł, teraz podobno i za 900 sprzedają. Ale trzeba patrzeć w różnych sklepach bo ceny potrafią się baaaaardzo różnić.[/QUOTE]

se se se wpadłam na genialny po,mysł- skoro chłop leci do USA w listopadzie to się przemęczę jeszcze chwilę bez maszynki albo od kogos pożyczę (pewnie nikt nie pozyczy :() a kupię w stanach :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nie chce zakladac nowego tematu , moze tu mi ktos odpisze
w tej chwili uzywam maszynki gts 888 juz rok , na nasze potrzeby wystracza , gole co 1,5 miesiaca suke 17kg kundla i 5kg pudla( nie jest to wystawowy pies obcinam na sportowo) plus psy znajomych wiec w miesiacu nawet 2-3 psy , nigdy nie bylo zadnych problemow
maszynka byla tania placilam 170zl wiec wydawalo sie wszystko okey ale ostanio ktores golenie z rzedu maszynka mi sie nagrzewa
bardzo mocno , jak obcinam suke (zajmuje mi to kolo godziny ) to po 30min moze 40 maszynka jest tak goraca ze ciezko mi sie ja trzyma nawet
to jest jedyny minus , nie wiem od czego to zalezy bo uzywam jej ciagle tak samo to jest 35w wiec sporo(jak na ta cene) moze dlatego ?
na wiosne chcialam wymienic masyznke myslalam o tym samym modelu bo jednak troche mi sluzyl i nic sie nie dzialo ,ale nie chcialabym co roku zmieniac maszynki
szukam maszynki do 300zl kolo 35w bo suka ma mocna gesta siersc i inna moze nie dac rady , mam 2 ostrza nowe po starej maszynce wiec chcialabym zeby pasowaly.odrazu napisze , ze wiem ze za ta cene nie moge sie duzo spodziewac ale moze akurat ktos zna maszynke ktora by nam odpowiadala
w najgorszym wypadku bd co roku wymieniac ta gts888 lub kupie ta model nowsza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Prawdopodobnie maszynka nagrzewa się od ostrza . Nie można tyle minut strzyc i trzeba kontrolować temperaturę , ja do 5 min. strzygę na podwójnych ostrzach ( pracuję Moserem ). Taką metodą łatwo przegrzać ostrza.[/QUOTE]
nie wiem czy dobrze zrozumialam, ale gdy maszynka jest goraca to ostrze jest normalne w dotyku , nie jest gorace, pierwsze co to sprawdzilam czy nie parze przypadkiem psa
wiec to raczej silniczek jest winien temu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...