Jump to content
Dogomania

Club Show Łódź 2010


nordic blue

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nordic blue']my będziemy z Nordic Blue PLATINIUM STAR kl. szczeniąt[/QUOTE]

Też się napaliłem na tą klubówkę (tym bardziej, że Nowy Dwór Mazowiecki odległościowo mnie zupełnie zniechęca), ale pewnie we wrześniu ze względu na niepewny okres cieczkowy popauzuję (z początkiem sierpnia i końcem października daję z w/w względu na wstrzymanie, także ominie mnie również niestety wrocławski CACIB) :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jesli plany sie nie zmienia to i my bedziemy, choc nie wiem jeszcze w jakim skladzie.
Prawdopodobnie: Fiesta z Klanu Wydry, Haukenn Andromeda, Toffi Dream z Klanu Wydry, Snowy Dancer z Klanu Wydry, Snowy Melody z Klanu Wydry, Maximum Chocolate z Klanu Wydry... Jest jeszcze troche czasu, zobaczymy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Heh... tylu niby stąd chętnych, a wczoraj jak się zapisywałem (nie wiem nawet od kiedy można było to tam czynić, choć pewnie istnieje taka możliwość już od dobrych kilku tygodni), to ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu byłem dopiero drugi w kolejności (nawiasem mówiąc szalenie jestem ciekaw kto jest pierwszy ;)), choć jeszcze do końca nie wiem, czy się tam pojawię (mam nadzieję, że moja sunia swoją pierwszą cieczkę przejdzie już w sierpniu, to ten wiążący problem będę miał z głowy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']...sam na tej wystawie nie będziesz.[/QUOTE]

Bardziej chodziło mi o to, że ponoć na klubówkach frekwencja szczególnie mocno dopisuje (co na tle niedoszacowanych reprezentacyjnie krajówek, a nawet rodzimych międzynarodówek nie powinno dziwić), a pomimo tego raczej większy entuzjazm ich potencjalnym wystawcom z tego tytułu się nie udzielił (bo niby jak można potraktować hurraoptymistyczne zapewnienia o swojej obecności, kiedy nie idą za tym podobnie energiczne działania? - sam ponad jednomiesięczny czas na dokonanie wpisowego ma się bowiem nijak z samym wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, tym bardziej, że nie jest on w żadnym razie wiążącym w/s terminowej bytności i dlatego można dokonać wstępnej rejestracji, nie będąc do końca dyspozycyjnym w tym czasie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ira.s']Bardziej chodziło mi o to, że ponoć na klubówkach frekwencja szczególnie mocno dopisuje (co na tle niedoszacowanych reprezentacyjnie krajówek, a nawet rodzimych międzynarodówek nie powinno dziwić), a pomimo tego raczej większy entuzjazm ich potencjalnym wystawcom z tego tytułu się nie udzielił (bo niby jak można potraktować hurraoptymistyczne zapewnienia o swojej obecności, kiedy nie idą za tym podobnie energiczne działania? - sam ponad jednomiesięczny czas na dokonanie wpisowego ma się bowiem nijak z samym wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, tym bardziej, że nie jest on w żadnym razie wiążącym w/s terminowej bytności i dlatego można dokonać wstępnej rejestracji, nie będąc do końca dyspozycyjnym w tym czasie).[/QUOTE]


Widzisz, hodowcy któzy mają więcej jak jednego psa zreguły zgłaszają w ostatnich dniach dlatego, że w ten sposób mogą wybrać psy które są w danym czasie w lepszej kondycji, albo w ostatnim czasie zdeycodwać np o wyborze klasy.
Na wystawach klubowych zawsze jest bardzo duża frekfencja, ale to nie znaczy że wszyscy zgłaszają się jak tylko formularze zaczynają działać.
Ja prawie na każdą wystawę zgłaszam w ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń, bo z husky jest tak ( zwłąszcza w okresie letnim) że nie wiadomo czy np pies X za dwa tygodni będzie jeszcze we włosie czy też nie, a może pies Y do tego czasu już obrośnie nowym, więc kiedy ma się więcej psów do wyboru to z reguły czeka się do ostatniego momentu, tak by jechać z psami w najlepszej kondycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']...by jechać z psami w najlepszej kondycji.[/QUOTE]

No tak, tylko z tego by wynikało, że to właśnie sami hodowcy (czekający z w/w względów do ostatniej chwili) zdominowali frekwencyjnie pozostałych wystawców, a przecież Ci na tle wszystkich właścicieli rasowych haszczaków (którzy z reguły mają po jednym Syberianie do towarzystwa) stanowią zaledwie nieznaczny procent z ich ogólnej liczby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ira.s']No tak, tylko z tego by wynikało, że to właśnie sami hodowcy (czekający z w/w względów do ostatniej chwili) zdominowali frekwencyjnie pozostałych wystawców[/QUOTE]
Niekoniecznie. Mam jednego psa, co prawda nie huszczaka, ale to nie robi w tym przypadku różnicy, a i tak zwykle zgłaszam Fukasha na ostatnią chwilę. Dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że nie uda nam się pojawić na wystawie z jakiegoś niepsiego powodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ira.s']No tak, tylko z tego by wynikało, że to właśnie sami hodowcy (czekający z w/w względów do ostatniej chwili) zdominowali frekwencyjnie pozostałych wystawców, a przecież Ci na tle wszystkich właścicieli rasowych haszczaków (którzy z reguły mają po jednym Syberianie do towarzystwa) stanowią zaledwie nieznaczny procent z ich ogólnej liczby.[/QUOTE]

Ja naprawdę nie rozumiem nad czym Ty tyle się zastanawiasz i rozmyślasz, wystawiasz swoją suczkę od tego roku a wystawy organizowane są już od wielu wielu lat i właśnie tak to wszystko funkcjonuje. Od paru lat mamy też to ułatwienie że praktycznie wszędzie można zgłosić formularzem internetowym i terminy zgłoszeń są wydłużone maksymalnie (pamiętam że dawno temu na wystawy trzeba było zgłaszać z dwumiesięcznym wyprzedzeniem) i jedno i drugi znacznie ułatwia wystawcą życie.

Jeśli ktoś chce zgłosić dwa miesiące przed wystawa to jego wolna wola, a jeśli ktoś zgłasza w ostatnim dniu to też ma pewno do tego jakieś ważne i jemu tylko znane powody, i wsio na ten temat.
Osobiście rzadko mi się zdarza bym zgłosiła na wystawę wcześniej jak w przed ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń, a najczęściej jest to ostatni dzień, tym bardziej w okresie letnim kiedy większość psów jest w okresie wymiany, w ten sposób mogę poczekać do ostatniego dnia ( np na dwa tygodnie przed wystawą i być pewna że pies kltóego zgłoszę albo będzie już we włosie albo jeszcze w nim będzie )

Nikt nikogo nie dominuje, bo oficjalna stawka (jeśli takowa się pojawi) będzie na stronie zk dopiero po zamknięciu terminu zgłoszeń i najczęściej dopiero przed samą wystawą.
To co tutaj wypisujemy są to tylko "zapowiedzi" tego kto będzie i oczywiście nie zawsze się sprawdzają a i nie są pełne, bo wielu wystawców na dogomanii nie ma a nawet jeśli są nie zawsze się "dopisują". Więc tego co tutaj piszemy w każdym temacie nie można traktować jako listy zgłoszonych psów....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Ja naprawdę nie rozumiem nad czym Ty tyle się zastanawiasz i rozmyślasz...[/QUOTE]

Wtrąciłem jedynie swoją dygresję (która najwidoczniej dobrze wychodzi tylko w skeczach Kabaretu pod Egidą) na ten "ociągający się" temat i tylko tyle (drugiego dna tam się proszę nie doszukiwać, bo go zwyczajnie nie ma) ;)

[url]http://chomikuj.pl/b.michalski/Galeria/Kabarety/Kabaret+pod+Egid*c4*85[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Jak zawsze jechałabym PKP ale ze połączenia są dość kiepskie, dlatego szukam transportu z Poznania lub Bydgoszczy dla dwóch osób i psa - spokojna suczka lubiąca inne psy i ludzi rasy samoyed :) Oczywiście dokładam się do kosztów transportu.[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

psy kl mlodziezy
Zaltana Storm Starter

psy kl championow
Winterfrost's Pegaso

psy kl. weteranów
Explorer's TRADE MARK

kl baby
Zaltana London Pride

suki kl szczeniat
Nordic Blue Platinium Star

suki kl championow
Nordic Blue BRILLIANT SHOOTING STAR
Winter Melody DOUBLE TROUBLE

kl weteranow
Winterfrost's Angel of Glory

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]psy kl.baby
ZALTANA Leader Of The Pack

psy kl mlodziezy
Zaltana Storm Starter

psy kl championow
Winterfrost's Pegaso

psy kl. weteranów
Explorer's TRADE MARK

kl baby
Zaltana London Pride

suki kl szczeniat
Nordic Blue Platinium Star

suki kl.młodziezy
G.I.JANE Galladria Novitaris

suki kl.otwarta
PEARL OF ICE Galladria Novitaris

suki kl championow
Nordic Blue BRILLIANT SHOOTING STAR
Winter Melody DOUBLE TROUBLE

kl weteranow
Winterfrost's Angel of Glory
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

psy kl.baby
ZALTANA Leader Of The Pack

psy kl mlodziezy
Zaltana Storm Starter

psy kl championow
Winterfrost's Pegaso

psy kl. weteranów
Explorer's TRADE MARK

kl baby
Zaltana London Pride

suki kl szczeniat
Nordic Blue Platinium Star

suki kl.młodziezy
G.I.JANE Galladria Novitaris

suki kl.otwarta
PEARL OF ICE Galladria Novitaris

suki kl championow
Nordic Blue BRILLIANT SHOOTING STAR
Winter Melody DOUBLE TROUBLE

kl weteranow
Winterfrost's Angel of Glory
[B]GODNA z Coyoacan FCI [/B](na razie na 60 %)

Link to comment
Share on other sites

psy kl.baby
ZALTANA Leader Of The Pack

psy kl mlodziezy
Zaltana Storm Starter

psy kl championow
Winterfrost's Pegaso

psy kl. weteranów
Explorer's TRADE MARK

kl baby
Zaltana London Pride

suki kl szczeniat
Nordic Blue Platinium Star

suki kl.młodziezy
G.I.JANE Galladria Novitaris
[COLOR=Red][B]MARGERITA Artico Encanto :loveu:[/B][/COLOR]

suki kl.pośrednia
[COLOR=Red][B]POURPLE RAIN Galladria - Novitaris[/B][/COLOR] :loveu:

suki kl.otwarta
PEARL OF ICE Galladria Novitaris

suki kl championow
Nordic Blue BRILLIANT SHOOTING STAR
Winter Melody DOUBLE TROUBLE
[COLOR=Red][B]Arktogea ESTONIA :loveu:[/B][/COLOR]

kl weteranow
Winterfrost's Angel of Glory
[B]GODNA z Coyoacan FCI [/B](na razie na 60 %)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='kompik3']
suki kl szczeniat
Nordic Blue Platinium Star [/QUOTE]

Cholernie żałuję, ale najbliższą łódzką klubówkę będę zmuszony tym razem odpuścić (po pierwsze ciągle czekam na pierwszą cieczkę swojej suni, która równie dobrze może być już na dniach, jak i tygodniach; a po wtóre za bardzo zaczęła mi się coś ostatnio lenić i stąd nie mam pewności jak długo ta zmiana szaty u niej jeszcze potrwa, przez co trudno nawet określić jej finalne umaszczenie - czyt. zacząłem się już nawet zastanawiać, czy w końcu nie będzie miała foczego, bądź sobolowego umaszczenia, skoro czarno-szaro-białe odchodzi u niej już pomału w zapomnienie), choć mam nadzieję, że ED pośród szczeniąt będzie reprezentowany (w końcu znacznie jest bliżej ze świętokrzyskiego do Łodzi, a niżeli z zachodniopomorskiego ;)), co by konkurencja w tej klasie chociaż dopisała.

P.S. Nie orientujecie się może, czy kolejna taka Wystawa Klubowa Ras Pierwotnych odbędzie się już w pierwszym kwartale przyszłego roku w Nowym Dworze Mazowieckim, czy jednak później (pytam dlatego, że jeśli wypadnie ona w NDM w lutym 2011 roku, to zapewne dopiero we wrześniu 2012 powróci ona do Łodzi, o ile nie później, przez co dość długo będę musiał na taką drugą okazję czekać)???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...