Jump to content
Dogomania

JAK NAUCZYĆ PSA KOMEND TAKICH JAK ,,Biegnij z lewej strony" itp.


kroboy1

Recommended Posts

To moze troche potrwac w zaleznosci od psa.
Najlatwiej zaczac od wydawania polecen - prawo, lewo, naprzod, stoj na spacerze.
Na poaczatku kiedy pies skreca razem z nami, pozniej jak widzimy, ze juz troche lapie kiedy idzie przodem.
Co do juz samego roweru: kiedy ruszacie wydawaj komende naprzod. Kiedy przyspieszacie niech to bedzie np. go go albo cokolwiek innego co ma oznaczac zwiekszenie tempa.
Klucz tkwi w konsekwentnym i cierpliwym walkowaniu polecen przy roznych sytuacjach, spacerach, treningu.
Kiedy pies zbiega ci sam z siebie na lewa strone wydawaj rowniez polecenie z czasem sie utrwali. Tak samo kiedy wybiega naprzod, zwalnia. Chodzi o to, zeby samemu tez prowokowac konkretne zachowania wydajac komende, ale rowniez wydawac ja kiedy pies wyonuje cos sam.
Polecenie biegnij z lewej wydaje mi sie nie do konca dobre. Moze byloby warto rozdzielic te komendy? W sensie prawo lewo na np. tradycyjne gee haw a lewa prawa na bieganie przy rowerze. Ustal sobie system.
I zacznij go uczyc stopniowo. Niech na poczatku to beda 3-4 komendy, czyli np. prawa, lewa, stoj. Oczywiscie mozesz powoli dodawac kolejne, kiedy zauwazysz, ze pies zaczyna rozumiec, ze oczekujesz od niego konkretnej reakcji na wydawane polecenia.

Zaznaczam, ze nie jestem specem.
Ta metoda przy moich 6 tymczasach sie dobrze sprawdzila w wiekszosci po okolo tygodniu systematycznej pracy w mniejszym lub wiekszym stopniu mialy juz komendy opanowane.

Link to comment
Share on other sites

A to jest dobre pytanie.
Niektore psy wola biegac z boku roweru i jest to dopuszczalne.
Co do kwestia przebiegania, jak z nim jezdzisz i sam zmienia strony tak jak mowilam wydawaj komendy.
Teoretycznie mozesz go tez przeciagnac za linke na dana strone wydajac komendy. Ale zacznij od podstawowych kierunkow to bedzie mu pozniej latwiej zalapac taki niuans jak strona roweru.

Link to comment
Share on other sites

Aaa i jeszcze jedno nie mogłem znaleźć do tego temat więc tutaj się zapytam :|

Czy odrazu psa po 2 miesiącach można uczyć komend i wychodzić z nim na spacery i czy można odrazu z nim na rower iść ? Prosił bym o odpowiedź jak już mówiłem nie znam się zbytnio :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kroboy1']przeslus

ja nie sądze aby tak było znam dużo ludzi którzy tak mówią po polsku i jest ok ...
[/QUOTE]A jak dużo znasz trenerów którzy uzywają podobnie brzmiacych komend?
I psów które prawidłowo reagują na tak mało czytelne hasła?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...